Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mizofóniások! Az mennyire...

Mizofóniások! Az mennyire normális, hogy a hangok nem csak, hogy nagyon idegesítenek, de a fülem is fáj tőlük?

Figyelt kérdés
Nekem kb 8 éve van mizofóniám elég súlyosan, de már az előtt is nehezen viseltem el a hangokat. Nem csak az idegesítő hangoktól fáj a fülem, hanem sokféle hangtól, amik egyébként nem idegesítenek, és nem is olyan hangosak (de az azért nem is halkak, vagy pl ha fülhallgatóval hallgatok valamit hosszabb ideig,szerintem valószínűleg túlhallásom is van).Az lenne még a kérdésem, hogy nektek is szokott-e fájni a fületek ha pl: csámcsognak,nyelnek, valaki ropogtatja a csontjait stb.? (Ha valaki hosszabb ideig idegesít, vagy valami nagyon idegesítő hangot ad ki, akkor kattogni is szokott a fülem.) Illetve az egyik fülem érzékenyebb is mint a másik. Nektek is így van?

2021. júl. 27. 13:47
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a fulem nem faj, de azonnal osszerandulok. Igyekszem viselkedni de ha varatlanul jon az a hang, akkor egy hirtelen reakcio, fajdalom, de belul a fejemben, es duh az, amit erzek.

Kimondottan magas csengo hangokra. Hulye radioreklamokban az effektek, zeneben is.

Tipikusan biciklicsengo, regi tipusu ajto es telefoncsenges. A vicc az, hogy a loves, robbanas hangja kicsit sem zavar.

Szoval faj, de belul a fejemben.

2021. júl. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!