Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Passzív jövedelemre ha rászoko...

Passzív jövedelemre ha rászokok, el fogok lustulni és butulni?

Figyelt kérdés

Pl. ha úgy rendezem be az életem, hogy nem alkalmazottként de hagyományos értelemben véve nem is saját vállalkozást építve, vezetve dolgozok nap mint nap, hanem kifejezetten mondjuk albérleteket, ingatlanjaimat kiadva, egyéb passzív jövedelmekből élek, akkor a hagyományos munkabírási képességemre ez milyen hatással lesz?


Ugye akár saját vállalkozást vezetek akár alkalmazott vagyok folyamatosan feladatokat, problémákat kell megoldanom egész életemben, alkalmazkodni a megváltozó körülményekhez, évről évre új dolgokat megtanulni, akár nyelvet, akár új szakmákat, képességeket kifejleszteni.


Ha passzív jövedelemből élésre rendezkedek be és gyakorlatilag annyi a dolgom hogy megszámolom a havi bevételem, akkor szellemileg mennyire fogok visszamaradtottá válni?



2022. febr. 7. 17:55
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
egyéb, írd le
16 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ha passzív jövedelemből élésre rendezkedek be és gyakorlatilag annyi a dolgom hogy megszámolom a havi bevételem..."

Ha csak annyit teszel, hogy számolod a havi bevételedet, hamar odalesz a passzív jövedelmed. Láttam már több olyat is, aki úgy gondolta, hogy ha lakásokat ad ki vagy vállalkozóként alkalmazottakat hajt, egyből ő lesz Jockey Ewing, akinek semmit sem kell csinálnia, csak ül a bőrfotelben és pörgeti a köteg húszezrest. Na, ők mind lecsúsztak, mert még az albérletek kiadásával is van munka, amit ha elmulasztasz, nem nagyon lesz bevételed.

2022. febr. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

a butulás és lustulás nem ettől függ


pl van gyári munkás ismerősöm aki 3D modellezéssel foglalkozik hobbiként és elég jól megy neki

meg van olyan villanyszerelő ismerősöm aki havonta 2-5 könyvet olvas el, régebben többet, de azóta már van gyerek is


meg ugye ezeknek van a szöges ellentéte


rajtad áll, hogy mit hozol ki magadból, mennyire lustulsz és butulsz

2022. febr. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi erővel meg az, aki passzív jövedelemből él meg, több időt tud szánni az önfejlesztésre, mint az új nyelvek, tanfolyamok stb. Minden nézőpont kérdése, és hogy hogy használod ki az idődet.
2022. febr. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

# 3


de annak miért volna ilyen motivációja?

2022. febr. 7. 18:08
 5/9 anonim ***** válasza:
68%
Tippixeles már 2 éve!1 évig gyűtöttem a pénz elötte, így 1 millióból kezdtem el és napi szinten 30ezer jön be!Eddig 1 lakást vettem amit kiadtam és napi 4 órát töltök azzal, hogy melyik meccsre tegyek, mert napi 1 meccset teszek meg és kész!
2022. febr. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem a 3-as vagyok, de válaszolok: szórakozás, időtöltés, pusztán fejlődési vágyból

Sokan munka mellett, másik területen is fejlesztik magukat, valószínűleg munka nélkül is folytatnák. Az a kérdés, te milyen ember vagy, téged mi érdekel. Az ellustulás nem feltétlenül csak abból ered, hogy passzív bevételből élsz

2022. febr. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem emberfüggő.


Én írnék, főznék, sütnék, ezekben új dolgokkal kísérleteznék, kutyákat gondoznék, kis konyhakertet gondoznék, komolyabban foglalkoznék úszással, futással és bicajozással...

Oh, wait, ez már nem fér bele 15 órába kényelmesen.

2022. febr. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mit csinálsz mellette. Hobbi, szabadidős tevékenység is segít frissen tartani az agyadat, ha olyan jellegű.
2022. febr. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#4 létezik a pénzen kívül is motiváció.
2022. febr. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!