Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nemtelen embereknek sértő...

A nemtelen embereknek sértő az, ha azt mondom, hogy 'srác'?

Figyelt kérdés

Felmerült bennem a kérdés, ugyanis egy nemtelen (non-binary) emberről beszélgettünk, és azt mondtam, hogy jófej srác. Aztán elgondolkodtam, hogy a srácot férfiakra szokás használni, szóval ha véletlen egy ilyen embernek ezt mondom, akkor jogosan sértődne meg? Illetve a másik kérdés, hogy ha igen, akkor mégis mit használjak az ember, egyén szavak helyett. Ezek olyan rokonszenvetlenül hangzanak egy bizalmas beszélgetés közepén.

Trollok kíméljenek, és köszönöm a válaszokat!



#LMBTQ #Nemtelem
2021. jan. 18. 03:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
17%
Elsősorban nem a nemétől, hanem a korától függ. Ha 10-12 évesnél idősebb, akkor sértő függetlenül attól, hogy milyen neműnek tartja magát.
2021. jan. 18. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
50%
Ha pénisze van akkor srác.
2021. jan. 18. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%
Nincs olyan hogy nemtelen, fogd fel. Mindenkinek van neme, aki pedig nem biztos a magáéban annak (és ezt jóindulatból mondom. kívánva a legjobbakat) pszichológiai segítség kell.
2021. jan. 18. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%

Hát szerintem aki ezen megsértődik, az hülye. Nyilván tisztában van a magyar nyelv fordulataival. Egy vak sem sértődik meg, ha "szembe kell néznie valamivel" , vagy ha "úgy látja", vagy ha azt tanácsolják, hogy "nézze a jó oldalát", vagy csak azzal dicsérik, hogy "na látod".


Ha meg zavarja, hogy szerinted "jófej srác", akkor szóljon, és ajánljon olyan kifejezést, ami neki jó.


Ha téged zavar, akkor meg kerüld ezeket, használd mindig a nevét.

2021. jan. 18. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%
Egyedüli lány vagyok egy fiútársaságban. Amikor valaki közölünk (vagy szülő, más barát) csoportosan szólít meg minket, akkor azt mondjak “fiúk”, “legények”, “srácok”. Egyértelműen én is beletartozom a megszólításba, mégsem sértődőm be a dolgon, vagy direkt ignorálom... Mert én biztos vagyok az identitásomban. Ha a barátod is biztos, akkor le se fogja szrni ezt a kis megjegyzést, ha meg nem, akkor sem a te dolgod, hogy azon pörögj hogy jajistenem most hogyan kezeljek egy ennyire instabil személyt....
2021. jan. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

#1 Ugye te is érzed, hogy amit írtál értelmetlen?

#2 és #3 a társadalmilag betöltött 'szerepük'ez, ha lehet mondani, angolban ezt jobban kifejezik, azonban a kérdés nem erre irányult, hogy elismerjük-e a létezését, vagy sem. Nyilvánvalóan érintett embereket akartam megszólítani.

#4 és #5 Egyébként igen, egy közeli ismerősömről van szó, aki személy szerint biztosan nem húzná fel az orrát miatta, azonban érdekeltek volna alternatívák, hogy mégis hogyan utalnak magukra. Személy szerint túlzásnak érezném én is, ha magára venné, de hát ki vagyok én, hogy megmondjam.

2021. jan. 18. 08:55
 7/18 A kérdező kommentje:

#3 Még neked annyit szeretnék a lekezelő stílusodhoz hozzáfűzni (sajnos bekaptam a horgot, igen, de szeretném felnyitni a szemed), hogy a 'mai világban' már nem csak a két biológiai nem létezik, hanem spektrumként fogják fel, hogy hogyan reprezentálják magukat. Ez a nemtelen általában azt jelenti, hogy valahol a fiú és a lány között érzi magát, így ezt másképp nagyin nem lehet kifejezni. Nehogy azt hidd, hogy teljesen egyetértek azzal, amit az lmbtq közösség képes dobálózni a bigender, non-binary stb. szavakkal, de ha ők így érzik jól magukat, hadd tegyék.

De hogy megnyugtassam a lelked, ez az ismerősöm még azért állítja magát ennek, mert nem biztos még abban, hogy transz nő.

De ahogy kértem, csak a kérdéssel kapcsolatban írjanak választ.

2021. jan. 18. 09:01
 8/18 anonim ***** válasza:
39%

Nemtelen? :DDD Mi ez a hülyeség? Komolyan, menj be egy elmegyógyintézetbe aztán kérdezd meg az önmagát helikopternek kérdező Pistikétől hogy sértő e számára ha embernek szólítod?

Értem hogy tolerancia meg elfogadás fontos, de azért ez már beteges.

2021. jan. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
A biológiai neme nyilván ugyanaz marad örökre, de a társadalomban betöltött státuszán változtathat, embere válogatja, hogy ki mit tud még befogadni. Úgy látom, hogy nem azt a közönséget fogtam meg, akihez a kérdés szólt.
2021. jan. 18. 12:56
 10/18 anonim ***** válasza:
81%

Magyarországon nem igazán különítik el a biológiai nemet és a társadalmi nemet, de az angolban mindig is két szó létezett rá: sex és gender.

A sex az, hogy milyen nemi szerved van.

A gender az, hogy milyen nemi szerepet töltesz be a társadalomban. Ez egy spektrum. Lehetsz teljesen nőies, nő férfias személyiségjegyekkel, teljesen férfias, férfi nőies személyiségjegyekkel, lehetsz mindkettő vagy egyik sem. Mint egy skála, egyik végén fekete, másik végén fehér. A szürke mindenféle árnyalatai megtalálhatók rajta.


De a kérdező ezt már tudja.

Szerintem a srác nem olyan szó, aminek igazán lenne neme, pl ha van egy társaság amiben vegyesen vannak többféle nemű emberek, akkor őket átfogóan is megszólítod úgy, hogy "srácok", nem?

De ha nagyon szeretnél erre figyelni, akkor nem is kell utána mondani, hogy srác. Tehát "xy jófej srác" helyett csak "xy jófej"

2021. jan. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!