Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan védekezzek érzelmi...

Hogyan védekezzek érzelmi csalódás ellen?

Figyelt kérdés

Olyan a személyiségem, hogy mindig azokat a nőket vonzom be, akik alattomos türkökkel próbálnak meg irányítani és kontrollálni érzelmileg. Ezeket szeretném teljesen kizárni, és esélyt sem adni a jövőben.


Az elején mindig kedvesek, érdeklődőek, keresnek és beszélnek velem. Nem szoktam az első pillanattól esélyt adni nekik, mert tudom hogy mi lesz a vége... De volt egy kitartó személy akinek megnyíltam több mint fél év beszélgetés után. Amint látta, hogy van érzelmi kötődés, egyből elővette a trükkjeit és manipulálni kezdett. Természetesen nem mondtam neki hogy szerelmes vagyok belé, mivel ez nem igaz, csupán tetszik és ha komolyabbra fordulnának a dolgok talán el is tudnám képzelni vele. Szóval elindult a lassú ismerkedés, mivel úgy tűnt mintha én is érdekelném.


Szóval most ott tartunk, hogy megint meg kell szakítanom valakivel totálisan a kapcsolatot, mert totál kivagyok ettől az érzelmi manipulálástól. Már messziről megérzem ennek a szagát és sosem mentem bele ilyenekbe. A furcsa, hogy 10-ből 10-szer amint megszakítom ezek után az egészet, egyből eltűnnek és kb soha többé nem is beszélünk többet.


Kérdem én, mi ez az egész? :D Most megint két hétig nem tudom élvezni az életem vagy koncentrálni a céljaimra, mert azon kattogok, hogy milyen jó lenne megint beszélni. De köszönöm nem akarok megint érzelmi csalódást.



2023. jan. 23. 11:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Kicsit átfutottam a kérdésed, és arra jutottam, hogy te vagy rosszul behuzalozva.


"Az elején mindig kedvesek, érdeklődőek, keresnek és beszélnek velem. Nem szoktam az első pillanattól esélyt adni nekik, mert tudom hogy mi lesz a vége... De volt egy kitartó személy akinek megnyíltam több mint fél év beszélgetés után"

Ezt nem egészen, hogy kell értsem, internetes beszélgetés, vagy személyes, kezdettől kinyilvánítva barátságnak indulva, vagy mi?


Nem tiszta az sem, hogy mit nevezel "trükközésnek", "manipulálásnak".

Az nem trükközés, hogy a nő tisztázni akarja, hogy most van-e valami, vagy nincs. Jogos elvárás, hogy egy férfi tudja, hogy mit akar, és merje is felvállalni őszintén: haverkodni, barátságot, szexkapcsolatot, barátságot extrákkal, szerelmes-e...


"Természetesen nem mondtam neki hogy szerelmes vagyok belé, mivel ez nem igaz, csupán tetszik és ha komolyabbra fordulnának a dolgok talán el is tudnám képzelni vele."

Ha hazudtál valamiben, akkor te voltál a szar alak, szerintem a nőnek igenis joga van tudni ilyesmit, hiszen ha ő beléd szeret, de te meg csak játszadozol, akkor esik pofára, és azt senki sem szeretne.


"Szóval most ott tartunk, hogy megint meg kell szakítanom valakivel totálisan a kapcsolatot, mert totál kivagyok ettől az érzelmi manipulálástól."

Ez nem érzelmi zsarolás, viszont te egy beszari alak vagy, aki azt sem tudja, hogy mit akar, magyarán éretlen vagy egy kapcsolatra. Nincs ezzel baj, csak akkor ne verj át másokkal.


Leírom a másik oldaláról a történteket:

1. Van egy szimpatikus srác, már fél éve beszélgetünk, de még nem nem tisztázta a szándékait, így hát én kérdezek rá.

2. ő azt mondja, hogy szerelmes belém, és hát nekem is bejön, szóval hurrá

3. Érthetetlen módon lelép a srác.


Szerinted százas vagy? Hol itt a tisztesség? Miért a másikra tolod a felelősséget, amikor te sumákolsz?!

2023. jan. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Pontosan egy ilyen hozzászólásra vártam, aki más szemszögből kívülállóként is érdemi választ tudni adni a kérdésre. Nagyon profin leírtad érzelem mentesen, több nézőpont alapján.


Ezt alkalmazni fogom, és kizárva az érzelmeket, leülni és átgondolni a másik oldaláról is.


Nagyon szépen köszönöm! Zyzz legyen veled!


Ment is a hatalmas zöld pipa! Össze szedem magam és kézbe veszem a dolgokat határozottan.

2023. jan. 26. 19:09
 13/13 anonim ***** válasza:

Bocs, félreolvastam, úgy értettem, hogy azt mondtad, hogy szerelmes vagy, de valójában nem egészen. A lényeg azonban átment.


Szerintem tényleg érdemes elmenned egy pszichológushoz, mert valamiért nagyon nem tudod az érzelmeiddel szembenézni, megélni, felvállalni, legyen az akármi is.


És ahogy írtam, a nőnek joga van tudni, hogy mit akar a másik, ill. joga van dönteni, hogy ő neki az megfelel, vagy sem.


De ha nem mondod, hogy szerelmes vagy, de azért hitegeted valahogy, az is jelent valamit, ha azt mondod, hogy nem...


Szerintem nézz magadba. Ha sokáig hezitálsz, lehet, hogy ő fogja megelégelni a dolgot, és lelépni.


Csak azért nem merni szeretni, mert félsz, hogy csalódsz, elég nagy ostobaság.

És akkor ott vannak más kérdések is: mennyire bízol magadban, mennyire szereted magad, és mennyire tudsz mást szeretni.

2023. jan. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!