Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy "dolgozzam fel", hogy 2...

Hogy "dolgozzam fel", hogy 2 évet elpazaroltam feleslegesen?

Figyelt kérdés

Mióta külön költöztem a szüleimtől egyedül élek és megfogadtam hogy végre megtanulok jól angolul és leteszem a B2-es vagy a C1-es nyelvvizsgát, többször neki is álltam a 2 év alatt, de általában abbamaradt a lelkesedés elég hamar....


A másik ilyen célkitűzésem az volt, hogy lefogyok illetve sportos testalkatom lesz, ezt is csináltam héba-hóba, de természetesen nem lett eredménye, mivel nem rendszeresen csináltam..


És nagyon bánt illetve zavar, hogy 2 év csak úgy elment és az angollal sem haladtam gyakorlatilag semmit és még jobban meg is híztam.


Nem tudom mit lehetne csinálni... Rájöttem, hogy egyszerűen hiába fogadom meg, hogy csinálom, általában pár nap alatt elmegy a kedvem az egésztől, és utána hetekig nem is csinálok semmit, majd elölről kezdem.


Mit kéne csinálnom, hogy rendszeressé tudjam tenni ezeket? Mert ha rendszeressé tudnám tenni, akkor lennének nagyon komoly eredmények véleményem szerint, mert amikor csinálom, mondjuk edzek, akkor tényleg tisztességesen megcsinálok mindent, úgy ahogy kell.


2022. szept. 17. 12:09
 1/3 anonim ***** válasza:
58%

Az a baj, hogy csak motivaciora alapozod az egeszet. Jo dolog a motivacio, de csak ahhoz, hogy elkezdjel valamit. Akkor fogsz csak tudni kozelebb kerulni a celodhoz ha szokasokat alakitasz ki, ehhez meg 1 bites mentalitasra van csak szukseged. Vagy csinalod vagy nem csinalod. Ha egy-ket honapig megerolteted magadat es akkor is megcsinálod minden nap, amikor nincs hozza kedved, akkor utana mar automatikus lesz a dolog, nem lesz nehez.


Az is gond lehet, hogy ezek hosszabbtavu celok es valoszinuleg annyira el vagy kenyelmesedve, hogy egybol demotival ha par napon belul nem tapasztalsz elorelepest / eredmenyt. Ezzel nagyon sokan igy vannak amugy es remelem nem lepodsz meg rajta, de altalaban ezek azok az emberek, akik mindig mondjak, hogy szeretnenek lefogyni, de soha nem sikerul nekik. Kicsit ra kell gyurni a fegyelemre, akaraterore.


Voltam amugy ugyan ebben a cipoben, szoval nem random bullshit generator irta ezt a szoveget.

2022. szept. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%
Nem feldolgozni kell, hanem elfogadni, hogy lusta voltál és változtatni rajta. Tudod mit ne tegyél ezek után, egyértelmű az is, hogy mit kell tenni.
2022. szept. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kisebb, belátható és rövidebb időszakra vonatkozó, konkrét célokat kell kitűzni a nagy célok alapján.


Ahogy az előzőekben írták, ezek alapján lehet szokásokat kialakítani. Ha pl. sportos alkat kell, fizess be és járj el valami csoportos edzésre hetente kétszer-háromszor. (Egy csomóféle van, nekem a kettlebell pl. teljesen bejött.) Ezzel megvan a rendszeresség, lesznek sikereid, amik fenntartják a motivációt. A legtöbb ilyen edzésen vannak szintek, próbák, amiket el kell érned -- máris vannak kisebb, konkrét célok. Kábé mindegy, hogy mit edzel, ha van szakszerű vezetés és rendszeresség.


Ugyanez az angolra is igaz. Menj tanárhoz, aki feladatokat ad és konkrét célokat tűz ki.

2022. szept. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!