Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az normális, ha azt mondja...

Az normális, ha azt mondja valaki, hogyha nem veszik fel egyetemre, öngyilkos lesz?

Figyelt kérdés
Egy nagyon maximalista, önbizalom hiányos lányról van szó, aki mindenre rástresszel, és ha sikerül is neki bármi, nem örül, hanem megkönnyebbülést érez. Voltak kemény szakaszok az életében, 17 évesen el kellett mennie dolgozni, most 22 évesen esti felnőtt gimnáziumban 4-es 5- ös tanuló, minden vágya az, hogy humán területen mehessen egyetemre. Végzettség nélkül is egy okos, művelt ember, sok dolog érdekli, de nem hiszi el magáról, hogy jó bármiben is, és már most előre idegeskedik, hogy ő buta, amiért estin 4-eseket kap, ( közép szintű érettségi feladatsorokat oldatnak meg velük főleg, egyébként nincs érdemi oktatás, mindent egyedül kell kidolgozzanak otthon) és ezért nem fog tudni egyetemre menni, inkább megöli magát. Mit lehetne mondani neki, vagy tenni, amitől megváltozik a látásmódja?

2022. márc. 24. 01:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
15%

Ez inkább zsarolásnak hangzik

(Sry de csak a kerdest ilvastam el)

2022. márc. 24. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Évek óta ismerem, sajnos nem az. 15 évesen volt öngyilkossági kísérlete gyógyszerrel, szerencsére,, csak ” gyomorrontás és hányás lett a vége. Az anyja elől el akarta titkolni, de lebukott, hogy nincsenek meg a gyógyszerek, mire nagy nehezen bevallotta, mit csinált, az anyja meg lehülyegyerekezte. Vagdosta is magát ( azt rejtegette, de már bukott le vele), éjszakánként szinte mindig sírva alszik el évek óta. Nyilvánvaló, hogy utálja magát, és depressziós.
2022. márc. 24. 02:09
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Akkor meg go orvos

Vagy jobb ezt nézni?

2022. márc. 24. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem, bármilyen helyzet adódik az ember életében, öngyilkosság nem a célravezető megoldás, nem hiszem, hogy az írásodból kiindulva, ez a cél a boldogság érdekében. A megkönnyebbülés kifejezés megmutatja, hogy az elengedés tényleg nagy művészet a bajok ellen, amit valójában az adott személy is alkalmaz.
2022. márc. 24. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
Nyilvánvalóan nem normális, de nem a környezete reszortja, hogy tegyen ellene. Pszichológus, pszichiáter kellene.
2022. márc. 24. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem is a fent említett szakemberek kellenének.

Pótfelvételi is van, valamint következő évben ismét próbálkozhat, a világ nem dől össze.

2022. márc. 24. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

Fejben van a baj, ez egyértelmű. Ő tudja magáról, hogy segítség kell neki? Ha tudja, az már egy lépés, keressetek együtt neki egy szakembert. Már ha vagytok olyan viszonyban, bár feltételezem, hogy igen, hiszen elég jól ismered őt.

Mond el neki, hogy aggódsz érte és szeretnél neki segíteni, kérdezz rá, hogy segíts e keresni neki egy pszichológust, üljetek le együtt a net elé és keresgéljetek, noszogasd efelé, mert egyedül lehet, hogy nem képes belevágni.

Csak magamból indultam ki....

2022. márc. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát őszintén ez figyelem felkeltés.Én is így gondolkoztam az elején,amikor nem sikerült semmi se,mindent megakartam oldani,semmi nem volt jó,túlakartam lenni rajta.Ez egyetemen volt.Ha elbuktam,nem láttam semmilyen más dolgot,ami tudtam volna csinálni.Nekem a tanulás egyfajta cél volt és az is most is.Olyan követelményeket támasztottam magammal szembe,ami irreleváns.Lehet bizonyítani is akar,hogy nem hülye.Ez elég komplex dolog.Ide szakember kell.Engem az húzott vissza a szakadékból,mert itt egyre mélyebbre visz.Ez egy ördögi kör,sajnos.Nálam egyéves terápia elérte,jogy ne utáljam magam,sikerült újra megszeretnem az egyetemet és munkát is tudok végezni.Nyilván nem azt mondom,hogy minden elmúlt de sokat javult.A multammal is elkezdtem szembenézni.Ez a legnehezebb része sajnos.Remélem sikerül eljutnia a gyógyúlásig,mert a depresszió sajnos nagyon kemény
2022. márc. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%
Annyit hozzátennék,hogy az egyik legfontosabb dolog,hogy elhiggye nincs egyedül.Kilehet gyógyulni belőle,vagy legalábbis nagyon sokat lehet benne javulni.Viszont a kezdet nagyon nehéz.Elindulni
2022. márc. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
96%

Pszichiátriára kell mennie, AZONNAL. Ha ő nem tudja magától (ilyenkor minden nehéz), akkor segíteni neki felhívni a kórházat, és elkísérni a konzíliumra. Érezze, hogy törődnek vele.

Emellett rengeteget beszélni vele, terápiára járni, segíteni. Aki öngyilkos akar lenni, volt már kísérlete, vagdossa magát, annál tényleg hatalmas problémák vannak. Tudom, mert engem is súlyos depresszióval kezelnek. A legszarabb az egészben, hogy ha évek alatt alakul ki gyerekkorban, pl rossz családi helyzetek miatt, akkor az illető igazából nem veszi észre, és már azt hiszi, hogy ez a normális. Legbelül valószínűleg tudja, hogy nem normális amit csinál, de valamiért neki ez okoz megnyugvást, kvázi ezzel szeretné felhívni magára a figyelmet.


Aki nem szenvedett ebben, az fel sem tudja fogni, hogy milyen kegyetlen állapot a depresszió. A beteg ember nem zsarolásként mond ilyeneket, hanem azért mert teljesen elkeseredett, már semmi sem okoz neki örömöt (attól még lehet kitűnő tanuló, lehet munkája, barátai, párkapcsolata), és ezzel szeretné felhívni a figyelmet magára, hogy valaki egyszer odalépjen hozzá, és segítsen neki. Saját magától iszonyatos nehézségek árán tud segítséget kérni, már ha egyáltalán képes erre.

Senki ne gondolja, hogy dilis a depressziós ember.

2022. márc. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!