Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki nem hívő pokolba jut?

Aki nem hívő pokolba jut?

Figyelt kérdés

Aki egész életében rossz ember volt gyilkos, parazna , karomkodo, hazug megter elete utolso perceben az a mennybe jut..... mert hivo lett utolso perceben.


Aki meg egesz eleteben jo ember adakozik, kedves, baratsagos, hazassagban el, az meg mivel nem hivo a pokolba kerul.... van ebbe igazsag? En is jartam gyulibe de ki szakadtam ugy meg zavartak hogy pszihiater kezel azota, valakinek van tapasztalata a gyülivel,? Szerintem felelemkeltő manipulatorok lelki roncsa tesznek


2021. jan. 17. 21:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Ez abszolút nem igaz.
2021. jan. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Aki jó volt az a temetőbe kerül.

viszont aki rossz volt, az is.

2021. jan. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Elvileg a Szentlélek ajándéka a hit. Vagyis nem te tehetsz róla, ha nincs.
2021. jan. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem vagy hívő miért hiszel a pokolban?
2021. jan. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
20%

“megter elete utolso perceben az a mennybe jut..... mert hivo lett utolso perceben.“


A nagy büdös francokat!

Látszik, hogy semmi közöd nincs semmilyen valláshoz!

Mert akkor nem mondanál ilyen hatalmas hülyeséget!


Képzelj el egy 100 éves fát. Azt az 100 éves fát egy 100 évesnek egyedül kell GYÖKERESTÜL kivágnia egy fűrésszel és ásóval. Kb. így képzeld el azt az embert, aki élete utolsó szakaszában tér meg. Ez esetben a fa jelképezi a hitetlen cselekedetet és gondolkodásmódot, ami “x” évig tartott.

Nyilván már egy 20 évesnek is rohadt nehéz egy 20 éves fát kivágni gyökerestül teljesen egyedül...hát még egy 100 évesnek 100 éves fát...

2021. jan. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted a gyónás minek van? Vagy a Tíz parancsolat? Vagy minden más irat, amiben leírják, hogy kell élni?

Nem elég kereszténynek lenni a mennybe menetelhez.

2021. jan. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%

Gondoljunk bele, mondjuk egy katolikus ember meg van róla győződve, hogy aki jó hívő volt, a mennybe jut, aki rossz volt, pokolra. Ő ebben biztos, tudja, szentül hiszi, hogy így van. A helyzetébe kell magad bele képzelni, hogy most te vagy ő és tudod, hogy úgy lesz, ahogy hiszed.

De ugyanígy bele lehet képzelni magad egy indiai ember hitébe, aki tudja, hogy reinkarnálódunk.

Ő tudja, de a katolikus is tudja, egy ateista is tudja, egy buddhista is tudja. Mindenki tudja a saját igazát.

Most akkor mi van?

Akkor most kivel mi lesz halála után?

Ez itt a kérdés!

Bármi lehet az élet után, végtelen lehetőség van. Nem csak a pokolra jutás vagy az újászületés. Bármi.

Ezzel azt akarom sugallni, hogy kicsi az esélye, hogy pont a pokol legyen az, ami majd lesz.

(Egyébként a pokol "létezése" ellen vannak konkrét érveim, amiket nagyon nagyon hosszú lenne leírni, de a lényegük az, hogy nem vagy felelős azért, amivé lettél és ezért a tetteidről sem tehetsz, persze büntetni kell, de csak az életben elég)


Egyébként egy igen bölcs barátom azt mondta, a halál is csak egy változás, és minden változás kimenetele lehet számodra kedvező és kevésbé kedvező. Ami azért elég lehangoló, mert a nehéz érzelmekkel teli élet után valami megváltásra számítana az ember, nem egy kevésbé kedvező változásra.


Én azért próbálok optimista maradni és hinni, hogy a legrosszabb ami halálunk után történhet, az az, hogy megszűnünk saját magunk számára is létezni, azaz konkrétan ennyi volt, nincs több gondolat, nincsenek már emberek, nincsen univerzum, sem érzelmek, sem sötét, sem világos. De persze ezt mind már akkor nem tudom felismerni, mivel megszűntem.


Szóval szerintem a pokolban annyira nem érdemes hinni. Mert akkor elkezdünk stresszelni azon, hogy majd örök szenvedés vár és még tenni sem tudsz ellene!


Viszont a mennyország aranyos gondolat. Találkozni halott szeretteinkel, jól érezni magunkat, pihenni. Bár örökké ez sem tarthat...


Nehéz ügy ez, viszont nagyon jó rajta gondolkodni.

2021. jan. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Azt beszélik, hogy a mennyországban jobb az ellátás,

viszont a pokolban sokkalta jobb a társaság.

Válassz!

:)

2021. jan. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A pokolban biztos nagyon jó a társaság 20 méteres csótányokkal, hatfejű mérges kígyókkal és olyan állatokkal, ami legnagyobb rémálmaidban nem tudsz elképzelni a sötétben.

Hát kösz, én meghagyom azt a helyet inkább a hitetleneknek! Remélem nem fogok odajutni...

2021. jan. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Te összekevered a poklot a csótányos panellakásoddal.

2021. jan. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!