Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kerülik azokat, akik...

Miért kerülik azokat, akik otthon laknak?

Figyelt kérdés

Még akkor is, ha külön háztartásban élnek, megy a "mama hoteles" bélyeg és a számkivetettség. Legyen az párkapcsolat, barátság, ismeretség vagy állás.


Ilyenről senki nem hallott, hogy úgy felmentek az árak, hogy még albérletet is nehéz találni/fenntartani, nem hogy saját lakást? És hogy nehéz munkát találni, anélkül meg nem igazán lehet ezeket fizetni?


2022. okt. 5. 11:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
4%
Ki kerül? Kit?
2022. okt. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
61%
Nem akarnak anyóspajtás melletti szobában dugni.
2022. okt. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%

Én nem tapasztaltam ezt.

Igaz, én 25 évesen elköltöztem. De igazából manapság 30 alatt teljesen megszokott, normális, még ha nem is feltétlen kívánatos. 30 fölött azért már kezd furává válni a dolog.

2022. okt. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Állás? Te azzal kezded a bemutatkozást, hogy Béla vagyok, köszönöm a lehetőséget a beszélgetésre, egyébként anyámmal lakom? Vagy hogyhogy tudják ezt a munkaadók?

Ugyanez a sima ismerősökkel.

Én az ismerőseim 99 százalékának a lakhatási körülményeit nem ismerem.

2022. okt. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

1# Hagyjuk.


2# Azt hogy egy párkapcsolatjelölt nem akar az anyóspajtási szobában mellett dugni, azt értem. De hogy újonnan szerzett barát, ismerős, munkaadónak is ez lenne a problémája, azt nem hinném.


3# Alapesetben ez igaz lenne, de nem olyan egyszerű saját lakáshoz meg albérlethez jutni ám. Még munkához is nehéz.


4# Szerinted ez csak attól lehet, ha így kezdi az ember a bemutatkozást? Olyan nincs hogy idő közben derül ki?

2022. okt. 5. 13:50
 6/17 anonim ***** válasza:
66%

Egyetértek 4essel, a munkáltatómnak nincs információja arról, hogy kivel lakom. Mégis honnan lenne? Hogy befolyásolná ez a munkám minőségét?


És tisztában vagyok azzal, hogy nem egyszerű albérletet találni, de én azt írtam 30 éves kor alatt teljesen okés, ha valaki még otthon lakik. Nyilván jobb a függetlenség, de pont amiatt mert mindneki tudja mennyire nehéz a költözés,e zért kitolódott a dolog.

De 30 éves korodban még ha egyetemet is végeztél, akkor is legalább 5 éve dolgozol. Az nem kevés pénz, főleg, hogy mivel otthon laksz, a kaja és rezsibe beadott pénz (mert persze épeszű szülő nem tűr meg ingyenélőt a hzában, aki keres pénzt, az befizetni si tud a fogyasztásába) elhanyagolható mennyiség ahhoz képest, amit egy önálló élet követelne.

Persze ha 30 évesen még mindig ott tartasz, hogy nem volt egy stabil munkaehlyed sem, az probléma. ÉS bőven nagoybb probléma, minthogy anyádéknál laksz. És nem, a munkahelyek pont leszarják, hogy anyáddal laksz.

2022. okt. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Jó álláshoz jutni nem nehéz, csak tenni kell érte, onnan meg már az önálló lakhatás sem nehéz.

Persze, saját tulajdonú ingatlant szerezni szülői támogatás/öröklés nélkül soha nem volt olyan nehéz, mint most. De az nem is volt kérdés, hogy kié az ingatlan, ahol laksz

2022. okt. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Attól még hogy nem láttatok olyat, hogy a munkahelyet ez nem zavarná, attól még létezik. Ne legyen szélsőséges látszögetek.


Pl. olyan előítélet van, hogy biztos felelőtlen az ilyen, és a munkáját sem tudja elvégezni, és ehhez hasonlók. Van ahol szimplán sznobok, hogy "itt csak komoly emberek dolgozhatnak".

2022. okt. 5. 14:56
 9/17 anonim ***** válasza:
62%
8, de honnan tudják meg egyáltalán? Merthogy interjún nem szokták megkérdezni..
2022. okt. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nem szokták vagy tőled nem kérdezték még meg? Nem ugyanaz.


Pl. megkérdezhetik és időközben is kiderülhet, mialatt dolgozik az ember.

2022. okt. 5. 15:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!