Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért féltékeny egy ember?

Miért féltékeny egy ember?

Figyelt kérdés
Nem az irigység re gondolok mert az más. De egy ember miért féltékeny a másikra?

2023. jan. 17. 14:41
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Mert FÉL-tékeny.Ha valakit jobbnak talál magánál,tudja,hogy a párjának bejön,akkor fél,hogy lenyúlják tőle.
2023. jan. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem hiszem
2023. jan. 17. 15:15
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Féltékenységnek azt hívjuk, ha valamit a magadénak érzel és félsz, hogy elveszik tőled. Jellemzően ugye párkapcsolatban szoktak féltékenyek lenni.

Irigység pedig az, hogy valamije van valakinek, amire te is vágysz. Most melyikre gondolsz?

2023. jan. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Eddig is tudtam. De én a féltékenységre gondoltam.
2023. jan. 17. 15:54
 5/9 anonim ***** válasza:

Két oka van :

1. Totális birtoklási-uralkodási vágy a másikon.

2. Totális önbizalomhiány, kevésnek érz magát a másokboz tudatalatt, ezért támad. (a féltékenységével).

2023. jan. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mit nem hiszel?
2023. jan. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sokan azért, mert van egy elgonndolásuk a másikról, amit ahelyett, hogy megkérdeznének tőle, nem, hanem a mentén agyalnak, és rltávolodnak tőle, miközben elkezdődik részéről az utálkozás. Pl.: szép ruhában jár dolgozni>ez tuti gazdag: holott más dolog is lehet mögötte.
2023. jan. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mert ember. Mert oszton.
2023. jan. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Aha már értem
2023. jan. 17. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!