Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell megszakitani a...

Miért kell megszakitani a kapcsolatot azzal, akinek más a véleménye bizonyos kérdésekben?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben egyre több dolog osztja meg a népet. (Oszd meg és uralkodj, ugye.) Nézzünk csak 6 dolgot belőle:

Maszk hordást támogatók - ellenzők

SZFE támogatók - ellenzők

LMBTQ mesekönyv támogatók - ellenzők

Fidesz-balliberálisok

Covid oltás támogatók - ellenzők

Trump-Biden

Tehát elég nehéz a barátaink, családtagjaink, ismerőseink között olyat találni, aki mind a 6 kérdésben egyetért velünk. Az agresszivebbje már akkor kidob a FB ismerősei közül, ha egyetlen dologban más a véleményed, mint az övé.

Tapasztalatok?



2020. okt. 14. 14:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%
Azokkal szoktam megszakítani a kapcsolatot, akik szélsőségesek, egyértelmű ostobaságokat terjesztenek, nem is hajlandóak nyitni más álláspont felé vagy belátni, ha tévedtek valamiben. Az a kategória, amire azt mondják, hogy olyan vele vitatkozni, mint galambbal sakkozni.
2020. okt. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
38%
Van pár ember, akivel selfcare megszakítani a kapcsolatot, mert annyira toxikus. És lehet, hogy nálad az ismerőseid árnyaltabbak, de nálam sajnos nem úgy működnek ezek a kérdések, hogy csak az egyikben nem értünk egyet. Akinek baja van az szfe-s témával, az jellemzően fideszes, akinek az lmbtq-ból is elege van és ez addig halmozódik, amíg eljutunk a gondolkodást nélkülöző pattogásig, amire viszont nagyon kényes vagyok és amit viszont tényleg nem viselek el senkitől. Nekem ezekben a kérdésekben nem az a bajom, hogy valaki mást gondol, mint én, hanem hogy hiába akarom megérteni, egyszerűen a logikáját nem értem és aki ésszerűtlen, arra allergiás vagyok.
2020. okt. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%

Én egyszerűen nem nézegetem annyit a fb-t hogy zavarjon, de őszintén szólva teljesen érthető szerintem, most ha valaki nonstop oszt valamit ami engem nem érdekel, akkor miért akarnám nézegetni a posztjait? Nyilván törölném.


A való életben szoktam én inkább ezt alkalmazni. Minek bratyizzak-jópofizzak olyannal, akivel teljesen alapvető dolgokban homlokegyenest mást gondolunk?

Pl. egy oltásellenes az én szememben végtelenül buta és közveszélyes. Én az ő szemében végtelenül buta és közveszélyes vagyok. Ezek után mégis mi dolgunk lehetne egymással? Miért kéne eljátszanunk hogy kedveljük egymást? :D

Szakítottam már meg kapcsolatot olyan emberrel, akiről megtudtam hogy szokott (tehát nem egyszeri eset) bepiálva vezetni. Nincs szükségem az életemben olyan emberekre, akiket nem tartok normálisnak, túl rövid az élet ahhoz hogy ilyenekre pazaroljam.

2020. okt. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
84%
Valahogy nekem egyáltalán nem volt nehéz olyan barátokra találnom, akikkel egyezik az értékrendünk. Ha valakit ostobának, közveszélyesnek vagy alja jelleműnek tartok, azzal minek jópofizzak? :D
2020. okt. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Jó, de ha mondjuk közeli családtagról vagy régi jó barátról van szó? Akikkel egyébként jó viszonyban vagy, csak mondjuk ezekben a kérdésekben nem értetek egyet? Nem lenne jobb megoldás egyszerűen kerülni vele a témakört, mint megszakitani vele a kapcsolatot?

30 éve tartó jó családi kapcsolat, 30 éve tartó jóbarátság, miért kéne hirtelen ezek miatt a dolgok miatt (amik régen egyáltalán nem is léteztek) egymás torkának esni?

2020. okt. 14. 15:06
 6/21 anonim ***** válasza:
95%

Én ebben a kérdésben nem vagyok ennyire kategorikus.

Hogy megszakítok vagy nem szakítok meg egy kapcsolatot, az nálam nem attól függ, hogy Gipsz Jakab kire szavaz, vagy mi a véleménye az LMBTQ-ról, csak ne akarja rám erőltetni a saját nézeteit.

Az ilyen kérdéseket kerüljük, mert a többi 3651894773210-ban viszont tökéletesen jól megvagyunk.

2020. okt. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
70%

1. Attól még, hogy valaki családtag még lehet szar ember, senki se érdemel kivételezést csak mert rokon.

2. Nem tudom neked milyen barátaid vannak, de az enyémeknek az értékrendje hasonló az enyémez. Nyilván nem fogunk minden kérdésben mindig egyetérteni, de nem is kell mindenben egyetértenünk, de ha az alap világszemléletünk nem hasonló, akkor mégis mitől lennénk barátok?

Én nem esek senki torkának, nem is facebookozok meg ilyesmi, de 100% hogy nem tartanám a kapcsolatot erőszakos emberrel, aki le akarná nyomni a torkomon a nézeteit, vagy olyannal, aki folyamatosan tolná a fideszes propagandát, vagy az oltásellenességet, vagy ha rasszista/homofób lenne stb. Akkor se, ha régen jóban voltunk, ezek olyan kérdések, amik alapjaiban leírják valaki jellemét.

2020. okt. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
92%
Akikkel a családban jóban vagyok, ők vannak olyan értelmesek, hogy eltérő vélemény esetén is elfogadják más álláspontját, és ne legyenek szélsőségesek. A barátaim meg az értelmes emberek közül kerülnek ki. Mellesleg a rokonaim többségével nem tartom a kapcsolatot.
2020. okt. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

7-es leírta amit akartam volna válaszolni.

(3.)

2020. okt. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
90%
Illetve ha valaki 1-2 dologról mást gondol, az oké. De ha majdnem mindről, akkor annyira nem illünk össze, hogy jobb hanyagolni egymást.
2020. okt. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!