Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 18-30 év közötti fiatalok!...

18-30 év közötti fiatalok! Szerettek barkácsolni/kézműveskedni? Lenne pár kérdésem (felmérés szerű)

Figyelt kérdés

Eszembe jutott egy projekt, amihez - még mielőtt a "célközönség" körében érdeklődnék - gondoltam gyűjtök egy pár választ itt a gyk-sok körében.


1. Szerettek kézműveskedni/barkácsolni? (ezalatt értek bármiféle kreatívkodást, legyen az viszonylag egyszerű vagy nagyobb tapasztalatot/szakértelmet igénylő)


2. Hobbi szinten alkottok (magatoknak&ajándékba), hobbi szinten akár másnak is (eladásra, nem fő bevételi forrásként) vagy ez a (fizetett) szakmátok?


3. Mit szerettek szívesebben alkotni?

a) "hasznos" dolgokat (olyan tárgyakat, amelyeket a mindennapi élet során használhattok, esetleg a napi szinten használt tárgyak személyre szabása, egyedivé tétele - akár önkifejezés, akár személyes ízlés céljából)

b) dísztárgyakat, dekorációt, egyedül az esztétikai érzékre ható dolgokat


4. Milyen anyagokkal dolgoztok szívesen? Honnan szerzitek be őket?


5. Saját ötlet alapján dolgoztok vagy inspirálódtok különböző felületekről? Ha az utóbbi, milyen oldalakat/alkalmazásokat látogattok/használtok?


6. Mennyire tartjátok magatokat tehetségesnek? Mennyire tartanak mások tehetségesnek? Készítettél már másnak kérésre valamit?


8. Folyamatosan alkottok minden egyéb teendő mellett (munka, tanulás), vagy időszakosan (amikor hirtelen megjön a kedvetek/szabadul fel rá időtök/ünnepek előtt)?


9. A legtöbb alkotó szeret egyedül, csendben/zenével, nyugodt körülmények között dolgozni. El tudjátok képzelni, hogy csoportban alkossatok? (nem egy közös dolgot készítve, csupán társaságban, mindenki a sajátját, bár lehet ugyanaz a téma/projekt mindenkinek)


10. Van valami elvetek az alkotás során (gondolok itt pl. környezetvédelmi elvekre, hogy elvből nem használtok egy adott anyagot, vagy akár kizárólag természetes anyagokból dolgoztok, esetleg ez az alapelve az egész alkotásotoknak - pl. újrahasznosítás - stb.)? (egyéb más elv is jöhet)


11. Végezetül, baráti/ismeretségi körötökben mennyire gyakori a hasonló érdeklődés, hány emberről tudjátok, hogy szeret kreatívkodni (legyen az neki is akár hobbi, akár hivatás)?


Nagyon megköszönném, ha...

- számozás alapján válaszolnátok

- írnátok kort és nemet

- írnátok foglalkozást

Ezekkel nagyban megkönnyítenétek a "munkám"! :)


Köszönöm szépen előre is a valaszokat! :)



2020. dec. 18. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Igen

2. Igen

3. Szeretek festeni, parkettázni, fúrni-faragni :D karkötőket, különböző díszeket csinálni stb

4. Attól függ. Ha könyvespolcot csinálok azt fából. Ha ajtódíszt vagy asztaldíszt akkor az alapot kreatív boltba veszem meg a virágot stb kínai, kik, pepco

5. Saját ötletek alapján dolgozok, amit kigondolok. Ha megtetszik valami azt az ízlésemnek megfelelően módosítva megcsinálom. Platformok: Pinterest, Instagram

6. Ügyesnek és kitartónak mondanám magam ezekben a témákban :D Szoktam megrendelésre is készíteni dolgokat

8. (7es kérdés kimaradt) mindig szoktam valamit csinálni, persze ha nincs suli akkor sokkal többet

9. Persze. Tök buli amikor barátokkal kiülsz egy pokrócra, mindenki hoz valamit és alkottok :D

10. Gondolok a környezetvédelemre, de nem lehet 100%ig ennek az elvnek alapján haladni valamennyi kreatívkodásnál :/

11. Nekem elég sok barátom szeret kreatívkodni, de mindegyikünk másban.

19l és egyetemista :)

2020. dec. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

1 Igen

2 Hobbi. Nagyon ritka ha eladok valamit.

3 b

4 Papír, vastagabb cérna, toll, átlátszó körömlakk, kis akasztó, nyakláncalap, egyebek. A toll az direkt jön a madárból... (falusi vagyok), de mást is sokszor megoldok itthonról. Álomcsapda alapnak pl az ásványvizes üveg kör alakú fogóját használom.

5 Is-is. Pinterest, YouTube

6 Tehetségesnek tartanak, én magamat nem annyira. Készítettem kérésre.

7 ??? Where is 7?

8 Időszakosan

9 Ha nem szólnak közben hozzám, akkor igen. Gólyahetes dekorációt pl csináltam már úgy, hogy egy sráccal csendben rajzolgattunk egymás mellett. De én alapból nem bírok más emberek közelében lenni.

10 Az hogy csóró vagyok és próbálok mindent a legolcsóbban megoldani mennyire számít elvnek?

11 2


A 7-es kérdést még most se látom. :D

19L

Tavaly érettségiztem a jelenlegi "foglalkozásom" még munkanélküli.

2020. dec. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%

1 igen

2 abszolút hobbi (meg se próbáltam még eladni) (bár ha egyszer bátor leszek és felvesznek egy iskolába, divattervezést akarok tanulni, szóval valahol meg majdani hivatás)

3 hatalmas plüssállatok, takarók párnák, illetve fura ruhák, amiket normális ember nem vesz fel csak én mert "hülye vagyok" hogy apámat idézzem -- ez nem tudom melyik kategória

4 textil, fonal, ilyesmi. legyen színes/puha/csillogós.

5 sok minden hat rám, illusztrált könyvektől animéken át játékokig minden. van pinterestem is.

6 néha ránézek mások cuccaira, és van ilyen "basszus ha EZT megveszik, akkor nekem is lehetne sikerem" érzésem, de nincs elég önbizalmam hogy kipróbáljam. a barátaim szerint menő dolgokat tudok.

7

8 általában munka és tanulás mellett folyamatosan csinálom

9 néha elmegyek egy horgolókörbe. ha kedvem van az emberekhez. nem feltétlenül mindig van, de ha van, szeretek elmenni.

10 fura vagyok és a furaságomat szükséges a megjelenésemmel kifejeznem. de ez nem tudom hogy elv vagy jellemhiba.

11 nincs sok barátom, de a legtöbb csinál valami kreatív dolgot. (mindenek hobbi, bár van aki hivatásszerűen tervezi)


21, nőnemű, eredetileg pincér és a ruhabolti eladó képzés várományosa, covid óta munkanélküli és depressziós. (ettől még tovább alkotok, csak kicsit sötétebben)

2020. dec. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%

1. Igen egyszerűbb dolgokat és olyat is amihez szakmai tudás kell. Pl bicóba gyártottam már magamnak alkatrészt.


2.hobbi szinten akár másnak is.


3.azt hiszem inkább dísztárgyakat. Szeretem ha egy fémtárgy felülete tükröződik, gyakran csiszolok majd polírozok.


4.bármilyen fa,bármilyen műanyag, ötvözetlen/rozsdamentes acél. Munkahelyemről a slejtből elhozhatom.


5.saját ötlet,


6.Tehetségem meg van de még van hova fejlődni, sokan dicsérik a munkám, természetesen dolgozok kérésre is de nem ingyen.


8.Amikor kedvem tartja vagy ha olyan ötletem támad.


9.Csoportban is készítettünk már valamit de inkább egyedül csinánám.


10.nincsen


11.ismerőseimnek csak kis része de ők mind hivatásból csinálják.


20/F

Gépgyártásban dolgozom.

2020. dec. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
82%

1-igen

2-csak hobbi

3-b, kimondottan az esztétika a fontos számomra.

4-festeni szoktam (papíron és digitálisan is), leginkább festményt, de van hogy fadobozokat, tojást festek. Mindent sima temperával, akril festékkel szoktam, illetve a fadobozt és társait lakkal befújom. Igazából beszerzésre bármilyen írószerbolt, Tesco jó, ahol van tempera.

5-tájképeket szoktam festeni, Google képek és Google maps alapján. (Pinterestret én nem használom).

6- mások ellégé annak tartanak, én viszont semennyire.

8-amikor kedvet érzek hozzá

9-nem zavar, ha más is jelen van, miközben dolgozom.

10-nincs, max annyi,hogy legyen olcsó. (Olcsó alapanyagból, is elég pofás dolgokat lehet csinálni)

11-nem tudom, szerintem nincs barkácsolási vágyuk a barátaimnak.


19L

Mérnök leszek majd, egyenlőre egyetemista.

2020. dec. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!