Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ennyi gyűlölet az...

Miért van ennyi gyűlölet az emberekben?

Figyelt kérdés

Költői kérdés... Tudom, sokaknál ez otthonról jön, meg a saját életükkel van gondjuk, és sokszor azt vetítik ki másokra, a felgyülemlett feszültséget gyűlölködéssel vezetik le, de... akkor is, egyszerűen érthetetlen miért a gyűlölet az első reakciójuk, ha valaki más, mint ők, vagy máshogy éli az életét, esetleg más dolgokat szeret, stb.


Miért nem lehet elfogadóbb és megértőbb mindenki? Miért kell állandóan egymást marni?



2023. márc. 23. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Mert egyszerűbb belerúgni és beszólni a másiknak, mint empátiát és megértést mutatni vagy esetleg meghallgatni a másikat és belegondolni magad az ő szemszögébe.
2023. márc. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%
Mert ez a könnyű. Magunkba nézni bizony kőkemény érzelmi munka. Pedig csak ez mentené meg a társadalmat.
2023. márc. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szomorú, hogy a másokba való belerúgás az egyszerűbb, de tényleg ez jellemző a világra...
2023. márc. 23. 20:15
 4/5 anonim ***** válasza:
74%
Itt, ebben az országban mindig megvan mindenre a magyarázat: mindenki hibás, de "én" szent vagyok, nem vagyok semmiben sem hibás. Nincs a magyarvban önkritika, önmagával való szembenézés lehetősége, ez a baj.
2023. márc. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó jól leírta.

Nem tudom, mi pontosan az oka, de magyarokban régóta benne van, hogy nem nagyon tesznek semmiért, hanem nagyképűsködnek, másokra mutogatnak, környezetükön vezetik le feszültséget. A mostani kormány erre szépen rá is játszik.

Olyat magyartól nem nagyon lehet látni, hogy önkritikát gyakorol, vagy elkezd dolgozni azon, hogy jobbá tegye az életét, marad a gyűlölködés és mindigmásahibás.

2023. márc. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!