Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért olyanok az emberek,...

Miért olyanok az emberek, hogy ha sokszor segítek nekik, azt alapnak veszik, de ha meg egyszer nemet mondok, vérig sértődnek és én leszek a nagy genyó?

Figyelt kérdés

Ebbe màr többször belefutottam, "barátoknál".

Nagyon segítőkész vagy, tényleg, amikor tudok megyek, segítek. De ha csak egyszer is azt mondom, hogy nem, hirtelen elfelejtődnek amit addig tettem, és egy szemétláda vagyok, megsértődnek, nem keresnek.


2022. nov. 25. 09:07
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Mert az emberek szeretik kihasználni azt, aki hagyja magát.

Te általában hagyod és ehhez szoktattad őket. A bevezetéstő függ minden.

Aki kihúzza magát minden szívesség alól, attól nem várnak el semmit, mégis vannak körülötte emberek. Valószínűleg értékesebbek, mint akiket te ismersz, hiszen az ő körei nem kihasználásra gyúrnak.

Itt az ideje megtanulni nemet mondani és új ismeretségeket kötni!

A saját bőrömön tapasztaltakat írtam le, én is olyan voltam mint te. Volt is belőle gondom, nem is kevés!

2022. nov. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Az elsőnek tökéletesen igaza van. Benned semmi mást nem látnak, mint az embert, akit ki lehet használni. Ez nem az ő hibájuk, hanem a tied, te alakítottad ki magadról ezt a képet. Jellemzően azok csúsznak bele ilyen helyzetekbe, akiknek nincs semmi önbizalmuk, és azt gondolják, csak akkor lesznek szerethetők, ha mindenkinek azonnal ugranak. A többiek ezt valamennyire értékelik is, de amikor ebbe belefáradsz vagy ráunsz, nem azt kapják tőled, amit megszoktak, és ezzel nem tudnak mit kezdeni. Hagytad magad kihasználni, hogy szeressenek, ez működött is, de ennek az az ára, hogy ha már nem hagyod magad, nem szeretnek tovább.

Nehéz lesz ezen a hozzáálláson változtatnod, de hosszú távon megéri. Ha kezdetektől nem ahhoz szoktatod a körülötted élőket, hogy téged azonnal lehet ugrasztani, akkor nem is fogják elvárni, és másért fognak kedvelni.

2022. nov. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Igen igen tipikus:) Én is mindig ugrottam ha kellettem de mikor nekem kellett volna segítség akkor nem mindig kaptam ám de nem szóltam egy árva szót sem de mikor én próbáltam finoman nemet mondani akkor megkaptam hogy ne legyek már ilyen negatív:D Ja ment egy ideig aztán meguntam és elfordultam az illetőtől aki persze nem értette mi a bajom mivel megszokta hogy nem kap nemleges választ szinte soha.Pl.festés volt nála de csak a konyhát és előszobát csinálták,mentem segíteni de mikor nálam volt komplett festés nem is egyszer szóval az egész lakást festették akkor ő nem jött nekem segíteni takarítani pedig ráért volna:) Másik példa mikor kért valamit tőlem és később adta vissza nem szóltam semmit pedig gáz volt,mikor én kértem valamit szájhúzogatva de adta és fel is lett hánytorgatva az ő részéről.Számos példa volna de a lényeg gondolom lejön.Ha észreveszed hogy valaki ugráltat próbáld leszoktatni erről ha nem megy akkor pedig hagyni kell a fenébe.
2022. nov. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés...megszokják a jót,mert azt könnyű megszokni.És igen,kihasználják a másikat.Egy ismerősöm saját hibájából lecsúszott.Többször kért kölcsön(igaz nem arra költötte amit mondott,de legalább megadta)egyszer viszont nemet mondtam neki,már elegem volt,hogy bankautomatának néz.Úgy nézett rám,mint valami utolsó sz..rra,és sértődötten továbbált.
2022. nov. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

Én is ilyen vagyok/voltam. És én is mindig magamat ostobázom, ha így sikerül.

De milyen kiábrándító már, hogy a társadalmi berendezkedésünk miatt a "kihasználók" a normálisak és mi csinálunk valamit "rosszul".

2022. nov. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mert hozzászoknak a jóhoz, utána már elvárás lesz. Így ha nemet mondasz hirtelen, akkor genyó vagy. Kb. én is ilyen vagyok, valahogy meg kéne találni a középutat, el kell dönteni, hogy mi az amire már nemet kellene mondani, és mi az amire igent.
2022. nov. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy csak ezért barátkoznának velem (mert nem csak erre korlátozódik), és én sem azért segítek, hogy barátkozzanak velem, csak ilyen vagyok/ voltam.

Csak valahogy megszokjàk, hogy én mindig megyek ha hívnak és ott vagyok, ha kell, és nem veszik észre, hogy már sok, pláne úgy hogy én kb sosem kérek meg senkit semmire.

Ha meg szólom, h na most nem érek rá, akkor meg vérig vannak sértve, mintha ártottam volna nekik.

Egy egyszerű példa: pl felhív,hogy dolgozom-e holnap, mert ha nem akkor ezt meg azt kéne csinálni.

Már itt felbassza az agyam, mintha nekem a munkán kívül nem lenne más programom, és a szabadnapomon hozzá kellene igazodjak.

2022. nov. 25. 11:24
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

# "én kb sosem kérek meg senkit semmire"


Én is ez vagyok :D

Kevés olyan eset van, amikor én kérek meg valakit, hívok fel valakit, hogy menjünk valahova, vagy kéne ez vagy az. Csak azokat/azoktól kérek ilyesmit, akiket kedvelek. Nem érdekbarátot nehéz találni

2022. nov. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!