Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan szoktál jótékonykodni,...

Hogyan szoktál jótékonykodni, milyen jócselekedeteket hajtottál már végre?

Figyelt kérdés

2022. nov. 7. 08:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Konkrét ügyek esetén szoktam utalni, esetleg vannak egyesületek, melyeknek külön küldök nagyobb összegeket.
2022. nov. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%
sehogy, velem se jótékonykodik senki
2022. nov. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is támogatok konkrét ügyeket: rendszeresen a WWF-et, kettő nagyon szegényeket támogató társaságot és egy társadalmi mozgalmat. Ezen kívül karácsonykor egy család élelmiszer csomagját, illetve alkalmanként ha olyan ügy jön szembe.

Dolgoztam önkéntesként hajléktalanok között, gyűjtök rendszeresen ruhát és egyebet, amire szükség van, illetve ha a környezetemben látok olyat - idős rászoruló vagy szegény család.

Szerintem egyébként ha mindenki a környezetében legalább észrevenné, nagyot lépnénk előre.

És te, kérdező?

2022. nov. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én a tudásommal segítek civil szervezeteket, ingyen adok elő rendezvényeiken, illetve mentorálok diákokat, projekteket, stb.


300k HUF napidíjnál szerintem ennek is van azért értéke, akkor is ha ez nyilván nem realizálódik ekkora haszonként számukra, mert más büdzsével dolgoznak, mint a klienseim.

2022. nov. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Amikor vannak nagyobb kampányok, ahol telefonálással lehet segíteni, akkor mindig felhívom az adományszámot.

Különböző szervezetek honlapján is szoktam egy-egy ügyet támogatni, pl. Ökumenikusok, Katolikus Karitasz.

És időnként nagyon meghat egy-egy család története, nekik szoktam utalni.

2022. nov. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktam jótékonykodni, nincs annyi pénzem. Segíteni pedig családon belül, barátoknak, illetve szomszédoknak szoktunk oda-vissza, ha szükséges.
2022. nov. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Metionin ***** válasza:
Állatmenhelyeket támogatok, régebben jártam ki önkénteskedni de már nincs rá időm sajnos, mostanság csak gyűjtéseken segítek.
2022. nov. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó 3:

- babakocsis anyuka lèpcsőn lejövetel. Levittem a kocsit a lèpcsőn. Egy köszöt volt a hála (ès egy idős hölgy a párjának egy "milyen lovagias fiatalember."

-Pènztárcát otthonhagyta a fiatal úr, kifizettem a vásárlást (kb 2500 ft volt) (előtte 2 hónappal ugyanígy jártam)

-egy idős hölgy esett el a nyugati mozgólèpcsőn, őt segítettem fel.


Sajna èn a szegènyek közè tartozom, így anyagilak senkit nem tudok támogatni...

2022. nov. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!