Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy bírják egyes emberek...

Hogy bírják egyes emberek ennyire jól elviselni a nagyon hideg mínuszokat is? Ti képesek lennétek ilyenekre?

Figyelt kérdés

Láttam ázsiai, illetve északkelet-európai (pl.: orosz, tibeti stb.) szerzeteseket, papokat, akik gyakorlatilag egyedül abban a kis vékony ruházatukban a hegy tetején ültek és meditáltak, imádkoztak órákon át, kint a fagyban. De világi emberek közül is láttam olyat, akik hasonló technikával, valamilyen ellazulással teljesen kikapcsolták magukból a fázást, remegést és akár félmeztelenül, nagyon vékony ruhában is képesek voltak kint lenni. Sokan még a jeges vízbe is megmártóznak. A keleti országokban vízkeresztkor sokan alá szoktak merülni hagyományból és hát sok ilyen országban csak a jeges folyók vannak és sokan így is lazán megteszik.


Mégis, hogy képesek ezek az emberek erre? Ti képesek lennétek nagyon vékony szövet ruhában, akár úgy, hogy a testetek egy része kint van (pl. a lábaitok egy része, vállatok, esetleg mellkasotok) kimenni hosszabb időre?



2022. febr. 19. 02:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmam sincs én nagyon fázós vagyok, még a mostani idő is kicsit hideg néha.


Még nyáron is fázok párszor :d nem tudom hogy lehet ezt megszokni, gondolom születni kell erre...mert anyámnak meg mindig melege van.

2022. febr. 19. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sokszor szoktam jég + hideg fürdőt tartani. Egészséges és kibirhato. Amúgy van egy légzés erre, ami segít hideg ellen ;)
2022. febr. 19. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Ja azokra a tibetiekre gondolsz? Beteg állatok :) van is erről egy Johnny english videó nézd meg javaslom.
2022. febr. 19. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#3.

Miért lennének beteg állatok? Mert többet el tudnak viselni nálad?


Egyébként orosz ortodox szerzetesek és bizonyos dervisrendek is szoktak a hegyekben, a hidegben meditálni, pár egyetlen, vékony, egyrészes ruhákban, szóval nem csak a tibetiekre és nem is csak a buddhistákra jellemző.

2022. febr. 19. 04:41
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó a vérkeringés , mert nem egész nap chipset eszik az ember ,hanem friss ételt akkor könnyebb szerintem amúgy , ha érdekel a téma olvass utána a tummo meditációnak.
2022. febr. 19. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nekem 10 fok alatt jéghideg van és rommá fagyok. Cserébe 60 fokig nincs bajom a meleggel. Nyáron mindenki sír, hogy brühühü, meleg van, brühühü, én meg "hol? 40 fok? Who cares, itt érzem jól magam, bró!" Én konkrétan akkor szoktam a legkeményebben edzeni, amikor más mozdulni nem bír a hőségtől. Én meg akkor, ha kell még Napon is küldöm neki az edzést bikából. 💪


Szóval ja, ez vagyok én. Számomra a Pokol az majd hideg lesz, mert azt nem hiszed el, hogy mennyire nem bírom. Télen 2 levegővétel után átfagy a torkom és a manduláim instant gyulladnak. Természetesen orron keresztül veszem a levegőt, de semmit nem számít, szét fagyok. Ha mínuszok vannak, hát végem van.

2022. febr. 19. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Megszokas kerdese es persze hozza allas. Sziberiaban is jol eleldegelnek az emberek, pedig aztan ott nem tul kellemes az idojaras, de az eszkimok is egesz jol birjak a durva minuszokat.
2022. febr. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne általánosítsunk, mert a szaharai karaván-vezető egyáltalán nem bírja, az inuit haverjaim pedig haza mentek, mert elviselhetetlen a mostani kánikula nekik.
2022. febr. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Fokozatosan hozzá lehet szoktatni magad. Én is eljutottam már arra a szintre, hogy rendszeresen merülök/úszom jéghideg vízben, már akár 20-30 percet is. És télen sem esik nehezemre, hogy csak egy rövidnadrágban és egy sportmelltartóban fussak. Sőt a párommal túráztunk is így két éve Lengyelországban, az azért igazi kihívás volt a közel -20 fokban. Persze ez azért nem megy egyik napról a másikra.
2022. febr. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!