Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A bosszúállás mért rossz dolog?

A bosszúállás mért rossz dolog?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy ha valaki ok nélkül valami nagyon rossz dolgot tesz ellenem, akkor mért elítélendő visszaadni ezt neki, valami hasonlóan rossz dologgal, mint amit ő is tett? Hisz ő kezdte, úgy, hogy nem adtam rá semmi okot.
2021. jún. 13. 16:35
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
78%
Mert akkor te is pontosan az ő primitív szintjére fogsz ledegradálódni. Most komolyan, megéri?
2021. jún. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
41%
1# ja majd álljon tétlenül és gyengén, megalázottan. Az jobb?
2021. jún. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Nyilván nem mindennapi apróságokra gondolok, hanem ha valami tényleg fájdalmas dolgot tesznek az emberrel. Mondjuk egy férfi átver egy nőt, hazudik neki, megcsalja. Tudom, hogy lesuüllyedek a szintjére, viszont ha hagyom, akkor sosem tanulja meg, hogy így nem bánunk egy emberrel. Vagy nincs igazam?
2021. jún. 13. 16:40
 4/38 anonim ***** válasza:
30%
#3 de igazad van. A sorstól úgy sem kap vissza semmit senki. Mi magunk vagyunk a sors irányítója! 2es voltam
2021. jún. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
79%

Mert ez primitív dolog, ez nem old meg semmit. Ha megcsal akkor te is megcsalod és ezzel el van intézve? És akkor utána vele tudsz maradni mintha mi sem történt volna? A belem kifordulna tőle, nemhogy még utána mellette hajtsam esténként álomra a fejem.

Nem ragadtam az óvodában hogy bosszulgassak, intelligens felnőtt emberként lezárom a kapcsolatot, és továbblépek. Ez a megoldás, az ilyentől meg kell szabadulni és keresni olyat aki jobb nála, aki érdemes arra hogy vele legyél.

Annak a kapcsolatnak már abszolút semmi értéke és értelme ahol kölcsönösen megcsalták egymást a felek.

2021. jún. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
91%
Nem rossz dolognak mondanám, hanem phaszságnak. Neked semmivel nem lesz jobb tőle, de cserébe elvesztegettél egy rakás időt én energiát, érlelted magadban a gyűlöletet ahelyett, hogy elengedted volna.
2021. jún. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
Én nem arra gondolok, hogy megcsalom. A drága páromnak volt valakije, úgy kezdett bele egy kapcsolatba velem. Nem tudtam, később derült ki. Arra gondolok, hogy megérdemelné, ha szólnék a másik nőnek, hogy milyen a drága egyetlen szerelme.. persze nem fogom megtenni, csak nem értem mért lenne baj ha ezt tenném, hisz ő volt velem gerinctelen féreg..
2021. jún. 13. 16:53
 8/38 A kérdező kommentje:
Egyébként nagyjából értem mért baj ez. Onnantól rossznak érezném magam, amiért ezt tettem, a saját lelkemnek lenne ez rossz. Csak egy ilyen dolgon túllépni nagyon nehéz..
2021. jún. 13. 17:02
 9/38 anonim ***** válasza:
77%

"viszont ha hagyom, akkor sosem tanulja meg, hogy így nem bánunk egy emberrel"


Arról papolsz, hogy így nem bánunk emberrel, miközben te is úgy bánnál vele.

Ez itt a probléma.


"hisz ő volt velem gerinctelen féreg.."


És akkor te is gerinctelen féreg leszel? Megteheted, csak ne csodálkozz, ha később ő is "visszaüt".

2021. jún. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
Szerintem ilyen esetben nincs olyan ember a földön, akinek ez ne fordulna meg a fejében. Mármint a bosszú. Ez szerintem ekkora fájdalomnál normális.
2021. jún. 13. 17:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!