Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érzékenyülök el esténként?

Miért érzékenyülök el esténként?

Figyelt kérdés

19 éves srác vagyok. Azt vettem észre, hogy esténként, legfőképpen amikor már mindenki alszik én pedig egyedül vagyok, nagyon elérzékenyülök, mindenkit megsajnálok mindenért indokolatlanul, alapvetően olyan dolgokat amik nap közben normálisak teljesen máshogy élek meg.

Sokkal szomorkásabb vagyok, de nem szoktam sírni, nem is értem, hogy mi váltja ki ezeket az érzelmeket.

Nagyon nehéz szavakba önteni hogy milyen érzések kavarognak bennem, de ha meg kéne határoznom, valami olyasmi mintha valakit nagyon megsajnálnék valamiért. Picit nyomasztó érzés, és ilyenkor tiszta "felüdülés" ha pl tesóm ébren van és mondjuk kimegyünk egy cigire, beszélgetünk, meg ilyenek.


Mással is szokott ilyen lenni? Lehet csak a fáradtság okozza, vagy esetleg valami depresszió előjele lehet?



2021. febr. 25. 00:59
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Egyrészt a fáradtság, másrészt az esti/éjjeli órák azok, amelyeket egyedül töltünk, nyugalomban. Nincs más inger, ami lefoglalna, így baromságok jutnak eszedbe. Menjen TV vagy zene közben, esetleg Youtube videók. Ne hagyd, hogy az agyad pihenjen és gondolkodjon!
2021. febr. 25. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Olvass, a tv zene a legrosszabb amit éjjel tehetsz, az váltja ki a leginkább sz állmatlsnságot.
2021. febr. 25. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Nem azt írtam, hogy nézze a TV-t, hanem hogy legyen bekapcsolva. Nálam mondjuk azért megy 0-24, sosem szoktam nézni.
2021. febr. 25. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Most is picit olyan érzésem van, mintha szomorú lennék a semmi miatt. Nem voltam (tudomásom szerint) depressziós, tehát nem tudom hogy az milyen, de az eddigi hallomásaim alapján ezt a mostani állapotot ahhoz tudnám hasonlítani (nem azt mondom hogy depressziós vagyok, csak szimplán jelenleg olyasmi hangulatom van)
2021. febr. 25. 01:12
 5/10 anonim ***** válasza:
58%
Mert ilyenkor van az amikor lecsendesedik körülöttünk minden,mi is lenyugszunk,nem vonja el más a figyelmünket,és ilyenkor az ember jobban magába tud nézni,elgondolkozni a dolgokon,a saját és mások cselekedetein.
2021. febr. 25. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
Az a bajod, hogy nincs bajod.
2021. febr. 25. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát sajnos van mostanában pár kisebb-nagyobb problémám, de ez ettől független, már pár éve tart esténként ez az állapot
2021. febr. 25. 15:12
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, sok mindenkiben sok minden érzés szokott kavarogni. Nem az elmebaj határán vagy, nyugodj meg, sőt, amit leírtál, nekem jó tulajdonságra vall. :)


Ami a lélektani szempontot illeti - a kimerültség, persze, befolyásolja az ember hangulatát - de emögött egy releváns jelenség húzódik, de nem gondolnám, hogy életbevágó. Persze, nem baj, ha az ember tisztában van a lelki világával - ha komolyan érdekel a dolog, keress fel egy szakit, kérj egy analízist; picit beszélgettek majd, és neki egy alkalom után meg kell tudnia válaszolnia a kérdésedet - nem gondolnám, hogy ez további konzultációt igényel.


Véleményem szerint egyszerűen csak arról van szó, hogy érzékeny típus vagy, sok a szenvedés körülötted, és amikor egyedül maradsz a gondolataiddal, előtörnek benned azok az érzések, amiket nap közben elnyomsz.

2021. febr. 26. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Így végiggondolva lehet hogy igazad van. Már kezdtem aggódni hogy valami depressziós tünet ez a konkrétan semmiből rámtörő szomorúság/elérzékenyülés, de örülök hogy valószínűleg ez normális.

Lehet a későbbiekben, ha továbbra is rámtörnek indokolatlanul ezek az érzések, majd megkeresek egy pszichológust ezzel, mert tényleg eléggé nyomasztó, de ezek szerint ez semmi komoly.


Ment a pacsi mindenkinek!

2021. febr. 27. 00:45
 10/10 anonim ***** válasza:
Hallottál már a cirkadián ritmusról? Alapvetően két hormon, a kortizol, valamint a melatonin szabályozza, melyek egyébként egymás antagonistái. Estére lecsökken a szimpaatikus idegrendszer aktivitásáért felelős kortizolszint, és átadja a helyét a paraszimpatikus idegrendszer fő hormonjának, a melatoninnak.
2021. márc. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!