Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok ember, ha kiderül, hogy a...

Sok ember, ha kiderül, hogy a gyerekük nem heteró, akkor miért az a legelső gondolat, hogy nem lesz unoka? Sok heteró van, aki nem akar, vagy nem tud gyereket nemzeni.

Figyelt kérdés

2022. szept. 22. 13:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

9, nincs gyereked, igaz-e?:D

És én nem feltétlen meleg párokról beszélek. Heteró párok esetén is, ha örökbefogadsz, gyermekedként neveled azt a gyereket. Sőt, ha lombikprogrammal egy másik férfi és másik nő ivarsejtjeit ültetik az anyába, akkor is ő lesz az anya.


Az emberek döntő többsége szarik a fajfentartásra meg a genetikai állomány frissítésére, a gyermekvállaás sokmindenről szól, de ezekről kvára nem.

2022. szept. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Kólauborkával ***** válasza:
0%

Értem amit mondasz, és mondtam is, nevezheti aminek szeretné, paszujkának is, csak biológiailag sem a paszulyhoz sem pedig a 2 ember genetikai állományához nem lesz köze.

Ettöl még szép és jó dolog gyermeket nevelni, csak baromira nem lesz az ö gyermekük…

2022. szept. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
90%
Azért, amiért heteró gyereknél, ha bejelenti, hogy nem akar gyereket, idősebb párral állít haza stb., az az első gondolat, hogy "nem lesz unoka".
2022. szept. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

12, de ez a kérdés szempontjából teljesen lényegtelen.


A kérdés arra vonatkozik, hogy az öregebb szülők az unokát hiányolják. Márpedig unokájuk lehet akkor is, ha nem vérszerinti. Nem a vérséget hiányolják, hanem a gyermeket magát.

2022. szept. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
95%
Amikor megtudta az anyám, hogy meleg vagyok, akkor nekem is egyből elkezdte mondogatni bőgés közben, hogy nem lesz így unokája. Majd amikor emlékeztettem rá, hogy van még két másik gyereke is, akkor felröhögött és közölte, hogy még mindig velem vannak a legjobb esélyei. :D
2022. szept. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

nekem kollegám nyíltan meleg, pasival él együtt és kettő gyereke is van.

MIndkettő még abból az időből amikor azt HITTE nem meleg és összejött egy nővel. Aztán 2 év alatt kiábrándult (meg rájött "valamire") de addigra megvolt akét gyerek.

2022. szept. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
94%
Sose értettem mire jó az unoka, miért erőltetik a halálra váró vének..
2022. szept. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk is ez volt anyám legelső -és számára legfájóbb- gondolata, amikor coming-outoltam, hogy jajj, hát akkor nem lesz unoka. És igen, a legtöbben még ma is a vér szerinti, saját gyermekük által nemzett unokát tekintik saját(!) unokának, nem pedig egy örökbefogadott gyereket. Az örökbefogadott gyerek az nagyon sok család szemében sajnos csak "kényszermegoldás", "nem az igazi", valamiféle pót megoldás, aki nem helyettesíti 100%-ban a vér szerinti gyereket. Szerintem a saját, vér szerinti unokára vágyódás egészen mély berögződés, több évszázados "hagyomány" és a "megszokott társadalmi rend" iránti vágyódás. Évszázadokon, évezredeken keresztül ebben nőttek fel és ebben éltek emberek, ebben az állandó heteronormatív körforgásban, hogy generációról generációra születtek szépen egymás után sorban a nemzedékek. Ez vált természetessé és normálissá az évezredek alatt. A meleg örökbefogadásnak vagy a béranya megoldásnak még nincs több évezredes, társadalmilag elfogadott és támogatott hagyománya, ez még viszonylag új keletű dolog a nyitottabb társadalmakban. Még nem szoktak hozzá az emberek az elmúlt 20-30 év alatt, hogy a társadalom változik, más irányba halad (pl. meleg párok közös gyermekvállalása, hetero párok önként vállalt gyermektelensége stb.) és az eddig megszokott iránytól eltér és nem mindenki azonos ütemben képes követni ezt a változást. Akik rugalmasabbak, nyitottabb gondolkodásúak, azok könnyebben elfogadják a progresszív, haladó változásokat és az unoka-kérdésnek az egyéb alternatív (hagyományostól eltérő) lehetőségeit. Aki viszont konzervatívabb, nehezebben nyit az új dolgok irányába, annak szüksége van a "megszokott dolgokra, a hagyományokra", ezek jelentenek számára érzelmi stabilitást és kapaszkodót, biztonságérzetet, lelki megnyugvást. Azt azért vegyük figyelembe, hogy a meleg örökbefogadásnak vagy a béranyaságnak még nincs több évszázados, pláne több évezredes hagyománya, mint a "természetes úton megfoganó és megszülető" unokáknak. Az elmúlt 20-30 év újdonságait vagy vívmányait nem lehet összehasonlítani és egy mérlegre helyezni az ezeréves megszokással, tradíciókkal, hagyományokkal stb. Sok idő kell még, amíg természetessé és elfogadottá, valamint teljesen egyenértékűvé válik akár csak a hetero párok örökbefogadása is sok esetben, nem hogy még a meleg örökbefogadás. Hát, ki kell várni ezt az időszakot, amíg átmegy az egész társadalom ezen a lelki, pszichikai, értelmi, érzelmi fejlődésen, érésen. Meg kell várni, amíg megérik rá a társadalom. Meg kell várni, hogy el tudja fogadni azt, hogy a körülöttünk lévő világ változik és már nem csak a hagyományos családmodellnek van létjogosultsága, hanem a családok ma már változatosak, nagyon sokfélék lehetnek.
2022. szept. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!