Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A roszindulatú emberek betegek...

A roszindulatú emberek betegek, vagy hibàs gèn okozza?

Figyelt kérdés
Ez a kèrdès mindíg èrdekes volt szàmomra, mert szerintem nem a szegènység vagy gazdagság okozza, az biztos, jártam már gazdag országban és szegényben is nem találtam összefüggést ez ügyben, inkább népcsoportokban látok összefüggést a gonoszságban. Annyi tapasztalatot szereztem, hogy a verés, bántalmazás nem segít ezeken az embereken, vajon a DNS lánc kicserélése, hormon kezelés jobbá tenné ezeket a velejéig romlott embereket?🤔

2022. jún. 20. 16:25
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Neveltetés, genetika (akár sok generációra visszamenőleg is) és a család gazdasági helyzete is sokat számít.
2022. jún. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Genetika. Neveléssel sem lehet az alap természetet megváltoztatni. Elnyomni lehet max.
2022. jún. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hogyan definiálod a rosszindulatot és a "velejéig romlott embert"? Csak mert én nem gondolom úgy, hogy valaki 0-24-ben, minden helyzetben csakis rosszindulatú lehet. Ilyen nem létezik.
2022. jún. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Észzerűnek tűnik. Ismerősöm örökbefogadott egy roma kisfiút 6 hónapos csecsemőként, nagyon nagy szeretetben gondozták a feleségével nagyon jó anyagi körülmények között, a legjobb neveltetésben, mindíg foglalkoztak és odafigyeltek rá, ennek ellenére a fiú ahogy elvégezte az iskoláit( általános, szakmunkás) , elkezdett lezülleni, és áttért a saját fajtájához, nem bírt vele az apja, a végén kábítószerezni kezdett, erre az apja megfogta, megkötözte és elvitte kigyógyíttatni egy Arab országba ahol nem jutott kábszerhez, sem alkoholhoz. Minden rendben volt 3-4 évig, elköltöztek az Államokba, a srác ismét lezüllött. Most 30 éves a roma srác , az apját teljesen tönkreteszi. De sok hasonló gonosz emberrel találkoztam már akik csak azért élnek , hogy másoknak bánatot és kárt okozzanak.
2022. jún. 20. 17:01
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon felületes szemléletmód. A gazdag családoknál sem ritka ez egyébként, hogy elkezd a gyerek zülleni, mire felnő. Ennek semmi köze ahhoz, hogy roma. Csak nem úgy züllik, ahogy egy szegény családból származó gyerek teszi. Ő nem az olcsó, fagyállós és patkánymérges kamudrogot fogja használni. Mondjuk az apa "megoldása" valami egészen elképesztő. A srácnak inkább szakemberre lenne szüksége (nem teljesen világos, hogy abban az arab országban kezelésen volt-e), mert nem gonoszságból drogozik meg iszik, hanem azért, mert beteg. A függőséget rendkívül nehéz kezelni, kezeletlenül nagyon valószínű, hogy az élete során újra és újra vissza fog térni. Sajnos sok esetben kezelés mellett is visszatér, mert a mögötte meghúzódó okokkal is foglalkozni kell hozzá, hogy meggyógyuljon. Az önpusztító ember lelkileg nincs jól.
2022. jún. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Senior Séf ***** válasza:
92%

Ez egy nagyon felületes szemléletmód. A legtöbb "rosszindulatú" ember nem gonosz, nem másnak akar rosszat, hanem magának akar jót, és eközben másnak óhatatlanul a tyúkszemére lép.

Aztán az sem mindegy, milyen "bűnök" alapján kiáltod ki rosszindulatúnak. Hogy egyáltalán bűn-e az, vagy csak mert érintett vagy, azért tűnik annak. Mondok egy példát. Ha lequrvázom a harmadik szomszédod nénikéjét, csak megrántod a vállad; nem történt semmi. Ha ugyanezt a te felmenőddel teszem, az vért kíván! Látod? Maga a "bűn" nem változott, csak a te hozzáállásod.

2022. jún. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A gonosz ember roszindulatú, de nem tudom, hogy hány %_ban genetika, DR. Josef Mengele szerint 80-%ban a hibás gének okozzák a bűnözést és a nem megfelelő viselkedést, pszihiátriai kórképeket mert ezek összefüggnek részben, ott van pl.; Az USA, az Afro amerikaiak Amcsinak vallják magukat, de mégsem tudnak beilleszkedni, mindíg gonoszkodnak, az egyik meg akart engem ölni minden ok nélkül, a másik roszindulatú volt velem, 9 alkalommal volt kinnt problémám, de itt ezen az oldalon is sok gonosz, beteg emberrel találkozom, akik nem tudom mitől váltak roszindulatúvá. A DNS megváltoztatásával nem lehetne ezeket az embereket barátságosabbá tenni?
2022. jún. 22. 03:28
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
I szerencsétlen magyar ember szeret mindent a genetikára fogni. Olyan is létezik hogy psziché és lélek ti.... ááá, kikészülök az ilyen buta emberektől.
2022. júl. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!