Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én érzem úgy, hogy a...

Csak én érzem úgy, hogy a Facebookon az emberek túl pesszimisták?

Figyelt kérdés
Megjelennek más oldalaknak a bejegyzései, képei vagy cikkek és tele van a kommentszekció gyűlölettel, rosszindulatú megjegyzésekkel, pesszimizmussal, ítélkezéssel, pánikkeltéssel. Maguk a cikkek is arra hajtanak, hogy az embereket felidegesítse és ez sikerül is. Más is észrevette, hogy ez túlzás?
2022. aug. 27. 08:09
 1/7 anonim ***** válasza:
15%
A facebookon olyan dolgok jelennek meg amiket korábban kedveltél vagy nézegettél. Ha korábban csak gombákról készült képeket nézegettél akkor neked gombaképek fognak megjelenni. Nyugodtan csinálj egy másik fiókot és próbáld ki.
2022. aug. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Ez a magyar társadalmat is letükrözi ám.
2022. aug. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A facebook olyan mint egy másik valóság.


Van a mi világunk ahol az emberek (kevés kivétellel) jópofiznak egymással és van egy másik világ amely Facebook formájában jelenik meg ahol az emberek kimutatják valódi énjüket.

2022. aug. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Engem az rémít meg, hogy akárhányszor feljövök Gyakorira, a kezdőlapon az egéazség kategóriában az utolsó 3 kérdésből legalább 2 a mentális egészségre vonatkozik... Nagyon durva. És tizenéves hipochondriával, bipolárissal, pánikrohamokkal meg hasonlók.

Magyarországhoz képest én az ördög shegglyukában élek, de itt nincsenek ennyire megborulva az emberek. És nem, ezt ne akarja senki a politikára kenni, mert akkor a mi országunknak zártosztálynak kéne lennie Magyarországhoz képest.

2022. aug. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én az emberek saját bejegyzéseit szoktam olvasgatni, az alapján csak az ugrik be, hogy "hamis képet mutatnak magukról", post-olási kényszereik vannak. Ki hol volt, kinek a társaságában, szeretettnek/áldottnak érzi magát, ünnepi hangulatban van, nyaralás szakaszai dokumentálva, lánybúcsú, esküvői helyszínek, éttermek/kávézók/teázók stb...


Amit előttem szóló írt azon én is sokat gondolkodom: tényleg riasztó a mentális kérdések felül-reprezentáltsága.

2022. aug. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jól érzed, nem csak ott, itt gyékán is.
2022. aug. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Fb lejárt, senki nem használja én se.
2022. aug. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!