Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehetséges, hogy valaki,...

Hogy lehetséges, hogy valaki, aki sosem volt szerelmes, sosem volt párkapcsolata, erről és minden másról is bölcs tanácsot tud adni?

Figyelt kérdés

Most 20 éves, de évekkel ezelőtt, tini korában is olyan tanácsokat, észrevételeket tudott adni a tökéletes lelkizés mellett, hogy máig nézek, hogy tudja ezt megcsinálni. Mintha valami bölcs veszett el benne! Én és néhány másik barátnőm is "megfordultunk nála" ilyen-olyan gonddal, és annak dacára, hogy még csak szerelmes sem volt soha, semmi párkapcsolat, szexuális élet, még egy csók sem, zseniális amiket mondani tud. De nem csak erről, hanem úgy általánosságban ő magától egy filozófikus természet. Gondolkodás nélkül beszél, mégis mintha minden pillanatban empátia lenne nála bekapcsolva, ami tudja, mit mondjon a másiknak. Hozzáteszem, visszahúzódó típus, nehezen nyílik meg, de akinek erre szüksége van, arra az időre "megnyílik". Másrészt megtalálják. A barátaival, mint én, ez amolyan "alap" dolog. De az a fura, hogy ő aligha szokott magától odamenni idegenekhez. Volt osztályunkban is, pocsékul volt valaki lelkileg, véletlenül egymás mellé kerültek, és perceken belül dalolt a gondjairól mint a madár, pedig egész nap csöndben volt.


És ezt nem értem. Ilyen hogy lehet? Mármint, oké, hogy valaki empatikusabb a többségnél, de ő mint egy lelki angyal. Sajnos visszahúzódottsága és vele született alap közömbös arca miatt az embereknek az arcához hasonlóan közömbös, pedig arany szíve van. Imádom a csajszit, csak ennyi év után, mágig nem igazán tudom hova tenni ezt nála. Ha állandóan önképzésre járnék és pszichológiát tanulnék, akkor se tudnék ilyen lenni.


2021. júl. 4. 16:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó emberismerő a barátod. Nem kell ahhoz feltétlenül kapcsolatban lenni, elég sokszor csak megfigyelni a körülötted lévőket, és ha ismered a érzéseiket, látod az indítekaikat, könnyen tudsz következtetéseket levonni.
2021. júl. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Inkább az hogy lehet hogy rengeteg olyan ember van akinek mondjuk volt 20-30 párkapcsolata,és ennek ellenére egy idióta f..z vagy p..ca 0 gondolkodással,alapvető dolgok nem ismerésével.


Vannak szimplán normális gondolkodó emberek is csak sajnos legtöbbször ezek mennek a levesbe...gondolom ez a helyzet ezzel a csajszival is.

2021. júl. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen beszélgetnék vele, én is hasonlónak érzem magamat.
2021. júl. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
Szeretném vele felvenni a kapcsolatot.:D
2021. júl. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%

Ó, zseniális tanácsokat ad a barátod, az klassz!


És használhatóakat?

2021. júl. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, használhatókat.
2021. júl. 4. 18:41
 7/8 anonim ***** válasza:
40%
Könyvekből, vagy érzi/érti az emberek működését.
2021. júl. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az a fura, hogy igazából a kérdés az elejétől a végéig illik rám. Kísértetiesen pontosan. Vagyis egyedül annyi tér el, hogy az alaptekintetem nekem nem is közömbös, hanem ilyen durcis :D de már dolgozom rajta.


Eleinte észre sem vettem ezt magamon, valahogy természetesnek vettem, hogy az emberek szeretnek velem lelkizni, és egyfajta dicséretnek könyveltem el. Szeretek tanácsot adni, segíteni (ezért is regisztráltam ide pár éve) és jó érzéssel tölt el, amikor látom, hogy bevált/segített, amit mondtam.


Nem tudom, hogy a barátnődre is igaz-e, de én (mint kiderült) tudatalatt azért vagyok ilyen, mert tudom milyen érzés, amikor kavarognak bennem az érzések és gondolatok, de nem tudom kinek elmondani.

2021. júl. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!