Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik a rosszabb hazudni...

Melyik a rosszabb hazudni vagy elmondani egy titkot?

Figyelt kérdés

2022. jan. 5. 16:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Helyzettől függ. Kontextus nélkül nehéz erre bármit mondani.
2022. jan. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
"Xy" elmond nekem egy titkot "Yx-szel" kapcsolatba. "Yx" rákérdez, de mivel nem mondhatom el, hazudok.
2022. jan. 5. 16:36
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor azt szoktam mondani,hogy "tőle kérdezd meg"
2022. jan. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha elmondod az igazat, te jársz rosszul, mert “kavarsz”. Ha nem mondod el és kiderül, hogy tudtad, akkor is te leszel a szemét, szóval… igen ez a legjobb, hogy egymással rendezzék. De így nehéz, hogy nem tudni milyen súlya van a dolognak
2022. jan. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én magamból indulnék ki, hogy kitől szeretném hallani az igazságot: közvetlenül tőle vagy egy második személytől. Ez attól is függ, hogy elmondja e az érintett személy neki az igazat valaha is vagy hagyja szenvedni,aggódni, túlgondolni. Igazaból ha ez a helyzet akkor csak jót tesz a második ember azzal ha elmondja, mert lehet megkönnyebbül valamilyen szinten.
2022. jan. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Mi a rosszabb azt hazudni, hogy nem te fingottál, vagy elmondani, hogy igen?
2022. jan. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

5-ös vagyok

Az még lemaradt, hogy tényleg szamít az is, hogy mekkora dologban hazudik valaki.

Én pl. a hazugságot jobban elítélem. Azt utálom a legjobban ha nem mondanak igazat és hidd el megérzi a másik fél, hogy ha hazudnak neki.

2022. jan. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok es egyetértek az 5-sel, ha olyan súlya van a dolognak Xy nem vallja be neki és Yx csak szenved ettől, hogy higgyen e neki és túlgondolásokba kezd, akkor inkább elmondanám neki az igazat
2022. jan. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Van, mikor az igazsag bajnokanak lenni aljassag. Ibsen Vadkacsaja olyan szep pelda, de az eletben is vannak azok a helyzetek. Hazudni nem tudok, de van, amit el kell hallgatni.
2022. jan. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem a döntésben az is számít, hogy ki áll az emberhez közelebb. Ha Xy-al szorosabb a kapcsolat, nyilván “árulod be”, de ha Yx áll sokkal közelebb hozzád és akkora dologról van szó, nem akarod hagyni, hogy ilyenben bízzon. Persze ha az derült ki, h mondjuk Yx a Pistával levelezik vagy hasonló, felesleges az egészbe belefolyni :D
2022. jan. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!