Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet, hogy a családban...

Hogy lehet, hogy a családban mindenkinek nagy, hosszú, kicsit húsos orra van, nekem meg pisze?

Figyelt kérdés
Senki másnak nincs ilyen orra.

2023. ápr. 4. 00:00
 1/6 anonim válasza:
57%
Mert a szüleid zsidók, téged meg a gólya hozott.
2023. ápr. 4. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát ebből az állításból egyik sem talált.

Lehet, hogy visszamenőleg a hetedik ősömig valakinek ilyen picike orra volt és ugyan elég kevés valószínűséggel, de tőle örököltem?

2023. ápr. 4. 00:35
 3/6 anonim válasza:
51%
Igen valószínű valami régebbi gén tört a felszínre.
2023. ápr. 4. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A felmenők génei szoktak visszaütni. Nagymamák dédik.
2023. ápr. 4. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A "római" típusú nagy orr domináns gén, míg a pisze ott recesszív. Mindkét szülődben megvolt a pisze orrot okozó gén, és a nagy orrot okozó gén is, és ha mindkettő ott van, akkor a domináns gén lesz látható. Abban a spermában, és abban a petesejtben, aminek a találkozása téged okozott, épp mindkettőben a recesszív pisze orr génje volt. Ezért vagy pisze orrú.

Ez olyan, mint mikor két barna szemű embernek kék szemű gyereke születik, vagy pl. én is azt hittem egészen 11. osztályig, amíg nem tanultunk erről bioszon, hogy engem a krumpliföldön találtak, mert hogyan máshogy történhetett, hogy két fekete hajú embernek vörös hajú gyereke született. A recesszív gének akár hét generációt is ugorhatnak. Mindenki hordozza magában pl. a szeplős gént, de nem jelenik meg, csak a szépnagymama volt szeplős az 1901-ben készült fotón, aztán mikor 2005-ben a szépunokája lefeküdt valakivel, aki szintén hordozta ezt a gént, akkor a gyerekük szeplős lesz, hiába a családban senki nem volt az, akire még emlékeznek.

2023. ápr. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!
2023. ápr. 10. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!