Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elfogadod egy olyan ember...

Elfogadod egy olyan ember velemenyet rolad, aki magaval sincs rendben?

Figyelt kérdés
Adott egy barat. Nem szereti onmagat, szerinte mindenki utalja ot. Te szerinted o realisan lat teged?

#önismeret #realitas
2022. aug. 16. 22:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a körülmények nem zárják ki azt, hogy reálisan lásson.
2022. aug. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Témafüggő.


Én pl. elcsesztem az életem, de pont ezért tudok remek életvezetési tanácsokat adni másoknak, mert már megtanultam, hogy mit ne és hogyan ne.


És milyen véleményét?

Elemezgetni akar engem és kritizálni?

Meghallgatom, mert attól még, hogy magát utálja, engem láthat reálisan.

Ha sértő rám nézve, akkor legfeljebb holnaptól már ketten utáljuk őt! :D

...de vak tyúk is találhat szemet!

2022. aug. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy kívülálló jobban lát dolgokat, még ha magával nincs is nagyon rendben.
2022. aug. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Elképzelhető, hogy ettől még jól lásson dolgokat. Sok ember egy lelki katasztrófa, de ettől még profi a szakmájában, vagy fantasztikusan teljesít a kapcsolataiban.

Én nem hiszek ebben az "előbb legyél rendben magaddal, utána jöhet a többi" életfilozófiában. Egyáltalán mi az, hogy legyek rendbe magammal? Nem is emlékszem, hogy mikor voltam utoljára rendben, de attól még az életet menedzselni kell, gondolkodni, ítélni, dönteni.

Az egyik súlyos hibám volt egészen fiatalon, hogy azt képzeltem az életről, hogy fel kell készülnöm rá, mielőtt elkezdem. Míg nem tudatosult, hogy elkezdtem, mielőtt tudtam volna és nem fog megállni a kedvemért, hogy készülgessek rá.

Persze ettől még kell fejleszteni magunkat, ez is fontos, hogy gondoljunk olyan jövőbeli eshetőségekre, amiket még nem látunk. De vannak dolgok és lehetőségek, amik akkor és ott vannak előttünk.

2022. aug. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kettő külön bontandó, mármint a saját élet menedzselése és a tanácsadás.
2022. aug. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, de ha mondjuk lenne olyan képességem, hogy jó emberismerő vagyok, meglátok dolgokat amikkel segíthetek másoknak, akkor ezt nem mulasztanám el csak azért, mert az én életem nem túl példás. Bár ezt úgy mondom, hogy nem vagyok a birtokában semmi ilyen képességnek. :D
2022. aug. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Így a kérdésből nekem úgy jön le, hogy valami olyat mondott neked ami nem tetszett, most pedig ellehetetlenítenéd őt, nem azt, amit mondott. Képes lehet arra, hogy reálisan lásson téged. Ne üljünk fel az ilyen terelgetős igazságoknak.
2022. aug. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos hajlamos vagyok úgy gondolni, hogy ahogy mások látnak engem, az az igazság. Ez gyerekkoromban nagyon rossz volt, azért ma már kialakult annyi önismeretem, hogy ne mások véleménye határozza meg a magamról alkotott képet. De még minsig átfut az agyamon az, hogyha más így lát engem, akkor abban van valami. De ez sokszor nem igaz, csak nem is ismer engem igazán.
2022. aug. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!