Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rossz ember vagyok?

Rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, hogy két személyiség lakik bennem, egy jó és egy rossz. Alapvetően szeretek segíteni , jó érzéssel tölt el, ha segíthetek másoknak, építően hathatok az embertársaim életére. Viszont vannak napjaim, amikor pont az ellentétének érzem magam. Ilyenkor lelkiismeretfurdalás nélkül hazudok, bár jellemzően csak sztorikat színezek ki, vagy valótlan dolgokat állítok magamról, csak hogy jobb színben tüntessem fel magamat. Szeretek uralkodni mások gondolatai és érzelmei felett stb. Rosszabb napjaimon agresszív vagyok, de visszafogom magam.Életem során elég sok trauma ért, lehet ez az oka ennek a jelenségnek vagy eleve ilyennek születtem? Mostanában nehéz kordában tartanom a sötétebb énemet.

2021. okt. 2. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Hogy milyen ember vagy/leszel az végső soron rajtad és a döntéseiden múlik.

Te tisztán latod, hpgy vannak rosszabb napjaid, van egy sötétebb éned.

Ha nem kezdesz el aktívan dolgozni azon, hogy ez eltűnjön, akkor igen, rossz emberré fogsz válni.

2021. okt. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem vagy kicsit skizofrén?
2021. okt. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2-es válaszoló: Nem tudok róla. Mièrt?
2021. okt. 5. 07:36
 4/5 anonim válasza:

Mit jelent, hogy szeretsz uralkodni mások gondolatai és érzései felett? Hogyan éred el? Ezt sokféleképpen lehet érteni, az agressziót szintén. Nem mindegy a mértéke, megnyilvánulási módja stb.

Pl. van különbség aközött, hogy egy kisgyerek szereti cukkolni a testvérét azzal, hogy nagy a füle és aközött, hogy egy felnőtt ember szándékosan és rendszeresen próbálja lerombolni valakinek az önbecsülését mindentéren.

Ugyanígy agresszív viselkedés, ha nem indul az autó és püfölöd a kormányt mérgedben, de az is, ha veréssel próbálod "nevelni" a párodat.

2021. okt. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Skizofrén ember
2021. okt. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!