Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik 17 évesen érettségiztek...

Akik 17 évesen érettségiztek le és augusztusban töltötték be a 18-at, ti rögtön mentetek egyetemre/munkába álltatok? Vagy vártatok egy évet?

Figyelt kérdés
Nem éreztétek túl fiatalnak magatokat a középsuli befejezéséhez?
2023. máj. 19. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Munkába álltam. Eleinte mindenkinek fura volt, hogy ilyen fiatalon dolgoztam, hiszen mindenkinek a gyerekével egy idős vagyok szinte. De ezen túl lépve kialakult egy abszolut normális munka kapcsolat mindenkivel. Nem érzem azt, hogy a korom miatt ki lennék nézve. Persze mennek a poénok, hogy "Áh, már biztos nem ismeri ezt meg azt", de ezeket egyáltalán nem bántó szándékkal mondják. Cserébe én is mutatok nekik 1-2 dolgot, amit ők nem tudtak eddig (Word doksi szerkesztés, kép szerkesztés, fordítok, gyerekeknek segítek gépre ajándékot nézni 😀).
2023. máj. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!!!!! Adtam zöldet!
2023. máj. 19. 20:46
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

"Akik 17 évesen érettségiztek le és augusztusban töltötték be a 18-at"

Ha 17 éven át nem zavart, hogy pár hónappal fiatalabb vagy, mint az, aki áprilisban töltötte be a 18-at, úgy érettségizett/-zik május-júniusban veled együtt, akkor most hirtelen miért? Egyszerűen lógni akarsz egy évig, valld be. Ennek semmi köze ahhoz a pár hónaphoz.

Ha eleged van a tanulásból, akkor nem kell egyből egyetemre menni, dolgozz egy évet, de csak otthon lógatni a lábadat és nem fejlődni semmit, annak semmi értelme, sőt: aláássa az önbecsülésedet, amitől te fogsz leginkább szenvedni. Sokkal értelmesebb dolog dolgozni menni, hogy emberek között legyél, hogy tapasztalatot szerezz, hogy építsd az önbizalmadat, hogy így majd könnyebben menjen minden fontos dolog: a párkeresés, a beilleszkedés az egyetemen, vagy egy újabb munkahelyen, hogy jobban tudd kezelni az otthoni konfliktusokat a szülőkkel, stb.


"ti rögtön mentetek egyetemre/munkába álltatok? Vagy vártatok egy évet? Nem éreztétek túl fiatalnak magatokat a középsuli befejezéséhez?"

A középsuli befejezése már 17 évesen befejeződik, ha valaki 17 évesen leérettségizik, tehát mindegy, hogy ehhez képest mennyi idő múlva megy egyetemre vagy dolgozni, így is úgy is "túl fiatalon" befejezte a középsulit.

Ha valaki 17 évesen még túl fiatalnak érzi magát a középsuli befejezéséhez, akkor megbukik, és így "nyer" még egy évet a középsuliban, az is egy módszer...

2023. máj. 22. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Csak a félreértések elkerülése végett: 33 éves vagyok, így nem érintett vagyok, csak kíváncsi. :)
2023. máj. 22. 08:26
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Akik 17 évesen érettségiztek le és augusztusban töltötték be a 18-at, ti rögtön mentetek egyetemre/munkába álltatok? Vagy vártatok egy évet?"

Miért pont azokkal kapcsolatban érdekel, akik augusztusban születtek?

Én néhány hónappal korábban születtem, így már betöltöttem a 18-at, amikor leérettségiztem, de és akkor mi van? Mennyiben más az én esetem, mint azé, aki augusztusi születésű? Én csak azt vártam meg, hogy véget érjen a nyár, hogy egyet még szünidőzzek :) , és ősszel elkezdtem dolgozni - de nem azért, mert már betöltöttem a 18-at, hanem azért, mert nem vettek fel egyetemre. Ha csak augusztusban töltöttem volna be a 18-at, akkor is ugyanezt csináltam volna.

2023. máj. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igazából volt egy kérdés a Gyakorin, hogy akik szeptemberben születtek, ők 5 évesen mentek évnyitóra és pár nap/hét után töltötték-e be a hatot már iskolásként vagy maradtak még az oviban és szóba került, hogy ebben az esetben, ha 5 évesen kezdték az elsőt, 16 évesen kezdték a végzős évet, és, hogy ez milyen fiatal, 17 évesen akkor lényegében elkezdik az egyetemet.


Innen jött a kérdés, de gondoltam, ritka aki szeptemberi születésű és 5 évesen már beült az iskolapadba. Szóval innen jött az augusztusi születés, mert ők is érettségi után csak hónapokra rá töltik be a 18-at.


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Érdekes olvasni.


Őszintén szólva, én egyrészt évismétlő voltam és évvesztes is, így távol álltam a 17-től érettséginél. Én voltam a legidősebb. A szóbelire be is töltöttem a 21-et.

Másrészt 5 osztályos gimibe jártam. A legfiatalabb egy július elején született gyerek volt, aki így érettségire bőven 18 volt és épp a 19-et készült betölteni.

Szóval nem volt nálunk ilyen példa, amiből láttam volna, hogy hogyan is volt egy 17 évesnek, aki leérettségizett és csak hónapok múlva kapott bizonyítványt.


Még egyszer nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

2023. máj. 22. 21:45
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy volt, hogy azokkal jártam egy osztályba, akik előző év szept. 1. és az én évem aug. 31. között születtek, tehát akik szeptemberiek voltak, azok nem fiatalabbak, hanem éppenhogy idősebbek voltak, mint a többség.

Aztán középiskolában volt egy lány, aki valamiért fiatalabb volt, mint mi, többiek. De egyetlen egy a 12 év ált. isk. plusz középiskola alatt.

Viszont most... Összevissza vannak, tényleg, nem is tudom már követni...

2023. máj. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!