Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Érdmes az embernek a megérzése...

Érdmes az embernek a megérzéseire hallgatni? Vagy inkább a realítások szerint élni az életet, nem érdemes az érzelmekre hallgatni?

Figyelt kérdés
Például ha érzem hogy egy ember nem hozzám való, de mondjuk ő szeretne kapcsolatot, inkább menjek bele, vagy hallgassak a megérzéseimre, és utasítsam el. Vagy mondjuk munkahelyváltásnál oda menjek ahol többet keresek, de szarul érzem magamat, vagy ahol jobban érzem magam, de kevesebbet keresek.

#megbízni #megérzésekben #realítás
2023. márc. 17. 21:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig a megérzéseimre hallgatok. Olyannal sosem jártam, akibe nem voltam szerelmes. Hiába lenne minden szempontból jó partner, ha nem éreztem a dolgot, nem erőltettem. Jól is tettem, mert most olyan párom van, akivel imádjuk egymást.


Munkahelyen szintén nem maradnék, ha rossz a légkör.

2023. márc. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A megérzések arra valók hogy ugyanazt kapd amit eddig. Párválasztásnál a megérzésekkel ugyanolyan kapcsolati mintába fogsz kerülni mint a szüleid. Ha jó házasságuk volt, akkor érdemes a megérzésekre hallgatni. Ha véletlenül se akarsz még hasonlót sem mint amilyen nekik volt (pl mert verték, csalták egymást, elváltak, stb) akkor a megérzésekre még véletlenül se szabad hallgatni, mindig olyanba leszel "szerelmes", olyan lesz vonzó, akivel meg tudod ismételni a szülői mintát, amivel olyan gyerekkort teremtesz az utódodnak amilyen neked volt, amivel lemásolhatod önmagad. Ez pusztán biológia.


Ha mást akarsz, nagyon vizsgáld meg a párjelölted családját, szüleinek kapcsolatát, párjelölted gyerekkorát. Ha agyban vonzó is lesz mert jó példának tartod, azok a szerelmes érzések nem fognak nagyon jönni mert "idegen" a helyzet a lelkednek.

2023. márc. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2-es érdekes amit írsz, de ha nem leszek belé szerelmes, abból megint egy rossz párkapcsolat alakul ki. Nem igazán értem a logikádat. Szerintem nem így müködik ez.
2023. márc. 18. 21:13
 4/5 anonim ***** válasza:

A szerelem elmúlik így is úgy is. Még nagyon tapasztalatlan vagy ha úgy gondolod hogy egy jó párkapcsolathoz szerelemre van szükség.

Szeretetre, kitartásra, türelemre, elhatározásra, stb. Ezek a fontos dolgok. A szerelem pedig egy plusz ami akkor jó ha van, ha a szüleidéhez hasonló kapcsolatra vágysz, különben jobb ha elfelejted mert akkor csak rosszba visz és szenvedni fogsz tőle.

2023. márc. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Először Önmagadat kellene megismerni. Ha már ismered magad, el fogod tudni dönteni, hogy érdemes-e hallgatni magadra.
2023. márc. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!