Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek ma Magyarországon...

Szerintetek ma Magyarországon mi az a kor, amikor az átlag többség elhagyja magát, igénytelenebbé válik, nem ad magára?

Figyelt kérdés

Ez korhoz köthetö?

Vagy inkabb elethelyzettol fugg?

Pl. ha valakinek gyerek szuletik , meghazasodik?


Olyanra gondolok, mint pl.

mar nem erdekli hogy egeszsegesen taplalkozzon, heti tobbszor sportoljon, nem ad magara oltozkodes szinten, bor es hajapolas szintjen, egyszeruen kifujt minden teren


2020. okt. 30. 12:44
A kérdező szavazást indított:
18-25 (miutan a boldog tanulóévek elmultak, es munkaba állt)
25-30 (egyszeruen feladja)
30-37 (ugy van vele, hogy kozel a negycenhez mar minek)
40 felett
50 felett
60 felett
70 felett
Más, kifejtem válaszban
25 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen egyénfüggő. Van, aki tizenévesen is igénytelen, van, aki 50 évesen is ad magára.
2020. okt. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

Ha megnézed hazánk Európa legelhízottabb országa és egyre több a kövér, cukorbeteg gyerek is. Tehát nem lehet ezt így korra lebontani. Sőt az otthonról hozott minta is befolyásoló tényező.

Sok nő az anyaság mögé bújva lusta visszafogyni terhesség előtti alakjára. Nem kifogás a gyerek.


Véleményem szerint a magyarok többsége lesz..rja saját egészségét, lusta mozogni, ebből következik, hogy rengeteg a beteg ember is.

2020. okt. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem is egyénfüggő. Nagymamám pl 80 felett volt, de mindig rendszeresen járt fodrászhoz, csinos ruhákat vett, szőrtelenített stb. Sosem láttam otthon sem melegítőben. :)


De van huszonéves ismerősöm, aki világ életében igénytelen volt.

2020. okt. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%
Az igénytelenség megnyilvánulhat például rossz öltözködésben is,de főleg a nem megfelelő higiéniában, elhanyagolt testben, egészségben. Az biztos, hogy akinek például a fele foga konkrétan ki van rohadva az nem tekinthető igényesnek akkor sem ha többszázezres telefonnal rohangál vagy mellette jól is öltözködik.És van ilyen emberből nem kevés. Meg persze elhízottból is.Én azon csodálkozom, hogy sok fiatal amint kijön az iskolából és először munkába áll, felhagy a sport, a mozgás minden formájával.Vesznek egy autót, azután szinte már a szomszédba sem tudnak átmenni kocsi nélkül. Az a büszkeségük, közben meg disznó módjára el tudnak hízni. Egy 15 éves szarkupac kocsival többet képesek törődni mint a saját testükkel,ez azért elég sokat elárul a magyar ember értékrendjéről,sporthoz, mozgáshoz való viszonyáról.Talán mostanában mintha változna valami de pár éve még engem néztek hülyének, hogy"csak úgy"kerékpározom a szabadidőmben.(vidéken éltem akkor). Míg nyugaton a testmozgás a mindennapok része, teljesen természetes dolog, hogy a nyugdíjasok is erdőt járnak, kerékpároznak,fitness terembe járnak,mert szeretnék aktívan, energikusan,általános jó közérzettel élni a mindennapjaikat.Van igényük a minőségi életre.
2020. okt. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem nem feltétlenül köthető korhoz, inkább élethelyzethez.


Én a környezetemben ezt veszem észre:

- nők szülés után nagyobb eséllyel hagyják el magukat (ált. az is belejátszik, hogy "megfogtam a pasit", meg az is, hogy a pasi nem hajlandó besegíteni, és ezáltal nem akar a nő neki tetszeni, ill. ideje sincs mindig cicomázkodni, edzeni stb.)

- abban a korban, amikor már nem elég a minimális bőr/test/hajápolás ahhoz, hogy vonzó legyen a másik nemnek ("ennyit én már nem akarok ezzel foglalkozni", "ha már úgyis elkezdtem öregedni / ronda vagyok, akkor minek?"

- aki meg kevésbé igényes környezetből származik, az meg már tiniként sem kifejezetten igényes, csak akkor még a többségnek nem jönnek elő a bőrhibái, járnak tesiórára, a fogmosás hanyagolása mellett sem kezdenek el kihullani a fogaik - azoknál úgy 20+ kezdődik el a mélyrepülés

2020. okt. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálam 10 évesen elkezdődött, 25 évesen kb betetőzött ez az állapot és azóta is stagnál.
2020. nov. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!