Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » (Egyáltalán nem provokatív...

(Egyáltalán nem provokatív kérdésnek szánom) Amerikában az afroamerikaiak-nak csak az "n" betűs szó csapja ki a biztosítékot, vagy bármilyen más sokkal "enyhébb" szinonimája is?

Figyelt kérdés

Gondolok itt pl. pont a black megnevezésre, vagy arra, hogy afroamerikai.


Illetve, ha egy agresszívabb, akár drogos, bandázó afroamerikai látja egy fehér emberen, hogy kiáll a feketék mellett, vagy éppen black lives matter póló van rajta, akkor ő onnantól bro-nak számít, vagy szimplán csak egy átlag ember, aki éppen normálisan viselkedik?


2020. nov. 26. 22:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Abban a tudatban vagyok, hogy csak az "n" betűs.
2020. nov. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
mondjuk porch monkey-nak se nagyon nevezz egy feketet, ha elni akarsz.
2020. nov. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez bonyolult téma, de nagyjából úgy állj hozzá mint a cigány-magyar kérdéshez.

Én Borsodban Miskolciként az Avason éltem 17 éves koromig, nálunk elfogadott volt az ismerkedés, jártam később is cigány csajjal, emiatt az új lakhelyünkön rosszallóan néztek a családunkra.

Amíg ott laktunk minket sosem ért atrocitás, nem kértek kölcsön, és hagytak élni(dolgoztak a szülők, suliba jártam, autónk volt akkoriban is)

Pedig az igazi cigányság színe-java megtalálható volt az Avason, 12 éves lehettem amikor egy nő miatt úgy összekapott két huszonéves hogy összeszurkálta egyik a másikat, már akkor elérhetőek voltak a drogok is, így többen a nitro-ról és ragasztóról inkább fecskendőre váltottak, persze ehhez már lopni is kellett hogy legyen miből finanszírozni az egészet.


Kicsit elkanyarodtam a kérdéstől de nekem nem idegen még ma sem ez a közeg, bár engem sosem érdekelt a nincstelen lézengés, törekedtem arra hogy meglegyen mindenem.

Engem soha nem vágott szájba egy cigány se ha azt mondtam neki ülj le, kussolj, dugulj el, tudom kezelni a legtöbbjüket, amelyiket meg kifogtam az évek alatt azzal összementünk legfeljebb.


Visszatérve az Államokhoz, a színesbőrűek között sok félét lehet megismerni, attól függ ki-kihez húz, Detroitban és Chicagoban is szót fogsz érteni azzal aki értelmes, és normális, akkor is ha bandatag, viszont ők teljesen másabbak, aki közöttük nő fel fehérként attól elfogadnak kifejezéseket(bandákra gondolok) de ott kölcsönös a tisztelet, ugyanúgy beállnak egy lövöldözésnél a fehér oldalára, megvédik, ott kint gondolkodás nélkül házasodik két külön rassz, nekünk újdonság lenne feketékkel ismerkedni, de egy Franciának, Angolnak már nem. Aktívan követem a Chicagoi mindennapokat, és 2013 óta nagyjából kiveséztem hogy mini Iraknak is becézik a helyiek a városukat, az elmúlt hétvége is 30-nál több lövöldözéssel és 5 áldozattal és több sérülttel zárult.


Összességében Amerika élhető, de nem minden városa, mivel szarnak a fegyver törvényre főleg a feketék, fehér,latin bandák így sokszor eltévedt golyó miatt lesznek ártatlan áldozatok, én nyugodtan aludnék olyan helyen Budapesten ahonnan más menekül, de bevallom nem szeretnék egy GTA szerű életbe csöppenni ha nem muszáj :) A legtöbb cigány csak dumál, és ha először csap nekik az ember egyet, utána csicskaként próbálnak védekezni, na ugyanezt egy ismeretlen hátterű feketével nem merném eljátszani, mert kifiléznek.

2020. nov. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az n-betűs szóval az a baj, hogy egyértelműen a rabszolgatartó időkre utal. Egy nem anyanyelvit a büdös életben nem fog amiatt atrocitás érni, mert nem a legaktuálisabb PC-szót használja, a lényeg, hogy törekedjünk megadni egymásnak a tiszteletet. Egy transznemű sem problémázik azon, ha elsőre he-nek vagy she-nek nevezed, de ha kérés után sem vagy képes they-ként utalni rájuk, akkor teljesen jogosan tartanak bunkónak. Itt sincs szó többről. Cigányoktól sem oké a magyarok parasztozása, magyaroktól a szőröstalpúzás, országtolvajlózás, drótostótozás, satöbbi. Egyszerű emberi tiszteletadás.
2020. nov. 27. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
"Monkey" ez még sértőbb lehet nekik,mert nem tudnak mit kezdeni azzal,hogy genetikailag az arcuk hasonlít a majmokéhoz.
2020. nov. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Cotton pickernek se hivd oket.
2020. nov. 28. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt sem szeretik ha negronak hivod oket. A negro szo spanyolul feketet jelent.
2020. nov. 28. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!