Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy a body...

Miért van az, hogy a body positivity-t meg a body shaming-et ennyire félreértelmezik az emberek, és a kövér emberek veszik magukra?

Figyelt kérdés
A túlsúlyról igenis tehetnek az emberek. Lehet mondani, hogy betegség így, betegség úgy, az túlsúlyos emberek jelentős százaléka nem a betegségtől van elhízva. Ha meg valaki beteg, akkor menjen orvoshoz, vizsgáltassa ki magát, és szedjen rá gyógyszert, sportoljon és étkezzen egészségesen. A body positivity az tudtommal azoknak szól, akiknek olyan problémájuk van, amin nem lehet változtatni (pl.: stria). De a túlsúlyon lehet. Ráadásul ha valaki túlsúlyos, attól még a tény tény marad, hogy túlsúlyos, az nem body shaming. Ha valaki csúfolja, viccelődik a testalkatán, megalázza, az már egy inzultus, body shaming. Most ha természetes vörös hajúnak születni ciki lenne, és megaláznák a vörös hajúakat, akkor az body shaming. De ha azt mondom, hogy Katinak vörös haja van, az miért lenne body shaming? Az tény.
2021. febr. 18. 17:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
50%
Te vagy az Norbi?
2021. febr. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
41%
Eltévedtél.
2021. febr. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
8%
Shaming...positivity... adjatok egy puskát és fejbe lövöm magam. Vannak szép magyar szavaink rá, segítek:csúfol, kigúnyol. Vagy az már nem elég divatos?!
2021. febr. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
71%

Egyrészt ez miért gyerekvállalás téma?

Másrészt tudod csak az a baj, hogy általában azok nyomják ezt az aki kövér az zabál meg lusta szöveget, aki ugyanúgy zabál meg lusta csak szerencsés.

Kettő kolleganőm is van, aki annyi édességet eszik, hogy csodálom hogy még nem volt cukorkómájuk minden egyes nap, az egyik 5 cukorral iszik kávét, napi 3*, mellé cukros kóla, reggelire chips, utána szendvics, munkaközben ropogtat mindig valamit, majd nagy tál ebéd, nasika, aztán már hazafelé éhes, bezabál vacsorára és megeszik még 4 túrórudit is akár este. Van hogy azt mondja hajnalban felkel enni még. Sport 0, ha 30 méter gyalogolni kell már ki van.. 165 cm és 46 kg.

Minden túlsúlyos nőt megszól, meg leszól, meg okoskodik hogy miért nem fogy le.

Na 2 tök ugyanilyen stílusú kolleganőm van. Nekem ilyen ne okoskodjon.

Én 165 cm és 78 kg vagyok, napi 1500 kcal, 150 g ch, és szinte 0 cukor étkezésen vagyok, sportolok, napi 10.000 lépésem van mégis túlsúlyos vagyok, szülés előtt is az voltam, terhesen csak 4 kilot szedtem fel, azt le is adtam, azóta is ennyi vagyok. És az olyan body shamingel engem igen kb meg szólogat be, aki maga is egy merő egészségtelenség csak szerencsés.

Ha olyan genetika van hogy valaki zaba mellett is girhes, akkor olyan miért ne lehetne hogy valaki odafigyel mégis telt?

2021. febr. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
74%

Ha azt mondod, Kati jó kövér, az azért body shaming, mert semmi közöd hozzá, hogy Kati hány kilóval érzi jól magát. Igazából számomra nem világos, miért kell mások kinézetévrl foglalkozni.

Vagy arra gondolsz hogy pl mesélsz Katiról, kérdezik ki az a Kati,mire te hogy az a kövér lány a lovardából? Mert ez szerintem nem feltétlen bodyshaming.

2021. febr. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem meg jol latod a dolgokat, en is hasonloan gondolom.

Lehet lepontozni, de ha en valakire azt mondom, hogy duci, az tenymegallapitas, nem sertő. Ha azt mondom, hogy dagadt tehen, akkor igen.

Vannak duci (130 feletti is) ismeroseim, jo barataim, es? Engem nem erdekel hogy nez ki, amig valaki jofej. Ha ők igy jol erzik magukat... En nem birnek elviselni magamon annyi plusz súlyt, aki akar tenni ellene, az le fog fogyni amennyire szeretne..

2021. febr. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
52%
ez már megint az a provokátor aki csak tehéncsordázni, dagadtősanyázni és momzillázni akar, más célja nincs. még néhány vele nem egyetértő komment és elgurul a gyógyszere és rákezdi hogy 90 kilós tenyészkancák vagyunk mind, akiket a lepukkant férfük se akar megd.gni 😀😀
2021. febr. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
80%
A vörös haj semleges. Ha Katinak elálló lapátfüle van, az is tény, de minek így emlegetni?
2021. febr. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem a testszégyenítés a bunkó, primitív emberek sajátja. Senkit sem szabad azért piszkálni, ha kövér, szeplős, vörös hajú, anorexiás, szemüveges stb.... Ez a piszkáljuk a másikat, mert MÁS, ez óvoda szint és az ilyen gondolkodású emberek leragadtak a dedóban. Ez az 5 éves Móricka gondolkodása kb.....
2021. febr. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
76%

Kezdeném azzal, hogy nem érdekel más hogy néz ki. Kövér, sovány, izmos, löttyedt, vézna, akármilyen, nem az én dolgom. Ő él a saját testében, semmi közöm hozzá.


Két ember testéhez van közöm, a sajátoméhoz és a még kiskorú gyerekeméhez. Ő sovány, ha dundi lenne vagy hízásra hajlamos, akkor kutya kötelességem lenne tenni valamit ellene, úgy főzni, többet mozgatni, az egészsége érdekében. De megszégyeníteni gyereket nem szabad (és felnőttet sem!)


Jogom van továbbá ahhoz hogy nekem tetsző férfit válasszak, nálam itt kizáró tényező a túlsúly, nem vonz szexuálisan. De hogy az ismerőseim, barátaim és családtagjaim hogy néznek ki, nem az én dolgom és nem cseszegethetek senkit hogy hogy néz ki. Mindenki úgy néz ki ahogy akar/tud. Az egészségügyi kockázatok miatt meg szóljon az orvos, az ő dolga.


Amúgy szerintem is a dagadt tehenező provokál megint, látom eredetileg a gyerekvállalásba írta, viszont mivel átkerült ide, javaslom hogy végre kerüljön terítékre az Adoniszaink testtípusai is 😊 Csajok?

2021. febr. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!