Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy munkahelyen miért van...

Egy munkahelyen miért van annak a legnagyobb „arca“ akinek nincs is diplomája, noha ehhez kötött munkakörben dolgozik?

Figyelt kérdés

Nyílt titok itt nálunk hogy van egy csóka akinek nincs meg a diplomája (otthagyta az egyetemet így nem is lesz meg) és olyan munkakörben dolgozik ezzel együtt ami diplomához kötött-mégpedig a főnök tudtával. A főnök tudja hogy jogszerűtlenül csalással alkalmaznak valakit felsőfokú nélkül egy ezt igénylő munkakörben.


és mégis ennek a trógernek van a legnagyobb arca az egész munkaheylen úgy osztja az észt nálánál 10-20 évvel idősebb ráadásul diplomás embereknek hogy ihajj.

ő, aki még egy szar egyetemet se végzett el, mert kibukott.


Nem érdekes ez? Ő, akinek a legmélyebb csöndben kéne lennie, és hálaimát rebegnie hogy (csalással) megtűrik végzettség nélkül.


2021. jan. 16. 12:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

Minél üresebb a fej, annál hangosabb a száj.


Forrás:


[link]

2021. jan. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
Ha megfelelő végzettség nélkül van ott, akkor nyilván csókos, ergo nyilván védve van a segge. Úgy pedig könnyű vigéckedni.
2021. jan. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk fordítva van. A friss diplomásokra általában az jellemző hogy azt hiszik, mostmár övéké a világ és mindent jobban tudnak. Aztán szépen visszavesznek az arcból. De szeritnem ez mind e tanfolyamra, sulira igaz lehet.


Aztán ott van, amit már más is mondott : ha nem tudod, hogy nem tudod, akkor nagyon biztos vagy a dolgodban. Akik minél többet tudnak, ők azt is tudják, hogy még több dolgot nem tudnak.

2021. jan. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Valahol érthető: az egész bagázstól meg van követelve a diploma, csak tőle nem, nyilván előkelő helyen érzi magát...


Nálunk is volt ilyen, gyakorlatilag az első és egyben utolsó eset a cégnél, akinél elnézőek voltak. Aztán mikor egy emberként álltunk fel, hogy nem vagyunk kötelesek a taknyolásait foltozgatni és gusztustalan, amit művel és amit nálunk a második félévben már belevertek mindenkinek a fejébe az egyetemen, akkor azért elgondolkodott a vezetőség. Emellett gusztustalan stílusa volt, mindenkinek a magas lóról beszélt, játszotta az atyaistent, pedig csak egy flegma szar volt, akitől 10 év tapasztalattal többet várna az ember annál a színvonalnál. Hamar távozott onnantól, hogy nem tűrtük ezt neki.

2021. jan. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Programozóként dolgozom. Mi gyártjuk a covidot,... Illetve 5G-t fejlesztünk.

Akinek nincs diplomája, de nálunk programozik, annak az egyetem csak kárt okozott volna, mert sokkal okosabbak, de nem valók oktatási rendszerbe, mert az úgy beszabályozza őket, elveszi az idejüket a tanulástól és a kedvüket az élettől, hogy mindneki jobban járt, hogy ők nem mentek oda.


Ez a ritka kivétel. Minden "67edik" diplomásra jut egy ilyen ember.


Ám ők lehet nagy hangúak, kicsit sem beképzeltek!


Hogy jön ez a kérdéshez? Hát úgy, hogy ha nem állami szektorban dolgozol (ahol a papír többet ér a tudásnál), akkor bizony nem a diploma mondja meg, mennyit tudsz, hanem az, amit az asztalra le tudsz tenni. Így nem kell törvényileg nézni, hogy kötelező-e a diploma. Ha nagyon kell valami papír, el lehet küldeni egy 3 napos tanfolyamra, ami ad egy certificate-et arról, ő tudja a dolgát.


Az egyetemet végzett kollégák között van, aki egy távolság mérést és egy háromszögelési feladatot nem ért meg. Nem az, hogy nem tudja megcsinálni, de még meg sem érti. Ennyit ér a diploma?


Nagyon nácinak kell lenni ahhoz, hogy valakit csak papír alapján értékelj. :(

2021. jan. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%
#6: Ilyen arc volt nálunk is az a nyomorult, mint akit leírsz. Neki árt az egyetem meg beszabályozza meh szőrszálhasogatás... De egy kibszott optimalizációt nem tudott normálisan csinálni és arra nem volt képes, hogy akármilyen kódolási standard mentén dolgozzon, hogy mi is értsük, amit összebszott. Persze, ő az atyaistennek hitte magát, csak ez minden, csak nem csapatmunka és nem minőségi munka. Amíg mások azon gondolkodnak, hogy hogy tudnának valamit bizonyos szabályok között létrehozni, addig ezek az idióták összebarmolnak valamit, ami működik, tekintet nélkül arra, hogy jól működik-e vagy mennyire karbantartható. Így én is tudok dolgozni sokkal gyorsabban, így nekem sem kell ülni a problémán, csak rohadtul nem ez volt a képzés. Mondjuk az a cég igénytelensége is, ha ilyesmit huzamosabb ideig eltűr.
2021. jan. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ilyenkor csak annyit szoktam kérdezni, hogy ha valaki annyira okos, hogy simán lediplomázna, akkor miért is derogál neki ezt megtennie?


Félreértés ne essék, nagyon sok olyan barátom van, aki nem diplomás, de ők nem is állítják, hogy a kisujjukban lenne mondjuk egy ELTE, BME, stb.

2021. jan. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"Ilyenkor csak annyit szoktam kérdezni, "


Olyan "kedves " kérdést már én is feltettem neki ártatlan pofával hogy ööööö..... miből is írtad a szakdolgozatodat?


Vörös pofával elviharzott. Jó volt!

2021. jan. 16. 15:34
 9/12 anonim ***** válasza:

Alapítványi iskola...


:DD

2021. jan. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Fáj az igazság többeknek!
2021. jan. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!