Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A "crush" szó terjedèse...

A "crush" szó terjedèse előidèzheti azt, sokan direkt azèrt választanak kiszemeltet, hogy tudják használni ezt a szót?

Figyelt kérdés
Fiatalok körèben nagyon terjed ez a szó. Megtörtènhet, hogy valaki csak azèrt választ crush-t, hogy tudja ő is használni a "crush-om","crsussolni" kifejezèseket?
2022. máj. 15. 01:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem nem maga a szó vonzza ezt be, de létezik hasonló jelenség.

Én pl. határozottan emlékszem, hogy amikor tini voltam, mindenkinek volt “crusha”, mindenki kérdezgetett, hogy nekem ki az, és egy idő után annyira zavart, hogy én kimaradok ebből a crusholósdiból, hogy elkezdtem rendszeresen “választani” valakit, hogy “na, most ő a kiszemeltem”. :D Emiatt elég sok időbe telt rájönnöm, hogy még csak nem is vagyok hetero, mivel hát nekem mindig volt “crushom”, aki elvileg kellett, gyakorlatilag a kisujjamat se görbítettem, hogy legyen is köztünk valami. 🤷‍♀️

Szóval szerintem nem a crush szóval van “gond”, egyszerűen csak az emberek sokszor divatnak érzik a romantikát - azt, hogy tetsszen nekik valaki, azt, hogy kapcsoltban legyenek (mert hát egyedül lenni nem “menő”), később azt, hogy eljegyezzék őket, menő esküvőjük legyen, családot alapítsanak stb. De ez régen sem volt másképp, nem csak azóta létező jelenség, hogy megjelent a “crush” szó. Na meg valamilyen szinten nincs is vele probléma, hiszen úgy marad fent az emberiség, hogy tetszik nekünk valaki, összejövünk, és gyereket csinálunk.

2022. máj. 15. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nekem nincs, ès nem is volt crush-om, mert nincs szüksègem rá. Aki igazán kell, azt szinte azonnal megkapom. A crush 90%-ban csak plátói szerelek, nekem meg ez nagyon nem jön be. Olyan gyerekes. Èn nem rajongok senkièrt.
2022. máj. 15. 02:39
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
20 éve is létezett a vágyott fiú/lány, aki távolról tetszett. Mi is egymást cikiztük vele meg súgdolóztunk, mikor elment mellettük az illető.
2022. máj. 15. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez tinikorban tök általános.
2022. máj. 15. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%
Igen, a crush többnyire plátói szerelmet jelent, ezért tinikorban tök normális. Ebben a korban a legtöbben még csak ismerkednek a “szerelem” érzésével, de nem érettek egy valódi kapcsolatra, ezért csak “rajonganak” valakiért.
2022. máj. 15. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#5


Nem èlek olyan társasági èletet, hogy pontosan tudjam, kik szoktak crusholni.


Ha a tinik, akkor a megállapításod helytelen. Az emberek döntő többsègènek a sorsa tini korban már bőven eldőlt. Aki akkor azzal töltötte az idejèt, crusholt, az azt fogja csinálni felnőtt korban is. Tini fiúk crussolhatják a 10/10-es szexi csajokat, többsègüknek soha nem lesz olyan nője, felnőtt korban sem.


Egy igazi sikeres ember tini korban sem chrussol, hanem jár mondjuk az osztály legszebb lányával. Felnőttkènt meg modell barátnője lesz.


Ez van, az emberi èlet sokaknál predesztinálva van.

2022. máj. 15. 04:49
 7/13 anonim ***** válasza:
93%

"Aki akkor azzal töltötte az idejèt, crusholt, az azt fogja csinálni felnőtt korban is."


Ez egy orbitális hülyeség. A volt osztálytársaim 90%-a házas vagy komoly kapcsolatban él és mindannyian csináltuk ezt 6-7. osztálytól kezdve még gimiben is. Fiúk-lányok vegyesen. Emlékszem, az első nagy szerelmemmel mi is kerülgettük egymást egy éven keresztül. Aztán végül valami alibivel rám írt és onnantól elkezdtünk dumálni meg alakultak a dolgok szépen.


Te meg nem tudom, hogy a kicsi faszod vagy a ronda fejed akarod kompenzálni ezzel a csődördumával, de igazán abbahagyhatnád.

2022. máj. 15. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű, mert ugye a kiskamaszok körében főleg tarol a csordaszellem.
2022. máj. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

6:

Hát elnekem mindig volt "crushom" tizenévesen, és mindig jó nők, de ettől még a feleségem, akit 20 évesen ismertem meg, túltesz szépségben mindegyiknél.

2022. máj. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A válaszokra reagálva: a sikeres emberek másokon élesítik az egójukat? Erősen kétlem. A "crush" teljesen normális része a felnőtté válásnak, teret ad arra hogy a fiatalok biztonságosan felfedezzék a saját vágyaikat és érzelmeiket, levezessék a szexuális hormonjaikat. Egy 12-14 éves gyerek számottevő eséllyel sérülhet lelkileg, ha még nincs kész rá hogy szexuális életet éljen, de mivel kapcsolatban van, megtörténik. Ezzel szemben az esti matyizás nem fog neki megártani. Na részben ezért is találta ki az agyunk a crushokat. A modell barátnők pedig még mindig nem a férfiak státuszát mérő tárgyak, de úgy érzem akárhányszor mondjuk el ezt, vannak akik sosem fogják fel. Javaslom a gyakori helyett az alfa/sigma male communitykety ők a te embereid, úgy látom teljesen egy véleményen vagy velük.
2022. máj. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!