Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rosszul döntöttem, amikor...

Rosszul döntöttem, amikor lakást vásároltam?

Figyelt kérdés

Megpróbálom rövidre fogni. Családi házban nőttem fel, hatalmas kerttel, majd a 20-as éveim elején a barátnőmmel albérletbe vonultunk, később össze is házasodtunk. Felvetődött a saját ingatlan ötlete, de csak munkából legfeljebb egy önerőre valót tudtunk volna kigazdálkodni, közben rohamosan nőttek az ingatlanárak és az albérlet is egyre kényelmetlenebbé vált, így úgy döntöttünk, hogy az albérletre valót hitelbe is törleszthetnénk. Az akkori piaci- és anyagi helyzetünk két alternatívára szűkült:


- veszünk egy kádár-kockát vagy egy parasztházat amire még minimum 10, de inkább 15 millió forintot költeni kell, így ez 25 és 30 millió között állt volna meg az előzetes számításaim szerint; erre nagyon durva hitelt kellett volna felvennünk

- a feleségem panelban nőtt fel, neki ez természetesebb volt, így jött az ötlet, hogy vegyünk lakást, ezt 17 millióból "megúsztuk", na persze voltak átalakítások, szóval 20 millióban ez sem állt meg


És azóta is nyomja a vállam a megbánás. Nem érzem itt jól magam, szűk, hiányzik a kert, egy garázs, fészer, túl zárt nekem ez az egész. Eleve "magamnak való" típus vagyok és már az feszélyez, hogy állandóan emberekbe botlok, és nincs egy szabad perc amikor elcsendesedne minden. A gondolat is rémiszt, hogy felneveljek itt egy gyereket.


Ambivalens érzések ezek, mert tényleg nem volt túl sok lehetőségünk. A CSOK nekem nem volt opció, nem vagyok hajlandó aláírni semmit, hisz már a covid és a háború előtt is bizonytalannak éreztem a jövőt, nem hogy most.


Nem tudom, mitévő lehetnék, de ez így nem jó. A lakást most 30 millióért eltudnám adni, de akkor megint adódik a kérdés, hogy mit vegyek ennyiből. Tanácstalan vagyok, nem tudom, hogy dönthettem volna másképp? Nektek hogy sikerült?



2022. márc. 25. 09:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Megértem a dilemmádat,én már túl vagyok ezen.

Sok egyéni szempont alapján írom azt,amit írok..

Házat vettem,de kellett rá költeni.

Majdnem kész.

Ami még hátra van, azok viszonylag kis munkák.

Nincs ember,aki eljönne, egyáltalán megnézné, nemhogy megcsinálná,mert nem milliós beruházás.

Semmire nincs ember,ha mégis,akkor legtöbbször a munkájában nincs köszönet.

Úgyhogy csinálgatom magam.

Ez és a kert annyi munkát ad, ráadásul mindig van valami előre nem kalkulált dolog,hogy már utálom az egész kertesházas létet.Gyakorlatilag minden szabadidőm erre megy el.

Ez így közel sem az az öröm,amit a kertesházzal társítottam.


Visszasírom a panel gondtalanságát.

Egyébként ha tudom előre amit most,akkor veszek egy rendben lévő lakást és ha hiányzik a kert,akkor valami holtág mellett veszek egy kalyibát,aztán jó időben kiélhetem a kert örömét is,meg persze lenne mire elszórni a "mérhetetlen" megtakarításaimat is.

Vagy elkölthettem volna utazásra,amit a ház visz el.

Természetes hogy kell rá fordítani,de annyi minden van,ami előre nem látható,hogy lehoz az életről is néha.

Szóval én nagyon megbántam ezt a ház témát.

2022. márc. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, majd idővel elköltöztök. Nyugodj meg, addig bírd ki, amígy jobb nem lesz. Örök életedben nem maradsz ott.
2022. márc. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
24%
Mivel külföldön kevesebb az áfa, minden gépesítve van, nagyobbak az országok, több a szabad föld, Angliában már 20Millióért szép házat kapsz egy faluban
2022. márc. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Esetleg ha mégis marad a panel, az általad hiányolt dolgokat némileg be lehet pótolni más módon is. Pl a garázs, sok ismerősöm bérel panellakóként garázst a közelben, oda jár le autót bütykölni, zenélni, vagy csak simán a kocsit ott tartani. Az emberek közelsége zavaró lehet egy lakótelepen, de pl el lehet járni kirándulni az erdőbe, esetleg bringával lakatlanabb részekre, én személy szerint így szoktam feltöltődni. Illetve ha a kert, kertészkedés, veteményes hiányzik, akkor manapság nem tudom mennyire járható út, de a régi panellakók pl gyakran vásároltak olcsó, vidéken lévő úgymond telket. Ha van rajta egy kisebb ház is, akkor ki tudnál kapcsolódni ott is akár, hétvégente feltöltődni.
2022. márc. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
56%
30 milláért jelenleg az országban bármelyik agglomerációban lehet élhető házat venni, csak akarni kell.
2022. márc. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
Ha jó helyen van a lakásod és a feleséged szeret ott lakni mint hogy irtad panelban nőtt fel akkor inkább egy hétvégi kis házban gondolkozz!Én is igy jártam!De a kis zártkertek árai is nagyon felmentek,irreálisan drágák lettek.Hitelt felvenni mostanság nem szabad.Viszont a garázs esetleg,ott a közelben?
2022. márc. 26. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
65%

8-as vagyok. Orulok, h jolesett a valaszom. Lehet, h ez nem fog annyira... :) Mivel meg nincs gyereketek, ebbol azt gondolom, h meg elegge fiatal hazasok vagytok. Had' idezzek Neked egy bolcs mondast": Ahol az asszony nem erzi jol magat, ott Te sem fogod, de senki sem a csaladban :):):)


Amint emlitettem, en nem akartam hazat, tegla lakasban nottem fel. A ferjem falusi, nekik hazuk volt. O ragaszkodott a hazhoz, ugyanolyan indokokkal, mint Te. Ebbol az lett, h szinte mindent o csinal a haz korul. En nem foglalkozom a kerttel, az utcai resszel, a holapatolassal, funyirassal, a szemeteskukakkal, semmivel, ugy elek a hazban, mintha egy lakas lenne. Neha faval futunk, azzal sem bajlodom. Kenyelmesen elek itt, de ez nem az en erdemem, hanem a ferjeme. Csak a belso hazimunkakat vegzem, ez volt a megegyezesunk ara.


Nem tudom, h gyerekkorodban, meg ifjabb korodban Te fel tudtad e merni azt, h milyen oriasi melo tud lenni a haz korul, amit esetleg most egyedul fogsz ellatni? (Az anyagiakrol nem is beszelve, amit egy haz fel tud emeszteni.) Ertem, es megertem, h hianyzik a haz, a kert, az eletter, meg minel tavolabb az emberektol, meg h gyereket is konnyebb es jobb ott nevelni, stb. Azonban a felesegednek is szaz szazalekig tetszik az otleted???


Ha nem, akkor ez gyakorlatilag megadja a valaszt is a kerdesedre. Azt a valaszt, h igenis helyesen dontottel a lakas ugyeben. (Es akkor lehet, h valoban egy kozeli zart kertben lenne erdemesebb gondolkozni, ahogy itt mar emlitesre kerult.)


A masik dolog pedig: azt irod, h jo helyen laktok. Nekem van egy lakasom "jo helyen", ahol ugyanazok a lakasok, mint az enyem, 40 millio folott kelnek most el. (60 nm.) Nem lehet, h a Ti lakasotok is tobbet er 30 millional? Es amennyiben nem er tobbet, akkor hajlandoak lennetek hitelt felvenni a haz miatt? (En ebben nem foglalok allast, h jo otlet, vagy nem.)


Ha nem vesztek fel hitelt, es ha a kornyeketeken nem lehet a lakas arabol kertes hazat venni, es nincsen a valtoztatasra semmilyen modon plusz keret, valamint nincs kompromisszum a tavolabbra koltozessel kapcsolatosan, akkor valoszinunek tartom, h nem mostanaban fogtok elkoltozni. Ez megint csak azt jelenti, h jelenleg nagyon jo helyen vagytok ott a lakasban, egyelore :)


Valamikor, remelem minel kesobb, fogtok a szuloktol orokolni. Esetleg nyertek a lotton, vagy lesz egy szuperul fizeto allasotok, stb. Tehat mindenfelekeppen van eselyed arra, h nem egy panellakasban fogod leelni az egesz eletedet a csaladoddal. Valtozatlanul azt allitom, nem hoztal rossz dontest, mert annak idejen erre a lakasra volt keret, amit kevesebb rakoltessel rendbe hozhattatok az izlesetek szerint, es kitapasztalhattatok, foleg Te. A tapasztalat azert is lenyeges lehet, mert esetleg amikor mar olyan idos leszel, h nem akarnal, nem tudnal a hazrol gondoskodni, mar ismerni fogod, mik az elonyei, hatranyai egy lakasnak, es el tudod donteni, h kepes lennel-e visszamenni egy panelba.


Most mindennek, ami az epitkezessel kapcsolatos, az egekig szokott az ara. De ezt akkor nem lehetett elore latni, a dontesed soran ezt nem tehetted merlegre. Nagyon jo, es nagy szerencsetek az, h egyaltalan sikerult egy sajat lakashoz jutnotok annak idejen, ilyen fiatalon. Ha most mar a haz a cel, akkor az is ossze fog jonni. Az elet ugy fogja alakitani.


Csak sose feledd, a nepi bolcsessegek mindig nagy tapasztalatokon alapulnak... :)

2022. márc. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem fordítva vagy bekötve. Pont az lenne a lényege, hogy kaptok ajándékba 30 gurigát (csoki + baba) és megvan a házikó. Így, hogy durciból csakazért sem fogadod el, mi értelme van a koloncnak a nyakadon? Szabadulj meg tőle!
2022. márc. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Kérdező, teljesen véletlenül botlottam ebbe bele és szeretnék hozzafűzni valamit.

Ne haragudj meg miatta, ezt csak mint "kívülálló és friss szem" mondom, azaz írom.


Feltűnt olvasás közben hogy azt írod " most el tudnám adni".

Ha jól értettem házas vagy.

Ha nem írtatok házassági szerződést, akkor ha most eladó, akkor már csak a fele illet téged.

Ezt gondold át! Nehogy véletlenül az történjen hogy eladod -vesztek egy házat - asszonyka nem érzi jól magát = beadja a válást és utána jön a katasztrófa.

Ház elad, osztozkodás és te ott maradsz egy nagy SEMMIVEL.


Ne haragudj, nem akartam vészmadárkodni!

2022. ápr. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!