Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire elítélendő, hogy ha...

Mennyire elítélendő, hogy ha egy pár elmegy bulizni, a gyerekeket meg benyugtatózva leteszi aludni éjszakára?

Figyelt kérdés

A történet az alábbi, egy orvos pár elmegy nyaralni a barátaival, viszi a 3 közös gyerekét. A pár 19 óra körül elmegy vacsorázni, és bulizni a barátaival, a 3 gyereket egyedül hagyják a szállodai szobában, de előtte adnak nekik sok nyugtatót, hogy legalább holnap reggel 8ig aludjanak.

Leteszik őket aludni, a gyerekek 2, 3, és 4 évesek. A gyerekek egyedül lesznek a szállodai szobában, kb 19 órától úgy reggel 8ig. Amíg a szülők haza nem érnek. Elvileg annyi ,nyugtatót kaptak ,hogy végig alusszák az egész éjszakát, így lehetnek felügyelet nélkül.



Elítélendő-e az ilyen, és ha igen mennyire?


Madeleine McCann szülei elit orvosok, így tettek.


Ez magyar átlagemberek számára mennyire elítélendő?



2022. jún. 13. 09:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Én hálás vagyok érte, hogy legalább a gyereket nem nyektetik egy étteremben, mint egyesek, de a gyámügynek valószínűleg más lenne a véleménye erről. Önmagában azzal, hogy egyedül hagyják őket a szálláson, bűncselekményt követnek el.
2022. jún. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%

Természetesen elítélendő, nem is értem a kérdést.

Viszont ez a Madeleine-eset annyira furcsa. Tudom, hogy már közel 20 éve volt, de Angliában már akkor is bőven előírás volt, hogy 12 éven aluli gyereket tilos egyedül hagyni, éjszakára pedig ez a szabály 16 éves korig szólt. Éltem kint, volt ismerősöm, akit felnyomott a szomszéd, mert a 12 éves lánya napi pár órát egyedül volt otthon, amikor hazaért az iskolából, de az anyja még dolgozott. Furcsa, hogy ezzel a hű de értelmiségi orvosok nem voltak tisztában, sőt azzal védekeztek a portugál rendőrségen, hogy Angliában elfogadott egy 4 évest éjjelre egyedül hagyni, amikor ez egyszerűen nem igaz.

2022. jún. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Persze, hogy elítélendő. Bár állítólag Angliában nem ritkaság az ilyesmi.
2022. jún. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
7%

Szerintem senkinek semmi joga más családjára vonatkozóan "ítélkezni" a szülők felelőssége a saját gyermekük sorsa!


Ez olyan mintha én fognám magam aztán kimennék a csatatérre beleugatni, hogy ki hová lőjön, hát úgy csapnának le mint a legyet!

2022. jún. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%
Undorító: az ilyennek minek gyerek, ha a saját lelki jólléte a fontos?
2022. jún. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
97%

Annyiszor át lett már rágva ez az egész, de nyilvánvaló, hogy igaz válaszokat sosem kapunk.


Természetesen elítélendő, már önmagában az egyedülhagyás is, meg önmagában a benyugtatózás is, a kettő együtt meg egyenlő az élet veszélyeztetésével. (Nyugtatózott szervezet sokszor nem úgy reagál mint várnánk, hát még egy egyedül hagyott szedált gyermek...). Ezért kár volt kérdést kiírni.


Aki tudja az igazságot az ügyről, az nem fogja elmondani, mert valószínűleg maga is vétkes. Legvalószínűbbnek tartom, hogy történt valamilyen baleset, de a segélynyújtás későn érkezett, és inkább valahogy megpróbálták eltusolni, mert nagyon is tisztában voltak a felelősségükkel.

2022. jún. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
94%

Mennyire? A felelőtlenség netovábbja. Sőt, a gyermek veszélyeztetése is.

Viszont erről van hiteles forrásod? Erről úgy tudom, csak egy feltételezés, de semmi bizonyíték nem volt rá. Az tény, hogy a gyerekeket otthagyták, és ha jól emlékszem (pár éve végignéztem a Netflix-dokumentumfilmet róla) abban tényleg hazudtak, hogy jó rálátás lett volna a szállásukra. Egy kisgyermeket egyedül otthon hagyni önmagában felelőtlenség, de egy idegenekkel teli üdülőhelyen... nem is tudom, hogyan pattanhatott ki a fejükből?

Nekem a férfi nagyon gyanús volt... az, ahogyan viselkedett, és néha amilyen közönyösnek tűnt... persze, egy tragédiát mindenki másképp dolgoz fel, nem muszáj a kamerák előtt zokogni. De azért... nekem furcsa volt.

De a rendőrség is eléggé töketlen volt az ügyben. Lassúak és következetlenek voltak.



#4 "Szerintem senkinek semmi joga más családjára vonatkozóan "ítélkezni" a szülők felelőssége a saját gyermekük sorsa!"

Ez így orbitális baromság.

A szülőnek sok joga van a gyermekkel kapcsolatban, de a gyerek nem a tulajdonuk, nem lehetnek felette élet-halál urai.

2022. jún. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%
Semmi gáz, mert ha kigyullad a lakás, legalább átalusszák, hogy halálra égnek :( - nem, ezt nem viccből mondtam, hanem mert a minap gyulladt ki a szomszéd társasházban egy lakás.
2022. jún. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
#8 Ha beülnek a kocsiba, akkor meg balesetbe halnak meg...
2022. jún. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
9%

#8


Tudom tudom, menjenek mindannyian biciklivel!

2022. jún. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!