Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van még olyan férfi, aki nem...

Van még olyan férfi, aki nem iszákos?

Figyelt kérdés
Alkoholista volt apám, és rettegek, hogy ugyanilyen férfit fogok ki. Egyre fiagalabban kezdik az ivást, egyre több az alkoholista, és én ha részeg embert látok feltépi a sebeimet, ideges leszek. Van egy párom, nem tartom alkoholistának, de szeret iszogatni bulikban. Viszont mostanában szinte minden nap megiszik valamit. Az a baj, hogy nekem egyből a gyerekkorom jut eszembe, és ezért el akarom hagyni. Pedig szeretem. Ha keresek mást aki nem iszik, attól az is lehet alkoholista később. Van még olyan ember, akinek nem az a szórakozás, ha iszogathat, vagy gyűlöli az alkoholt?

2021. márc. 12. 22:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Van, én például soha nem iszom alkoholt. De tény, hogy elég kevés ilyen emberről hallottam.

Ugyanakkor megfelelő körökben keresve sok olyanra bukkanni, aki féken tartja az ilyenfajta "bulizást".

2021. márc. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Én sose iszok.

Ami nem ízlik azt nem kell erőltetni.

Biztos találsz ilyeneket csak keresni kell. :/

2021. márc. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Volt olyan hogy részegen jött haza céges buliról, akkor azonnal el akartam hagyni. Mit kellene tennem? Lehet, hogy soha nem lesz masszív alkoholista de rettegek. Egyedül nem tudok annyit keresni jelenleg, hogy megéljek. Ha ez adott lenne, azonnal elhagynám, bármennyire szeretem. Nem akarom átélni újra, amit egész gyermekkoromban. Nem akarok anyám sorsára jutni.
2021. márc. 12. 22:18
 4/15 anonim ***** válasza:
48%
Van. Rengeteg velem egykorú járja a kocsmákat minden hétvégén (nyilván nem ebben az időszakban), én ha megiszom havonta-két havonta egy doboz sört, már lehet sokat mondtam. 22/F
2021. márc. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Mit tehetnél? Például beszélj vele erről.

Beszélj a félelmeidről, beszélj a családi hátteredről. Arról, hogy szereted, de rettegsz attól, hogy "apáddá változik".


Ha ő is annyira szeret téged, akkor hajlandó lehet változtatni. Szerintem ennyi alapján nem vagy olyan helyzetben, hogy kétségbeesett lépéseket tegyél.

2021. márc. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%

A "nem iszákos" legalább kétféle férfit jelent. Van, aki egyáltalán nem fogyaszt alkoholt és van, aki iszik ugyan, de mindig tudja a mértéket, céges bulin megiszik 1-2 sört és ugyanennyi rövidet, de nem fog hótt' részegen hazaesni.

Viszont a "nem iszákos" férfiakkal ugyanaz a gond, mint a jófiúk többi típusával: egyes nők életre-halálra keresik őket, de ha összetalálkoznak velük, tudomást sem vesznek róluk, mer' micsoda nyámnyila egy izé ez, a rosszfiúktól meg rögtön lecsúszik a bugyi. A franc se érti ezt.

2021. márc. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
28%
Vannak akik nem isznak, csak kevesen. Szerencsére az én pasim kb. kéthavonta iszik két sört. Jól teszed, ha elhagyod a párod, ha egyre többet iszik. Az én apám is alkesz volt. Gyűlöltem érte. És megvetek minden alkoholistát, a halálukat kívánom.
2021. márc. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nekem csupa olyan barátom van, aki vagy egyáltalán nem, vagy csak nagyon ritkán iszik. Az egyik a férjem, ivott már életében, mikor a családja rátukmálta. Mióta együtt vagyunk, és látja, hogy én minden alkoholt visszautasítok, ő sem iszik (mivel amúgy se szereti, és megjött a bátorsága a visszautasításhoz). Szóval vannak ilyenek.


Ezt a férfit mindenképp elhagynám a helyedben (anyukádhoz nem tudsz visszaköltözni?). Nem 100%, hogy alkoholista lesz, de túl nagy az esélye. Sajnos elég gyakori, hogy azok a lányok, akik alkoholista apa mellett nőnek föl, nagyon nem akarnak alkoholista párt, de végül mégis olyat találnak. Valahogy ki kéne törnöd ebből. Ha vannak barátnőid, akik alkoholizmustól mentes családban nőttek föl, velük beszélj erről, kérj tanácsot, és azt is kérdezd meg, látnak-e (a következő) párodon gyanús jeleket. Hátha van olyasmi, ami neked a gyerekkorod miatt normális, természetes dolognak számít, de nekik feltűnik, hogy nem oké.

2021. márc. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
48%
Persze hogy van. Az én ismerettségi körömben kvázi nincs senki, aki nagyobb mennyiségű alkoholt fogyasztana egy átlagos napon, általában mindenki csak buliban iszik, de ott sem feltétlen részegre issza magát. Néha-néha egy pohár bor vagy koktél szerintem azért az emberek nagy részénél alap, ezzel viszont én semmi problémát nem látok, ez még arra sem elég hogy az ember becsiccsentsen. Az, ha egy buliból részegen megy haza valaki szintén úgy gondolom, hogy nem tragédia, persze nem tudom azt hogy te miken mentél keresztül és hogy benned ez milyen érzést kelt. Én személy szerint évente (normál körülmények között) olyan 7-8 alkalommal szoktam buliba menni szilveszterrel meg mindennel együtt, egyébként meg havonta otthon kb 2-3x fogyasztok alkoholt, de ilyenkor tényleg csak egy pohár koktélra vagy egy doboz sörre kell gondolni. Ez számomra abszolút nem mondható soknak, de ugye kinek mi. Ismerek olyan pasit is, aki évente két pohár pezsgőt iszik, egyszer a szülinapján, másszor szilveszterkor, és ezzel kifujt a dolog.
2021. márc. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
48%
Pl én párom, most 24 éves. Régebben bulizott fiatalként. Most már egy sört se tud meginni, úgy hogy ne érezze rosszul magát. Rendesen rosszul lesz. Nekem jó, én se szoktam inni de már így is túl teszek rajta ha 2 havonta iszok egy cider-t 😅
2021. márc. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!