Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetek egyszerre jó...

Hogyan lehetek egyszerre jó ès rossz ember is ?

Figyelt kérdés

2022. máj. 24. 09:26
 1/10 anonim ***** válasza:
A kérdés félreérthető. Egyszerre jó és rossz ember vagy már most is és ezt nem érted, vagy egyszerre jó és rossz ember szeretnél lenni és ehhez kérsz útmutatást?
2022. máj. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az vagyok már most is .
2022. máj. 24. 09:30
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha nem írod le pontosabban, hogy ezt hogy érted, akkor erre nem nagyon lehet válaszolni.

De nyilván mindenkinek van jó- és rossz oldala, jobb- és rosszabb napjai. Önmagában ebben semmi különös nincs.

2022. máj. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi sem ennyire fekete vagy fehér. Az embernek vannak jó és rossz tulajdonságai is, tesz jó és rossz dolgokat egyaránt. A kérdés az, hogy melyik oldal dominál.
2022. máj. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
94%

Úgy, hogy a jó és a rossz ember illúzióját mi találtuk ki, emberek. De mert valahogy meg kell zabolázni az emberi viselkedést, be kell állítani egy alap normát. De még így sem, teljesen fekete-fehér minden.

Önvédelemből megölök egy embert, nő létemre a saját házamba? Senki el nem ítélne! Megölsz egy nőt, a saját házában, betörés közben? Kapsz egy életfogytiglant, és még a börtönben is masszázspárna leszel!

Ez évszázadok alatt változhat, a deviáns viselkedés részét ma már nem alkotja, ha pl ateista vagy, de 1000 éve megégettek érte, vagy nem tudom.


De mint egyszerű ember, gondolom nálad ez a dilemma, arról szól max, hogy jahj idegenekkel s*gfej vagy, de közben állatmenhelyen jótékonykodsz, stb...

2022. máj. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem sem ennyire fekete vagy fehér. Egy ember személyisége nagyon sokszínű lehet. Bízom benne, hogy senki sem csak jó vagy rossz.


Bár olykor azért elgondolkozom, hogy akik szűrnyűsegeket tettek másokkal, bennük hol lehet a jó.

2022. máj. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Úgy hogy a világ nem fekete fehér . Nem az számít mi van belül elrejtve , csak az hogyan cselekszel.
2022. máj. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy nem egy egy dimenziós létező vagy.
2022. máj. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Úgy hogy loptam már de viszon pènzt is adtam hajlèktalannak . Ha úgy van pokollá tudom tenni valakinek az èletèt ,ha úgy megmenteni ès kiálkni èrte. Ki mit èrdemel
2022. máj. 24. 23:35
 10/10 anonim ***** válasza:
Na akkor ezekszerint Dr.med.habil. beletalált. Durva, jó ember ismerő lehetsz, ha még egy ilyen szaros online felületen is kitaláltad, hogy kb. miről lehet szó :D
2022. máj. 25. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!