Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Önsorsrontó vagyok, hogy...

Önsorsrontó vagyok, hogy tudnék ezen javítani?

Figyelt kérdés

Pszichológus anyagiak miatt kizárva.


Akadályozom magamat sok mindenben, tanulásban, párkapcsolatoknak a kialakításában. Jelenleg a tanulás része az nagyon zavar, mindennek a végén kezdek bele, látom azt, hogy az én felelősségem ez, de mindig megpróbálom bagatelizálni, mondjuk keresek egy tanárt, aki különóra keretében foglalkozik velem és elmagyarázza a dolgokat.


Az egyetem végén vagyok, ezt megszeretném csinálni, nem akarom akadályozni magamat, de mindig ugyanoda lyukadok vissza, ha hozok egy döntést, avval saját magamat akadályozom, mert csökkentem a felelősségemet.

Példa: Egy feladatsort kell elkészítenem, ezt jó volna gyakorolni egyedül, de megkértem a tanárt, hogy csináljuk meg együtt. (Még nem csináltuk meg, de fogom neki jelezni, hogy ezt egyedül szeretném)

Tehát, utólag meglátom azt, hogy megint magamat szívatom meg a döntéseimmel.


Mit tudnék csinálni? Segítene valaki?


2020. okt. 12. 12:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
17%
Segits magadon es az Isten is megsegit!
2020. okt. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azért hasznosabb tanácsokat várnék. Kösz
2020. okt. 12. 12:52
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem egészen értem... Azzal akadáylozod magad, hogy a tanárral és nem egyedül gaykorolsz? Ez a probléma?
2020. okt. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem, nem az a probléma.

Egyedül kellene megcsinálom, mert ez később fontos lesz, nem fejtem ki, mert nem ez a lényeg.


Röviden a probléma


[link]

2020. okt. 12. 14:27
 5/11 anonim ***** válasza:

előző vagyok.

De akkor mért nem csinálod meg egyedül és a tanárral meg csak ellenőrzitek... Ezzel az opcióval mi a gond. Elolvastam a linket.

2020. okt. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, így fogom csinálni majd vele, erre gondoltam én is. De nem csupán a példán felhozott döntéssel van problémám, ez csak egy a sok közül.
2020. okt. 12. 14:49
 7/11 anonim ***** válasza:
előző vagyok. és többit nem szeretnéd leírni? Mert a linken azt írták, hogy az ilyen emberek a kudarctól félnek és ezért keresnek valamit, amivel el tudják majd terelni a felelősséget. Gondolom te erre használtad a tanárt, hogy azt mondhasd, azért nem ment, mert a tanárral csináltad. És ha leírod a többi ilyet is, akkor mindegyikhez lehet keresni egy megoldást, mint pl itt a tanárosnál. Megcsinálod egyedül, de utána megcsinálod a tanárral is. Megmarad a tanár, ami téged megnyugtatat, ha nem sikerül, de ugyanakkor egyedül is megoldottad.
2020. okt. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Igen, azért kell a tanár, hogy könnyebbnek érezzem azt a nyomást, ami helyeződik rám.


Van néhány ilyen, igazából a gondolkodásomnak a módját kellene megváltoztatni, nem pedig egyesével darabonként a helyzeteket.


De írok még.

Helyes arcom van, figyelmes vagyok és kedves, jó a kommunikációm, stílusom,(öltözködés szempontjából is) ez a nőknek igazán imponál, ellenére ennek, nem tudok evvel mit kezdeni, hiába van 95% esélyem arra, hogy a nő odáig van értem(mondjuk egy randin) arra az 5%-ra kerálok magamnak magyarázatokat, hogy mégis miért NEM jövök be neki, ezekre fókuszálok, így én dobom el magamtól a párkapcsolatok lehetőségét is.

Ezer más magyarázat, annyi mindenki csalta volna meg velem a férjét/párját(!!), miért én volnék kivétel, hogy a leendő párom nem akarna így tenni mellettem, ezek is ilyen visszatartó magyarázatok.

2020. okt. 12. 15:31
 9/11 anonim ***** válasza:
Tudod, mikor, mit teszel helytelenül: a jövőben, mielőtt cselekednél, állj meg egy pillanatra, gondold át, mi a helyes lépés, és cselekedj úgy.
2020. okt. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom előre azt, hogy most rossz lépést teszek, hiszek abban, amit gondolok az adott pillanatban. (Néha azért tudom előre)

Utólag jövök rá, ilyenkor kell korrigálnom.


Volt egy randim, ami igazán jól sikerült, 5órán keresztül beszélgettünk a lánnyal, de a testbeszédén láttam azt, hogy nem stimmel valami, nem akar magához közel engedni(köztünk volt a táskája, érintésekre csupán, mint egy fadarab)

Ekkor gondolkoztam azon, hogy kezdeményezzek-e második alkalmat, nem akartam elhívni,de elhívtam, nem hallgattam erre a megérzésre, mert úgy voltam vele, hogy biztosan megint én akadályozom magamat. Azt mondta, hogy igen, de a héten nem jó neki, új időpontot nem adott meg (beszéltem egy barátnőjével is, és kiderült az, hogy van pasija, míg nekem azt mondta a lány, hogy szakítottak) itt bántam meg azt, hogy nem hallgattam a megérzésemre.

Lemondtam ekkor a következő alkalmat.


Nem tudom, hogy jól döntöttem vagy sem, de az a gond.

Ezért nem szabadna sokat agyalnom a döntéseken, de ezzel láthatnám meg azt, hogy mikor akadályozom magamat.


Azóta egyébként együtt vannak, bár lehet azért, mert sértettem az önbecsülését, amikor lemondtam a második alkalmat.


Tehát, nem tudom, hogy jó döntés volt vagy sem. Szerinted?

2020. okt. 13. 07:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!