Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tudnátok segíteni és tanácsot...

Tudnátok segíteni és tanácsot adni hogy ne legyek ennyire rosszul? (lelkileg)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Először előre mondom, hogy kicsit hosszú lesz, szóval köszönöm ha rászánod az idődet es vegig olvasod.

Szóval nem is tudom hol kezdjem de számomra 2020 óta már minden teljesen más. Nem tudom miért de úgy érzem mintha ez a 3 év alatt semmit sem csináltam volna, mintha ez a 3 év 3 nap lett volt. Teljesen felborult minden főleg a karanténnal lettem nagyon befordulós és depressziós. Úgymond számomra 2020 óta már egyeltalan nem élvezhető az élet. Nyilván voltak időszakok amikor jó volt de végül ugyanolyan lett. De főleg ez a nyár tett rá a dologra. Nagyon rosszul érzem 1 hete magam. Egész nyáron senkivel sem beszéltem egyedül érzem magam, nincs senki akinek kiönthetném a szívem. Valamint 1 hete jutott eszembe egy 4 éve meghalt rapper akit ismertem a halála előtt és most nagyon "megvisel" hogy már nincsen köztünk. Lehet betegesnek fogjátok gondolni de írtam papírra egy "levelet" neki, hogy mit gondolok róla hogy hiányzik stb. És instagrammon os elkezdtem írni neki hogy mi van velem és hogy bárcsak most is itt lenne stb. Mert amikor elt mindig posztolt valami motivációs szöveget meg ilyenek és úgy érzem ha láthatnám azokat minden nap lenne valami oka, értelme a napomnak. Valamennyire tudna motiválni. Ugyanis már semmit sem élvezek sehol sem érzem jól magam. Ma is annyira rosszul éreztem magam amikor eljöttem itthonról hogy alig kaptam levegőt...

Folyton próbálok valami olyat találni amitől jól érezhetném magamat, pl holnap anyával el szeretnék menni egyet valahova. Csak itthon ülni nem akarok mert attól csak rosszabb. Úgy érzem semmi nem tud jó érzéssel eltölteni. Akarmire gondoltok mindig eszembe jut pl ez a halott rapper meg hogy nincs senkim és üres leszek. Főleg azóta érzem rosszul nagyon magam, hogy voltam Londonban. Mert ott nem éreztem magam szomorúnak és magányosnak. Mit tehetnék? Köszönöm ha válaszolsz!



2022. aug. 27. 19:59
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

Londonban kiszakadtál a megszokottból, új ingerek értek, rengeteg új dolgot láttál és új emberrel találkoztál. Az az élmény volt benned, hogy ott senki nem ismer, senki nem tudja ki vagy, bármikor leléphetsz és bármit csinálhatsz, senki nem fog rá emlékezni és millió lehetőséged van.


Nagyjából ezt a hozzáállást kellene itthon is tartani és kimozdulni, új emberekkel barátkozni. Anyukáddal elmenni nyilván nem gond, de ha ennyiből áll az életed, akkor nem csoda ha letört vagy. Építs új kapcsolatokat, baráti köröket, ismerkedj, próbálkozz új helyzetekben, helyeken, ne ítélkezz előre. Ha munkában vagy iskolában meg vagy rekedve, akkor tűzz ki új célokat. Ha utálod a melód, utálod amit csinálsz, kezdj el egy másik szakmát, legyen miért haladnod az életben.


Mivel a karantén ilyen súlyos hatással volt rád - ami normális és ezt pofázta minden értelmes egyén, hogy évekig fognak szenvedni az emberek miatta - ezért a szakembert nagyon erősen ajánlom.

2022. aug. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Ma egy hozzám nagyon közel álló személyit ttokpokki kaptam olyat amit nem gondoltam volna. Én bizalmasan elmondtam neki, hogy bánt az, hogy nincs annyira olyan ember akivel tudnék menni, akiben megtudnék bízni. Aztán volt egy vitánk 1 hónapig nem beszéltünk, aztán utána beszéltünk de nem lett a vita megbeszélve de ez lényegtelen és én elmondtam neki, hogy sokat változott az elmúlt 1 évben és kissé nagyképű lett de mindegy ez nem lényeges most aztán ma meg már azt sem tudom mit írtam de ő ilyeneket írt, hogy elviselhetetlen vagyok meg gondolkozzak el miért nincsen mellettem senki. Tele röhögő fejekkel az egészet. Én 16 vagyok ő 20 lesz. És ezt annak ellenére írta, hogy én 2 hét után normálisan ráírtam hogy nem akarok rosszban lenni stb.
2022. aug. 28. 18:45
 3/4 A kérdező kommentje:
Valamin szerintetek ez beteges vagy nem normálisak hogy elkezdtem a gondjaimat, érzéseimet ennek a halott rappernek írni? (insta fiók)
2022. aug. 28. 18:46
 4/4 anonim válasza:
Szerintem mozdulj ki egy kicsit. Mármint ezt úgy értem,hogy sportolj. Lehet,hogy részben emiatt érzed magadat "depressziósnak". A sportot is úgy értem,hogy ne kondiba menj ahol sok az ember, inkább,hogy egy közeli parkban fuss/nyújts. Vagy otthon is lehet mozogni,igaz ott kicsit korlátozott.
2022. aug. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!