Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki mennyire szeret parancsolga...

Ki mennyire szeret parancsolgatni, illetve kedvesen de határozottan irányítani a másikat?

Figyelt kérdés
Kérlek, írjátok meg azt is, milyen neműek vagytok :)
2022. nov. 3. 21:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

Én szeretnék parancsolgatni, de nekem még a kiskutyám sem fogad szót.

:)

2022. nov. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
44%

Nem szeretek. Utálom, mikor emberek nem bírják maguktól, egy egyszerű kérés vagy utalás után végezni a dolgukat, urambocsá külső inger nélkül, maguktól észbekapni és úgy kell őket rúgdosni meg mindent a szájukba rágni. Utálom ezt munkában és magánéletben is, de sajnos az esetek többségében oda lyukadok ki, hogy ha azt akarom, hogy legyen belőlünk valami, én leszek a balek aki szóvá teszi, hogy jó lenne már a megfelelő irányba megmozdulni vagy jó lenne ez meg az. És újra és újra ott találom magam, hogy nekem kell megmondani a tutit, ha akarok változást.


26 éves nő vagyok, erősen kétlem, hogy ez lenne a feladatom...

2022. nov. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%

Hétköznapi szituációkban kényelmetlenül érzem magam, ha valakit le kell dominálni bármi miatt is. Jellemzően udvarias és laza módon állok először az emberekhez, aztán csökkentem a lazaságot reakció szerint.


26/F

2022. nov. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%

Mindig en parancsolok. Minden en szervezek es iranyitok magam korul . Ez igy kenyelmes nekem. A kutya is szot fogad,latja,h igazam van.

N

2022. nov. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
56%
Szeretek, a feleségem mindig engedelmes és így van rendjén. Mindenki a helyén.
2022. nov. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%
Én nagyon. Mentségemre szolgáljon, hogy mindig a másik jóléte, érdeke miatt parancsolgatok, és udvarias, kedves stílusban. Pl Vedd be a gyógyszert, és pihenj le! 47/F
2022. nov. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
15%
Imádom a parancsolgatós embereket, szeretek engedelmeskedni. Akinek van kedve kiélni az irányitásmániáját az nyugodtan írhat!:) 22/f
2022. nov. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Emberfüggő. Akin érzem, hogy gyenge jellemű, annak simán parancsolgatok - de inkább udvarias kérés formájában, nem csicskáztatós lekezelő stílusban.

Határozottabb jellemű embereket nem uralok le, de engem se nagyon lehet😀26N

2022. nov. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

49F vagyok.

Nem parancsolgatni szeretek, de ha van valamiről elképzelésem, hogy hogyan kéne csinálni, akkor azt el szoktam mondani. De mindig nyitott vagyok arra, hogy ha a másiknak más az elképzelése, akkor vitassuk meg. Soha nem azt akarom, hogy az én elképzelésem valósuljon meg, hanem, hogy a szerintem jobb elképzelés. Ha meg tud győzni arról, hogy az övé jobb, azonnal magamévá teszem az ő ötletét és csinálom.

Általában akkor veszem magamhoz a kezdeményezést, ha azt látom, hogy a másik fél (általában ugye a feleségem) nem mer lépni, bizonytalan, álproblémákat gyárt, túlaggódja a dolgokat. Ha együtt gyaloglunk, akkor pl. kereszteződéshez érve én mondom, hogy "álljunk meg, engedjük el azt az autót" vagy "átérünk előtte, gyere gyorsan és határozottan mellettem". Tájékozódni is sokkal jobban tudok, úgyhogy mindkettőnknek idegen városban is mindig én vezetem őt (térképpel a kezemben).

Szóval inkább irányító vagyok, de attól is függ, az adott területen szerintem melyikünk mozog otthonosabban, melyikünk gyakorlottabb.

2022. nov. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
51%

Imádok parancsolgatni, de csak lustaságból. PL, ha azt kell mondanom hogy: Ne haragudj kérlek, ha épp van időd majd odaadnád a nekem a tusfürdőt ha nem esik nehezedre kérlek szépen??

Ehelyett ha azt mondom:

Tusfürdőt


Azt imádom. Ha valaki ezt megengedi.

És nem kell körülírni. Persze nem mindenkivel lehet így kommunikálni.

2022. nov. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!