Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet megkülönböztetni...

Hogy lehet megkülönböztetni az INFP, az ISFP és az ENFP személyiségtípusokat?

Figyelt kérdés

Erre a háromra sikerült leszűkítenem a személyiségtípusomat.


Azt gondolnám, hogy INFP vagyok, néhány teszten ez is jött ki, de nem vagyok teljesen biztos benne. Gyerekként nem voltam visszafogott, sok barátom volt, hangos voltam, inkább később lettem kicsit zárkózottabb, visszafogottabb. Ezért gondolom, hogy talán mégis extrovertált vagyok, és akkor ENFP. Másrészt viszont nem igazán érzem, hogy az ENFP rám illene.


Az ISFP is szóba jöhet, mert szerettem rajzolni, zenélni, de igazán semmihez sincs tehetségem, vagy inkább csak lusta vagyok vele rendesen foglalkozni.


Az INFP-re azért gondolok, mert elég romantikus alkat vagyok. Szeretem a művészetet, amiben egyszerre fontos, hogy szép is legyen, de szóljon is valamiről. Szeretek egyedül kóborolni városokban. Nem szeretek másokhoz alkalmazkodni. Általában szívesebben töltöm egyedül az időmet. Olvasni mondjuk nem szoktam annyira, de ennek lehet, hogy az az oka, hogy mással töltöm el az időmet.


Remélem, valaki tud segíteni, hogy kiderítsem a típusomat.



2022. máj. 25. 01:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem kérdezd meg klinikai szakpszichológustól, ő majd elmondja szakmailag is, hogy egyfajta zanzásított dolog a MBTI.
2022. máj. 25. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Az ENFP emberek sokszor viselkedhetnek introvertáltként, ha az árny funkcióik vannak jelen, ettől még extrovertáltak maradnak.


Viszont ha egy biztos és precíz eredményt szeretnél, inkább a kognitív funkcióidat kéne felkeresni, nem feltétlen a tesztre koncentrálni.

Szívesen segítek kideríteni a funkcióidat, csak az lenne a kérdésem, hogy tudsz-e jól angolul, vagy nem, mert akkor lefordítom:)

2022. máj. 25. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
28%
Pont úgy, ahogy a Kos, Halak és a Skorpió csillagjegyűeket.
2022. máj. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Az introváltak és extrovertáltak között nem a viselkedésük a fő különbség, hanem a szükségleteik. Egy extro akkor dobódik fel, akkor érzi magát jól ha társaságban van. Míg egy introvertáltat a társaság lefáraszt, szüksége van rá, hogy utána egyedül legyen. Gondold végig hogy te hogyan érzed magad miután a barátaiddal voltál, illetve ha mondjuk beteg vagy és pár napig nem találkozol másokkal.
2022. máj. 25. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
84%

Isfp vagy.

Nem azért, de csak olvasva a szövegedet( a nagyját nem olvastam el), üvölt belőle.

Ráadásul olyan kb sosincs, hogy egy n Snek hiszi magát.


Olyan 99+%ban biztos vagyok, hogy ha ebből a háromból nézzük, akkor isfp vagy. A másik kettő olyan távol áll tőled ehhez képest, mint makó jeruzsálemtől.

2022. máj. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
12%

Csodálatos e teszt, pár karakterből már tudják is "mindenkiről" hogy "mit képvisel".

Szerencse hogy a végzett pszichológusok nem ilyen módon kezeolik a hozzájuk fordulókat.

2022. máj. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

#2: Tudok angolul. Örülnék, ha tudnál segíteni.


#5: Mi alapján gondolod, hogy ISFP vagyok? Én is ezt tartom legvalószínűbbnek az INFP mellett, de sok dolog nem illik rám az ISFP-ből, sok pedig illik rám az INFP-ből, ezért nem tudom eldönteni.

2022. máj. 25. 11:12
 8/22 anonim ***** válasza:
46%
Mivel nem standardizált teszt, csak zanzásított, ezért csak skatulyázásra jó, rosszul jár, aki ezzel akar azonosulni, hogy "hova tartozik". Önmagát korlátozza csak be és taszítja bizonytalanságba, aki elmélyed ilyen nem hivatalos tesztekben.
2022. máj. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
#5: Egyébként úgy tudom, az ISFP-kre nem jellemző az ábrándozás/álmodozás, az INFP-kre igen. Rám pedig nagyon jellemző. Ez is az INFP mellett szól.
2022. máj. 25. 11:17
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Például hogy nem szeretsz olvasni hanem a gyakorlati dolgokat reszesited elönybe(séta, rajz, esztetika) sokkal valoszinbb hogy Se hasznalo vagy mint Ne.

Ne-nek nagyon nagy az informació éhsége, te inkább extrovertalt erzekelőnek tünsz meg ha nem is tul sok az info.

2022. máj. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!