Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen szakmát válasszak ha...

Milyen szakmát válasszak ha buta és gyenge is vagyok? Létezik olyan ember, aki semmire nem alkalmas?

Figyelt kérdés

Van egy diplomám, de a szaktudásom nulla és idegennyelv se megy (már 20 éve tanulom az angol, de alig tudok valamit kinyögni) pedig a szakterületemen ez elengedhetetlen (informatika) ezért totál piacképtelen a tudásom. Viszont fizikálisan is gyenge vagyok, autoimmun betegségem van így a nehéz fizikai munka/műszakolás se menne.


Már az egyetem óta gondolkozom, hogy mire lennék alkalmas, de mindig sírógörcsöt kapok, ha olvasom az álláshirdetéseket, hiszen a szakmámban elég nagy követelmények vannak míg a kétkezi munkákhoz is több év tapasztalatot várnak. De ha nem akkor meg fel se vesznek a diplomám miatt és lehet nem is bírnám fizikálisan. 😩



Alapból ott rontottam el, hogy gyengébb képességűként diplomát erőszakoltam ki (több év csúszással és puskázással) mert nem láttam más opciót és nem akartam ott hagyni a hallgatói szerződés miatt, de mai napig nem tudom mire lennék alkalmas buta és gyenge emberként. Hivatalos intelligencia teszten is voltam 98 jött ki eredménynek.

Tudnátok nekem NORMÁLIS tanácsokat adni, hogy miként oldjam meg a problémámat és megtaláljam a megfelelő pályát? Megmentenétek az életem és nem kellene azon rágódni folyamatosan, hogy vessek véget az életemnek, mert már annyira kilátástalannak látom a helyzetem. 😫



2023. jan. 21. 11:13
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
Hát nézd trashként nehéz ez a munka világa
2023. jan. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%
Papnak siman jol lennel. Sirni tudsz. A gyengeseg a papoknal ereny. Szexualis orientaltsagod? A nyelvtudas kifejezetten hatrany.
2023. jan. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

Szia, ne foglalkozz másokkal. Kezdd el osszeírni egy papírra, hogy mit szeretsz és mit nem szeretsz. Ezt két külön oszlopba írd. A nem szereted dolgoknál egyszerű, mert nem vállalsz olyan melót, ami azokhoz köthető. A szereted oszlopból pedig próbálgasd végig, hogy mivel lehet kezdeni vmit.



Pl: szeretsz gépen játszani? Indíts streamet, sokan csinálják. Ha jó vagy, akkor patreon meg egy saját termék megcsinálása.


Pl: mit szeretsz a gépen csinálni?


Pl: meg tudsz javítani egy laptopot, asztali gépet, mobilt, tabletet? Szerviz?


Nem ismerlek, így nem tudok több példat hozni. De így érdemes nekiállni. Ha megvan a lista, akkor szívesen ránézek, ha írsz privátban. :) Fel a fejjel.

2023. jan. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
31%

Önsorsrontó a negatív világnézeted. Ne is csodálkozz, ha így nem kellesz sehova se.


"már 20 éve tanulom az angol"


Kizártnak tartom.

2023. jan. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
8 év általános suli +4 év középsuli +4 év egyetem plusz 4 év tanfolyam vagy magántanár nélkül. Simán lehet. Én sem a fényes oktatási rendszerunkben tanultam meg 2 idegennyelvet, hanem magánúton az egyiket és külföldön a másikat.
2023. jan. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Többrétű problémát kellene megoldanod, amelyhez válaszokat kellene kapnod bizonyos kérdésekre!

Tisztázni kellene magadban, magaddal, hogy az emberekhez miként viszonyulsz, - szereted-e úgy általában az embereket, közömbösek számodra vagy nyíl egyenesen nem kedveled őket többségükben. Ezt tudni nagyon fontos, - mert ha erre hiteles válaszod van, akkor meg tudod kímélni magad egy újabb, jelentős kihatású csalósástól.

Ha nem szereted az embereket, akkor múzeumi teremőrként, barlangászként, szerény forgalmú turisztikai célpont bejáratánál jegyárusítóként érdemes próbálkozni.

Ha szereted az embereket, akkor a kommunikációs képességeden kellene csiszolni valamicskét és lehetnél idegenvezető, recepciós, nagyon forgalmas turisztikai célpont bejáratánál "mindenes", - aki jegyet árul, információkat ad turisták kérdéseire és rendész is egyben. (Nyilvánvaló, hogy ebben az esetben fel kell készülnöd legalább angol nyelvű, elemi szintű, szakmára mutató beszélgetések lebonyolítására is.)

Horgász klubnál is érdemes körül nézni, - pláne, ha szívesebben töltöd el a munkaidődet természethez közelebb álló környezetben, mint egy fedett, ablaktalan, zajos disznóólban.

Azt kell letisztázni magadban, mely munkakörnyezet lenne az, amit bírnál is végezni és számodra nem stresszes! Nem biztos az sem, hogy az egyetlen (fő)állás elég lesz a megélhetésedhez, - tehát azt is rendbe kell tenni legbelül, hogy mekkorák, ill. milyenek a megélhetési igényeid!

2023. jan. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6. Barlangász? Azért oda kell fizikum, pedig én csak barlangtúrákra jártam (a csúszómászós fajtára). A turisztikában meg szükséges a nyelvismeret... De egyébként szuper tippeket adtál, remélem, hogy a kérdező megfontolja.
2023. jan. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#6: Igazából nem szeretek emberek között lenni, nem szeretem a bratyizást, az értelmiségi közösséget (licitáljunk egymásra típusú trécselés, ahol mindenki tökéletes és jó dolog történik vele). Sokkal jobban megértem magam szakmunkásokkal, primitív vicces emberekkel pedig diplomám van.


Szeretem a monoton feladatokat, a munkámban is legjobban a nagyon ritkán előjövő adatrögzítést imádom, amúgy sajnos legtöbbször agytornás feladatok vannak amiben elfáradok.


Jó lenne valami elszöszmötölős magányos munkakör. Múzeumi teremőrhöz sajnos elég jellegtelen kisugárzású vagyok (gyerekes külső és alkat), gondolkoztam még a szervízes/szerelős munkakörben, de oda is kell problémamegoldó képesség/improvizáció/szakmai tapasztalat általi döntéshozatal.

Kamionos lenne még jó, de sajnos nem jó a szemem, esetleg valami hiányszakmább B jogsis munkakör.

2023. jan. 21. 19:47
 9/9 anonim ***** válasza:
adatrogzito egy cégnél?
2023. jan. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!