Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért veri magát földhöz...

Miért veri magát földhöz ennyi ember, ha valaki használ angol kifejezéseket is?

Figyelt kérdés

Miért kell mindent kényszeresen lefordítgatni magyarra? Nem azt mondom, hogy beszéljen mindenki hunglishul, egyszerűen csak nem értem, miért van az, hogy ennyi embernek ez élete problémája. Annyiféle nyelvjárás, szleng, egyéb létezik már, annyiféle szakma és kör használ egyedi szavakat, annyi embernek más és más a szavajárása, miért kell másokat baszogatni azért, mert másképp fejezik ki magukat?


Engem gyerekkoromban folyamatosan bántottak, mert Somogy megyében bejáratott szavakat használtam, mivel ott nőttem fel, csak Budapesten jártam gimnáziumba. Rohadt szar volt, hogy nem a mondandómat akarják hallani, hanem azon röhögnek, hogy vidékiesen beszélek. Kit érdekel, hogy nem azt mondom, hogy kotor, hanem hogy fötör? Komolyan, miért kell átnevelni meg belekötni hülyeségekbe? Unalmas, hogy felnőttként ezt művelik egyesek az angollal vagy az idegen szavakkal (pl. frenetikus, triviális szavakon is láttam már kiborulni embereket).


2022. ápr. 29. 18:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
48%
Mert urizáló köcsögnek tartják az ilyen embert...hogy miért azt nem tudom. Nekem egyetlen egy szó van ami kiveri a biztosítékot "crushom van" ettől végem.
2022. ápr. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
84%

Gondolom az egyik mai kérdés miatt akadtál ki, és gondolom azok, akiknek nem tetszik az ilyen, le is írták, hogy miért.

Felesleges megint megnyitni ezt a vitát a semmiért.😉

2022. ápr. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
36%
Miért egyszerűbb hőbörögni, mint megtanulni beszélni az anyanyelvén az embernek?
2022. ápr. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
88%
Egyrészt: attól, hogy valaki jelzi neked, hogy valami zavarja, még nem biztos, hogy az illetőnek az az adott dolog élete problémája. Egyszerűen csak zavarja, és értelmes ember erre tekintettel van, nem pedig felháborodik rajta. Másrészt: lehet, hogy ugyanúgy, ahogy téged bántottak a beszédstílusod miatt, valaki mást meg a hunglish kifejezések emlékeztetik valami hasonlóan negatív dologra, és szeretne helyettük valami magyarosabban hangzó kifejezést. Valaki pedig egyszerűen azért fordít, mert szeret fordítani, érdekes kihívásnak találja az idegen eredetű kifejezések magyarítását.
2022. ápr. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
40%
Nekem egy szó van ami zavaró ha hallom az az unblock vagy mi, szövegkörnyezetben néha nem tudom mit jelent pedig angolos vagyok de néha nem értem a jelentést. Többször is hallottam.
2022. ápr. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
80%

Engem nem zavar, van aki a munkája miatt beszél így egyszerűbben (nyilván a 80+ nagyszüeivel nem így beszél, de a munkatársával vagy az angolul tudó barátjával, rokonával igen).


Amit érdekesnek találok, amikor egy angolul nem tudó gyerek, akit kettessel rugosnak át, kezd el angol kifejezéseket mondani, ilyen wtf jellegűeket.

2022. ápr. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
5. mert az speciel nem angol, hanem francia eredetű: en bloc
2022. ápr. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
7.áh akkor már értem miért nem értem :D köszi.
2022. ápr. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
83%

Konnichiwa, watashi wa én sem értem bmeg desu ka. Szerintem mindenki kokoroja tudja hogy mi a cringe és mi nem. BTW én is annoyed desu ka, amikor egy tomodachi nem arra figyel, hogy what mondok, hanem azt, hogy how mondom.

Ez not sugoi :(

2022. ápr. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 L.. István ***** válasza:
83%
Beszédben engem nem különösebben zavar, pláne, ha nincs helyette teljesen megfelelő és korrekt magyar kifejezés, írásban kicsit jobban irritál. Pl. amikor ezen az oldalon valaki leírja a storyját.
2022. ápr. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!