Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Túlzott maximalizmussal mit...

Túlzott maximalizmussal mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Mondok egy konkrét példát. Múlt héten záróvizsgáztam és mindent becsületesen megtanultam a lehető legjobb tudásom szerint, ötöst kaptam. Erre előtte nap azon aggodalmaskodtam, hogy mi van, ha nem megy még mindig elég jól és lelkiismeretfurdalásom volt, ha nem a tételekre gondoltam. Mindig is ilyen voltam, nem újkeletű a dolog. A családban senki nem ilyen és sosem voltak ilyen szintű elvárások velem szemben. Miért alakulhatott ki bennem ez és hogyan küzdhetném le?

2022. jún. 23. 11:39
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Am az zavar hogy ilyen vagy vagy az, hogy a környezetedben nincs ilyen? A maximalizmus nem rossz dolog. Lehet magadat kéne jobban megismerned és elfogadni, hogy ilyen vagy.
2022. jún. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az zavar, hogy ilyen vagyok. Folyamatosan azon görcsölök, hogy a legjobb legyek mindig és mindenben. Például, ha maradunk a záróvizsgánál, akkor oda is úgy mentem, hogy az aznapi felelők közül nekem kell a legjobbnak lennem. Más úgy megy oda, hogy sikerüljön a vizsgája és legyen meg a diplomája, én meg, hogy jaj a legjobb legyek.
2022. jún. 23. 12:47
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"...akkor oda is úgy mentem, hogy az aznapi felelők közül nekem kell a legjobbnak lennem."


Kérdezd meg magadtól: mi történik, ha nem én leszek a legjobb? Mi történik, ha én leszek a legjobb? Lesz ettől holnap? Lesz? Akkor mi értelme fölöslegesen egy virtuális versenyt játszanom?

Csak te gondolod valójában azt, hogy mindenki mindenkinél jobb akar lenni. Ezzel a nemgodnolkodással csak csomó fölös energiát pazarolsz el.

Úgyhogy nyugi: úgyis sikerülni fog:).

2022. jún. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azt érzem, hogy akkor vagyok értékes ember, ha jól teljesítek.
2022. jún. 23. 21:25

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!