Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy engedjem el ezzel az...

Hogy engedjem el ezzel az emberrel járó rossz érzéseket?

Figyelt kérdés

Egy baráti körben voltunk. Ő az a fajta lány volt aki folyton másokhoz képest dominál, piszkál és bántott másokat a középsuliban.

Én egy népszerű embernek számítottam, szerettek az emberek és soha nem bántottam senkit, és azóta is elég sikeresen tanulok, elég sok dolog összejött.

Lassan két éve ballagtunk a gimiből. Ez a lány engem sose szeretett, oda szúrt ahol tudta hogy fáj és bár sose veszekedtünk, soha nem mondta el mégis mi baja volt velem...nagyon gyerekesnek tűnik de életem toxic embere volt, ahol a társaságban szorongtam, gyűlöltem az embertelenségét. Azóta is sikertelen, se egyetem se semmi nem jön neki össze

Mégis, eltelt majdnem 2 év és alig tudok szabadulni a “mérgétől” azóta sem kerestük egymást, a többieknek is csendben kikötöttem hogy csak akkor találkozok velük ha nincs ott

Az akkori barátai, az anyja mind mind letöröltek a közösségi oldalakról, ez is felzaklatott..más emberek is tudják milyen, a barátaimnak mégis ő a minden már évek óta, de hál istennek nem néztek ki engem amiatt, mert köztünk feszkó volt


Mégis hogy engedjem el a hozzá tartozó haragom/gyűlöletem?



2021. dec. 30. 07:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Ülj le és beszélj vele.
2021. dec. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Gondolom vele nem tudsz beszélni: "nagyon fájt, amikor sok évig azt tetted, hogy..." illetve hogy ő mennyire bánta meg, hajlandó -e erről normálisan beszélni vagy találkozni veled azt nem tudom.

Legjobb lenne pszichológus segítségét kérni.

Az, hogy ezt tette veled, az ő lelkéből fakadó probléma, saját magával van baja, írod is, hogy sikertelen volt.

2021. dec. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nekem is volt hasonló tapasztalatom. Egyes emberek gonoszsága valóban ki tud hatni évekkel később is emberre. Nem tudom a jó megoldást, de én nem feltétlenül ajánlanék ilyen beszélgetéseket (beleértve az osztálytalálkozót is). Inkább egy szakembert / jó indulatú ismerőst / sokat tapasztalt öreget kérdeznék meg NÉGYSZEMKÖZT a problémámról, hogy ő mit tanácsol, hogyan kezelte/ne egy ilyen szituációt. Ez egy gonosz ember volt, még pedig - úgy tűnik - öncélúan gonosz. Ha a barátok pedig hozzá ragaszkodnak, lehet, hogy őket is le kellene cserélni. Nem biztos, hogy annyira értékes emberek.
2021. dec. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen barátnőm középiskolában. Ő eleinte jófej volt, majd átalakult a kérdésben leírt lányhoz hasonlóan. A társaság többi része is hozzá húzott, vagy nem is tudom, nem mertek kiállni vele szemben, pedig nekik is elegük volt már. Az emberek többsége ilyen meghunyászkodó... Tisztára, mint egy bántalmazó kapcsolat, csak ez "barátság". Egyébként elég egyértelmű volt, hogy a belső frusztrációit vezette le rajtam, pl. túlsúlyos volt, én vékony, és állandóan piszkált, hogy csontváz, girnyó vagyok. Nekem a kérdésedből is az jött le, hogy irigy lehet rád ez a lány, azért piszkál, és próbál lehúzni. Nekem az segített továbblépni, hogy suli után nem tartottam vele a kapcsolatot egyáltalán, igyekeztem tanulni az esetből (pl. még idejében visszaszólni hasonló kötözködésre), ill. visszatenni rá a felelősséget a viselkedéséért. Azért teljesen elfelejteni sztem nem lehet semmilyen bántást.
2021. dec. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát kb én is ebben a helyzetben vagyok, annyi különbséggel hogy még gimis vagyok, és engem a baráti társaságomból is sikeresen kiutált...

Mai napig nem tudom mi baja, néha ok nélkül belém köt, elhord mindennek, és savaz nagyon sok ember előtt...


Igen, nagyon szar érzés. De azt meg kell tanulni, hogy nem mindenki szeret, valaki ok nélkül fog utálni. Engedd el. Egy ilyen ember miatt nem éri meg rosszul érezni magad.

2022. jan. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Az Örökkévaló bölcsességét hoztam


Máté 5:44

Én pedig azt mondom néktek: Szeressétek ellenségeiteket, áldjátok azokat, a kik titeket átkoznak, jót tegyetek azokkal, a kik titeket gyûlölnek, és imádkozzatok azokért, a kik háborgatnak és kergetnek titeket.


Mindenekelőtt bocsáss meg Neki, ezzel a hozzáállással tudsz Te igazán szabad lenni.


Áldjon az Úr és őrizzen szüntelen!

2022. jún. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!