Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kaméleon emberek?

Kaméleon emberek?

Figyelt kérdés
Ismertek olyan embereket, akik mindig ahhoz igazodnak, akivel éppen kapcsolatban vannak? Nem feltétlenül párkapcsolat, de nyilván az a legerősebb. Szóval az ízlésüket, a világlátásukat, akár a beszédüket és a gesztusaikat is átalakítja, hogy milyen emberekkel vannak körülvéve? Az egyik esetben megrögzött húsevő, a következő kapcsolatában már vegán, mert a párja is az. Mi a véleményetek az ilyen emberről?
2022. márc. 30. 13:24
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Nyomik az ilyen emberek. Nincs saját egyénisége, kib@szott gáz.
2022. márc. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Valamilyen szinten én is ilyen vagyok, nem annyira durván, de átveszem a nekem szimpatikus tulajdonságokat, azt vettem észre.


De nálam ez egyáltalán nem tudatos.

2022. márc. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kiforratlan személyiségtípusoknál, ill. gyermekkorban jellemző ez.
2022. márc. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

2-es nyilván nem tudatos ez senkiben. Illetve! állítólag a pszichopaták tudatosan másolják le a másik ember reakcióit, mert ez is a manipuláció eszköze. De én nem rájuk gondolok, hanem azokra, akiknél ez ösztönös.

3-as igen, kiforratlan személyiség. Jelen esetben egy 34 éves férfiről van szó.Gyereknek nem mondanám.

2022. márc. 30. 17:35
 5/10 A kérdező kommentje:
Plusz adalék a személyiségéhez a nagyfokú passzivitás és az érzelmi empátia hiánya. A másik ember szenvedésének láttán elkerüli az illetőt.
2022. márc. 30. 17:37
 6/10 anonim ***** válasza:
Ennyire nem drasztikusan, mint megrögzött húsevő vs vegetáriánus, de én pl ilyen ember vagyok.
2022. márc. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6-os és szerinted miért? Így alkalmazkodsz a másikhoz, vagy egyszerűbb így?
2022. márc. 30. 19:18
 8/10 anonim ***** válasza:
Van egy munkatársam, vallásfan a lelkem, ilyen, de tök érződik, hogy nincs összhangban önmagával.
2022. márc. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#7 Igen, egyfajta tudatalatti alkalmazkodásnak érzékelem. Néha viszont tudatos, mert nem merem mindig teljesen önmagamat adni. (6-os voltam)
2022. márc. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Exem ilyen volt.. telefonon mézes mázas stílusban beszélt, de csak azért mert nem akart bunkó lenni és letenni a telefont mert már unta a beszélgetéseket
2023. jan. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!