Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az Amerikaiak tényleg olyan...

Az Amerikaiak tényleg olyan egoisták és felszínesek mint ahogy a sztereotípia tartja?

Figyelt kérdés
2022. dec. 27. 19:46
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
Név szerint is érdekel??
2022. dec. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
22%
Gondolod, hogy az összes ottélö ember - mint a 332 millió - teljesen egyforma?
2022. dec. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%
Nem mindenki olyan, egyénfüggò ez is.
2022. dec. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Nekem éltek kint rokonaim és elmondásuk szerint általánosságban igen, azok.


#2 a sztereotípiáknak nem az a lényege, hogy minden egyes emberre ráillik, hanem pl. adott szokásokra, viselkedési normákra vonatkoznak, amik igenis jellemzőek lehetnek adott népekre. Pl. ha az utcán valaki rádmosolyog, azt gondolod, hogy megőrült vagy valamit akar tőled. Vannak viszont országok, ahol ez teljesen normális dolognak számít és nem rökönyödnek meg rajta. Vagy az, hogy a skandinávoknál ha 2 méternél közelebb állsz valakihez a buszmegállóban, szinte zaklatásnak veszik, itthon meg normális dolog egymástól 10 centire állni (sajnos). Ez nem jelenti azt, hogy minden egyes skandináv rideg és távolságtartó, de sokkal jellemzőbb rájuk, mint mondjuk az olaszokra, akik egy vadidegennel is képesek az utcán a magánéletükről eldumálgatni.

2022. dec. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
80%
Nem minden esetben nyilván, vannak ott is normálisak is, meg midenfélék is.
2022. dec. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nincs bennük emberség tudtam én!!!
2022. dec. 28. 02:01
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem a párom amerikai, vannak olyan dolgok, amikben másként gondolkodik, mint az Magyarországon megszokott, de azt nem lehet rá mondani, hogy egoista vagy felszínes lenne.

Egyébként meg mindenféle ember van itt is, ott is, de azt azért hozzátenném, hogy az USA különböző részein is teljesen más mentalitás a megszokott, és az sem mindegy, hogy milyen típusú település lakóiról van szó. De szerintem ez Magyarországon is igaz.

2022. dec. 29. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!