Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lesz valaki jó emberismerő?

Hogy lesz valaki jó emberismerő?

Figyelt kérdés
Meg lehet tanulni "olvasni" az embereket? Vagy ez szimpla veleszületett adottság? Például. Apám a legnaivabb ember akit ismerek, és ahhoz képest, hogy egy zseni, mindig a rossz emberekben bízott meg. Erre nagyanyám, az ő anyósa, figyelmeztette is egy esetben. Amikor először találkozott a mama egy emberrel aki benne volt apa életében, a mama nem sokkal később, közölte, hogy azt akarja, hogy menjen el onnan, mert ez a fickó a sátán maga. Ezt kb első látásra megmondta. Apát utána még képes volt hülyíteni ez a fickó jó 10 évig, mire rájött. Természetesen a mamának nem hitt, mert buta, nem ért hozzá, mindenkinél jobban tudja. Én is kb úgy tudok hazudni neki, ahogy akarok gyerekkorom óta. Most lényegtelen az ok. Csak azt nem értem, hogy lehet, hogy egy ennyire okos ember, ilyen rossz emberismerő legyen? Én sajna nem örököltem a mama képességét, inkább apámra ütök. Abszolút megszívom én is, mert megbízom könnyen olyanokban akikben nem kéne. Már jobban odafigyelek, mostmár egyáltalán nem bízom meg senkiben igazából. Ez se lényeg. Viszont olvasni abszolút nem tudom az embereket. Példa. Póker. Leülök játszani, kb az egész asztal tudja minden alkalommal, hogy blöffölök e vagy tényleg jó lapom van. Nyilván azért, mert gyorsabban pislogok, hátradőlök, erre arra nézek, mit tudom én. Gondolom ilyenekből látják, és tudják olvasni az elmondásaimat. Viszont én soha senkiről nem tudom megállapítani, hogy mit gondol vagy milyen lapja lehet stb. Ez csak egy példa. Nagyon rég nem pókereztem, és pénzben összesen háromszor játszottam csak. Igazából azért hoztam ezt példának, mert érdekel hogy ez teljesen megérzés, vagy tanulható dolog?
2022. ápr. 26. 00:53
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Is-is
2022. ápr. 26. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A hogyon van a hangsúly
2022. ápr. 26. 01:40
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs “hogy”.

Adottság+ tapasztalat. Összbenyomás .Testbeszéd, beszédhelyzet, stílus, a beszéde, hangsúly, hanglejtés, mimika, szókincs… mind együtt.

Elsőre nem mindig tudom megfogalmazni, hogy miért, de ráérzek, ha gáz van az illetőnél.

Vannak bizonyos attitűdök, melyek az őszinteség hiányara utalnak.

2022. ápr. 26. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálam úgy volt, hogy sok átb@szás után gyanakvóvá, bizalmatlanná váltam. Az idők során megfigyeltem, hogyha hozzzám jön valaki jópofizni, nyalizni, az, mint utólag kiderült, mindig akart valami hasznot szerezni. Egy idő után már előre feltérképeztem az embereket,bár ennek semmiféle hasznát nem láttam, azon kívül, hogy nem hagyom lehúzni magam. De valószínű, hogy sok lehetőségtől is elesek ez miatt.
2022. ápr. 26. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondom el, hogy én hogy lettem jó emberismerő. Kell egy született érzék is hozzá, pl humán beállítottságú vagyok, szerettem verseket, novellákat elemezni, értettem, hogy mire gondolt a költő. A reálos osztálytársaim már a vers címét sem értették.

Érdeklődés is kell, sokat olvasni, tanulni, akár direkt pszichológiát is.

Továbbá a tapasztalat, és az életkor is számít. 16 évesen én se voltam túl bölcs, 46 évesen már az vagyok. Jónéhány csalódás, átverés után az ember már megfontoltabb, és jobban kismeri az emberek jellemét.

2022. ápr. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Hanna S ***** válasza:

#3

Mik ezek a "bizonyos attitűdök"?

2022. ápr. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az vált be hogy hobbiszinten rákaptam az elemzésre és figyelésre. Szóval ha pl baráttal, ismerőssel, családtaggal történik vmi fura helyzet, vagy akár csak egy filmben, akkor ösztönszerűen és tudatalatt is elkezdem elmezni a helyzetet, megtippelve előre hogy valós vagy esetleg kamu. És ami fontos, általában később amikor már kiderült az igazság hogy mi volt a helyzet, olyankor szoktam összevetni a tippemmel. Egyfajta tréning, és egyre inkább megérzem ha valami nem kerek 1-1 történetben, egyre pontosabban érzem meg kiben és miben szabad megbízni, és hol nem.

Amúgy kérdésre válaszolva, érzék és adottság is van rá sokaknak, de emellé még tanulható fejleszthető is.

2022. ápr. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, elég jól érzékelem az embereket, de elmagyarázni az nem nagyon menne. Talán kell hozzá egy komplex érzékelés, amivel az ember legalább kb érzi azt, hogy a másik viselkedésében kommunikációjában valami nem kerek. Ez valoszinűleg nem más, mint a gyerekkor óta összegyűjtött tapasztalat. Tudatosan annyít szoktam felfogni a viselkedés, arcmimika, beszéd alapján, hogy valaki hatásvadász módon túloz, elfogult, szinészkedik. Tehát nem nyiltan, egyenesen, tárgyilagosan, kommunikál. Ez szokott elöször feltünni. A hanglejtésből, kézmozdulatból, arc és szemmozgásból ezek szerintem leszürhetők, és persze a szavak, mondatok logikus elfogulatlan értelmezéséből. Ugyanakkor tapasztaltam már, hogy az emberek egy részének, ezek nem létező láthatatlan dolgok.

Nálam kb ugy indul, hogy azonnal van egy durva pontatlan véleményem, már akár messziről a járásból, viselkedésből. A lényeg hogy valamiből kiindulok, amít idővel pontosítok, finomítok, összeegyeztettem a gyakorlattal, lassan összerakom,kitalálom. A szituációtol függöen orák alatt, vagy akár hetek alatt.

2022. ápr. 27. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
59%
Tovább füzve az elözött. Itt van például ez a Szilágyi Liliána ügy. Megnézve a nővel készül interjukat, pár perc alatt nyilvánvaló, a viselkedéséből hogy elmebeteg. Teljesen hiteltelen. Nem egy traumatizált áldozat benyomását kelti, aki szégyenkezve zavartan mesél, hanem mint aki élvezi a fellépést a rivaldafényt. Nem hiszem el, hogy a több tucatnyi ujságíronak aki foglalkozik vele, nem tűnik fel, hogy gyermeteg módon szinészkedik, és hogy nem egy felnőtt ember benyomását kelti a viselkedése. Szerintem egyébbként Münchausen szindromában szenved. Csak a megszokott fizika betegségek szimulálása helyett, a kornak megfelelően zaklatással, bántalmazással MITU-zással probál figyelmet, törödést, szeretetet, együttérzést kapni a környezetétől.
2022. ápr. 27. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!