Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért történhet olyan, mi...

Miért történhet olyan, mi annak a neve, ha valamilyen sokkoló traumatikus dolgot átél az ember és csak sokkal később csapódik le benne hogy mi is történt vele?

Figyelt kérdés

Idén májusban történt velem egy traumatikus dolog, amire akkor egyrészt nem tudtam reagálni, másrészt pár nappal ezelőttig nem fogtam fel hogy mi történt…

Most viszont teljes a döbbenet, hogy fél éven keresztül nem éreztem haragot és most pár napja duhrohamaim vannak

Pár hete rászoktam a xanaxra, talán ez is előhozhatta…?

A lényeg hogy meg kellene ezért bunhodnie az illetőnek, de mivel már nem vagyunk egy országban, így lehetetlen és megcsak én magam sem tudok nekimenni két kézzel…

Van ennek valamilyen hivatalos megnevezése?

Pszichologusnal már voltam párszor de erről még nem beszéltem.

Igazából nagyon egyedül vagyok a gondolataimmal, azért is merek ide írni

Történt már valakivel hasonló? Mi ad vigaszt, ha a személyt már nem lehet elkapni?


2022. dec. 5. 19:01
 1/9 anonim ***** válasza:
12%
A karma vigaszt ad.
2022. dec. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

poszttraumás sokk szindróma a neve, bármikor, évekkel később is előjöhet.

Kérlek beszélj erről a pszichológusnak.

2022. dec. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de engem is érdekelne. Velem is történt egyszer egy eléggé traumatizáló dolog, amit én 2 évig fel se fogtam utána, de nem is gondoltam rá, eszembe se jutott. Aztán egyszer egy munkatársammal beszélgettünk, és valamiért kicsúszott a számon a sztori, amire előtte még csak nem is gondoltam, és abban a pillanatban fogtam fel, hogy mi is történt annó, amikor először beszéltem róla ott a munkatársamnak.

Én is járok pszichológushoz, de nem tudok neki erről beszélni. Nagyvonalakban már elmondtam neki még az elején, amikor elkezdtem járni hozzá, de még nem kezdtük el feldolgozni, csak néha-néha mesélek neki valami mást arról a személyről, akihez a trauma kapcsolódik.

2022. dec. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Pont ezekről kellene beszélni a terapeutával, amik a legtöbb érzelmet váltják ki belőletek, es feldolgozandóak! Mi az oka, hogy nem mesélitek el nekik?
2022. dec. 8. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem két oka van. Az egyik, hogy ez csak engem zavar, belülről, de másra nincs hatással, ellenben az, ami miatt elkezdtem hozzá járni, az a viselkedésemre is hatással van, ami meg a körülöttem lévő emberekre, így fontosabbnak tartom, hogy először azon változtassunk. A másik oka, hogy nem tudok róla beszélni. De szerintem nem a trauma miatt, hanem azért, mert szexuális jellegű, és az olyan dolgokról nem tudok beszélni, még párommal se, egyszerűen borzasztóan zavarba jövök és nem tudok megszólalni (se megmozdulni, de az már más).
2022. dec. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5# Nagyon sajnálom!! (4)

(A csak engem szókapcsolatot/fogalmat/ gondolatot/felfogást ártalmasnak gondolom.)

2022. dec. 9. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Poszttraumàs stressz.
2022. dec. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A dilibogyónak szörnyű mellékhatásai lehetnek. Segítséget attól ne várj, esetleg leszedàl, de nem old meg semmit.

Megértem a dühöd, de felesleges a múlton rágódni, visszacsinàlni úgysem lehet.

Ha tudsz az esettel kapcsolatban valamit még reagálni, akar jogi vagy màs úton, azt megteheted, ha viszont nem tudsz hatással lenni a dologra, engedd el.

A legjobb amit tehetsz, hogy örökre törlöd az életedből az illetőt.

2022. dec. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Voltam így , a pàrom bàntott meg egy számomra nagyon fàjó dologgal. Kívülről másnak lehet nem tűnne egy traumatikus eseménynek, de ram nagyon rossz hatással volt, utólag.

Első pár hónapban az eset után semmi különös nem volt, egesz jól voltam úgy tudtam megbocsàjtottam neki. Majd rá pár hónapra elkezdett eszembe jutni minden részlet és azon kaptam magam hogy minden nap azon gondolkodom, de már annyira hogy alig tudtam a mindennapi dolgaimat végezni, nem tudtam enni, másról beszélni, nevetni.

Nekem csak a pszichológusom tudott segiteni, másképp nem hiszem hogy helyre jöttem volna. 4 hèt alatt lefogytam 6 kilót, szerintem rossz vége lett volna.

Mindenkèpp beszelj róla.

2022. dec. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!