Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért növekszik ilyen drasztik...

Miért növekszik ilyen drasztikusan az átlag magasság?

Figyelt kérdés
Manapság ha elmegyek egy középiskola mellett, minden 3. 15-20 év közötti fiú 185cm feletti, gyakorlatilag 180 már alacsonynak számít és a lányok között sem ritka a 180 cm feletti. Emlékszem 15-20 éve még a 190 cm kifejezetten magasnak számított, manapság már megszokott. Hozzáteszem hogy én sem vagyok alacsony, 190 felett vagyok.

2021. okt. 7. 10:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Van egy barátom aki több mint 2 méter 15 évesen 😄 mikor megismertem meg még csak 185 centi volt
2021. okt. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

Azért nem irígylem őket. Tele lesznek szív és érrendszeri valamint ízületi panasszal. Az emberi test nem 190 cm-revan kitalálva.


Egyébként azért, mert zabálják a rengeteg táplálékkiegészítőt...

2021. okt. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Sőt hozzátenném, hogy manapság hájas puhányt is csak elvétve látok ebben a 20 év körüli korosztályban! Szóval kicsit furcsállom, amikor középkorú férfi társaim "a mai fiatalságot" szapulja, pocakos puhény 175 centis antisportman testükkel.
2021. okt. 7. 10:29
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

Pozitív szekuláris trend a jelenség neve.

Minden emberöltővel egyre magasabbak, nagyobbak, szexuálisan egyre fiatalabban lesznek aktívak a kamaszok. (Pl. 1950-1990 kb 14-16 évesen kezdtek vérezni a lányok, napjainkban már 9-12 éves kor között megtörténik az ekso menstruáció). A fiúk is már 13 évesen magasabbak mint az apjuk.

2021. okt. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%

#4: A testmagasságnak semmi köze nincs ahhoz, hogy biológiailag ki milyen korán érik. Nekem 8 évesen már volt mellem, 10 évesen pedig már megjött, holott tényleg nagyon alacsony vagyok.

Egyébként anno az összes magas lány, aki a környezetemben volt, sokkal később, 13-15 évesen kezdett el menstruálni. A magas emberek többsége genetikailag későn érő típus.


Egyébként egyre több gyerek nő fel anyatej helyett mindenféle tápszereken, amiben olyan hormonok vannak, amik ezt nagyban befolyásolják, és ezt a tulajdonságot az utódainak is átadják.

2021. okt. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%
Tegyük hozzá hogy a nők legtöbbször a náluk magasabb férfiakhoz vonzódnak, ezért jó eséllyel a gyerekeik is öröklik a "magas" géneket.
2021. okt. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
56%
3-as Vicces, azt írod középkorú férfi társaid szapulnak, miközben igazából te kezdted szapulni őket. Önismeret hiánya fájdalmas...
2021. okt. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert van kaja. Télen is van gyümölcs, zöldség, húsok bőségesen, orvosilag kimutatott vagy csak feltételezett tápanyaghiányok esetén pedig mindenféle étrendkiegészítő, vitamin. Ha most is októbertől májusig csak krumplit, hagymát, káposztát és ritkán tartósított húsokat lehetne enni, mint párszáz éve, akkor most is visszamaradnának az emberek a fejlődésben.
2021. okt. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#7

Te még sosem találkoztál ezzel a jelenséggel, amikor középkorú férfiakkal azzal az idióta szöveggel jönnek, hogy "bezzeg az én időm"???

60-70-80-as évek fiatalsága milyen volt?

2021. okt. 7. 14:43
 10/12 anonim ***** válasza:
Jobb, tápanyagban gazdagabb ételek miatt talán, jobb eü.-ellátás (persze nem Mo.-n:).
2021. okt. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!