Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magántanárok, ti hogyan...

Magántanárok, ti hogyan állnátok az ilyen szituhoz?

Figyelt kérdés
Hozzám érkezett valaki úgy még régebben, hogy náthás vagy akár influenzás és nem szól róla, persze volt amikor el is kapja tőlük a tanár. Én is így jártam, következő órán persze ő kérdezi cinikusan hogy megfáztál?! Máskor jobban vigyázz magadra!
2022. febr. 11. 11:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt anno magántanárom (matek felvételire készített fel), ő ha csak náthás volt valaki, már az ajtóból fordította vissza, küldte haza. Ezt meg is mondta előre, nem volt sértődés.
2022. febr. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tanár a főfoglalkozásom, de régebben sok gyereket korrepetáltam.

Ha nem ment iskolába, akkor ő (ill. szülője) maga mondta le az órát. De ahogyan náthával nem szokott otthon maradni egy tizenéves és nem szoktam én se a munkahelyemről, úgy előfordulhatott, hogy náthásan jött (vagy náthás volt, mikor mentem hozzá). Nem emlékszem konkrét esetekre, ami azt jelenti, hogy el se nagyon kaphattam ilyenkor a náthát. Pedig még azt se mondhatom, hogy nagyon erős szervezetem lenne.

Szerintem csöppet se biztos, hogy a diákodtól kaptad el, kérdező! Inkább benned is lappangott, és ez volt az a kis "ráerősítés" ami végül megbetegített.


Megj.: A koronavírus-járvány előtt kb. lógósnak nézték azt, aki munkahelyről vagy iskolából egy nátha miatt otthon maradt. Tehát munkahelyünkön természetes volt, hogy néha náthás kollégával egy légtérben dolgoztunk. És vele nem hetente 2x1 órát voltunk együtt.

2022. febr. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, benne lehet máshol is a levegőben hogy elkapjuk a náthát, bár persze én sem szóltam sosem emiatt. Bár érdekes volt hogy közvetlen utána lettem én is náthás.
2022. febr. 11. 12:04
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok.

Na pont a kérdésre nem válaszoltam. :-)

Hogyan állnék hozzá?

Hát, tudomásul venném, hogy vagy őtőle vagy mástól elkaptam a náthát és próbálnék kigyógyulni. Adott esetben esetleg jelezném, hogy nem vagyok egészen jól és ha nem közeleg dolgozatírás, hagyjuk ki ezt az órát.

Mondjuk nekem tisztelettudó "gyerekeim" voltak, akik sosem tettek volna ilyen megjegyzést.

2022. febr. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Amúgy nem zavart, hogy így teszi szóvá, egy korosztály is voltunk :) Csak mondjuk pl nyáron elég feltűnő volt.
2022. febr. 11. 12:12
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Covid előtt amíg valaki nem volt lázas ment és végezte a dolgát. Így volt ez melóban is, suliban is.
2022. febr. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

igen hatos, de most hisztérikusan rettegni kell, ha valaki az utca másik oldalán eltüsszenti magát, hát így figyelsz te a propagandatv tájékoztatására?!

kérdező, aki emberekkel érintkezik, az elkap tőlük ezt-azt. nem kell drámázni, megfáztál, meggyógyultál, túlélted.

2022. febr. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!